termin na kwiecien 2019 smiling smiley

Wysłane przez Angelisia446 

Rafael (offline)

17-12-2018 16:36:12

Łomża
Po porodzie możesz ubiegać się o tzw kosiniakowe 1000zl ( tylko nie wiem czy brutto czy netto i czy wszystkim się należy czy trzeba spełniać jakieś kryteria). A jeśli chodzi o czas ciąży to chyba nie. Jedynie urząd idzie na rękę i nie daje propozycji pracy. Tak słyszałam. Jak jest inaczej to mnie poprawcie.

Evii91 (offline)

17-12-2018 16:43:31

Tychy
Ja jak zaczęłam starać się o drugą córkę to nie byłam nawet zarejestrowana w urzędzie pracy. Dostawałam przez rok 1000 miesięcznie na siebie plus 500+ na dzieci i jeszcze do tego doszło rodzinne.

[link widoczny po zalogowaniu]

Agnieszzz (offline)

17-12-2018 19:05:50

Lubelskie
Evii mi właśnie chodzi o te 1tys złotych miesięcznie przez rok czy osoby nie pracujące mogą to dostawać i od kogo to się ubiegać .? Bo u pracujących to jest to 80% pensji przez rok..

Rafael (offline)

17-12-2018 19:49:03

Łomża
1000zł zasiłku jest dla bezrobotnychwinking smiley. Podejrzewam,że trzeba złożyć jakieś podanie w urzędzie.

Agnieszzz (offline)

17-12-2018 20:02:29

Lubelskie
No tak myślałam smiling smiley ale samemu to można sobie gdybac dlatego chciałam się od Was czegoś dowiedzieć smiling smiley)

U mojej koleżanki np. Dochód na trzy osoby przekroczył o 40zl i już nie może dostać 500+ a zaś jej siostra podlegajaca pod inną gminę tak samo i jakaś śmieszna kwotę przekroczył dochód dajmy na to o 50zl to zamiast 500+ dostaje te 450 a te 50zl co przekroczyło to odliczaja. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałam. Ale widać że ludzie w urzędach mogą wszystko.

Osa (offline)

17-12-2018 21:32:41

Widziałyście jakie dziś zanieczyszczone powietrze? [link widoczny po zalogowaniu]
Dla porównania Europa [link widoczny po zalogowaniu]
W Polsce tak mamy ciągle w sezonie grzewczym ... lepiej w takie dni nie wychodzić z domu sad smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-12-17 21:33 przez Osa.

Evii91 (offline)

17-12-2018 21:49:50

Tychy
Właśnie ja nie pracowałam i nie byłam zarejestrowana w urzędzie bo się wyrejstrowalam przed ślubem, żeby po ślubie już bez komplikacji zarejestrować się pod nowym nazwiskiem i dowodem. Między czasie zachciało nam się dziecka i się już nie rejstrowalam bo szybko poszło, potem jak Emi miała rok już udało się z Julka w ciążę zajść i teraz z 3 córka dłużej ale też planowaliśmy. Więc całkowicie bezrobotna jestem. Mąż w pracy załatwi jednorazowy tysiąc z ubezpieczenia za urodzenie. Do tego becikowe 1000 w mopsie i dodatek do becikowego też chyba z tysiąc. No i na matkę też w mopsie się załatwia. Dobrze też wiedzieć, że jak poród skończy się cesarka to przysługuje 2 tygodnie opieki smiling smiley Więc tatuś może dłużej pomóc.

Evii91 (offline)

17-12-2018 21:56:04

Tychy
Potem też jest co roku zwrot z podatku za nie pracująca żonę 500 zł. No i co normalne to za dzieci.

aniasz1 (offline)

17-12-2018 22:21:00

Osa ja dziś rano wybrałam się na zakupy więc jeszcze było w miare z powietrzem, ale niestety jak się zbliża wieczór to jest masakra, aż szkoda okno otwierać i wietrzyć mieszkanie.. a tak by człowiek chciał jeszcze przed snem zaczerpnąć odrobinę swieżego powietrza.

Rafael (offline)

17-12-2018 22:24:12

Łomża
Evii co to za dodatek do becikowego? To dla bezrobotnych czy wszystkich?
A poród nie musi kończyć się cesarką,żeby mąż dostał opiekę. Wystarczy,że będą wskazania i lekarz wystawi stosowne zaświadczenie,że matka potrzebuje opieki. No i nie zapominajmy,że jest coś takiego jak urlop ojcowski. 2 tygodnie chyba. Wiecie może czy to pracodawca płaci za ten urlop czy ZUS? A co w przypadku, gdy ojciec jest zarejestrowany jako bezrobotny w urzędzie?

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5098, Posty: 1259508, Użytkownicy: 72539.
Ostatnio dołączył/a Mami2.

Statystyki tego forum
Wątki: 736, Posty: 147024.