Ciąża po poronieniu i ten strach..

Wysłane przez carpe_diem 

carpe_diem (offline)

09-07-2018 16:45:16

Bielawa
Witam wszystkie obecne i przyszłe Mamusie,
Jestem tu nowa, to mój pierwszy post, więc w razie błędów proszę o wyrozumiałość

Potrzebuje chyba wsparcia, rady..
Jestem w tym momencie w 9t2d ciąży, pierwszą ciążę poroniłam w 6t1d, poronienie samoistne, bez zabiegu..
Teraz odkąd dowiedziałam się o dzidziusiu jestem ciągle w strachu, cały czas się zastanawiam czy z Maluszkiem wszystko dobrze, czy nic się nie stanie, czy nic nie robię źle..
W sobotę okropnie bolała mnie głowa, im późniejsza godzina tym mocniej, nie brałam żadnych leków, nie mierzyłam ciśnienia ani nic, przeleżałam to, i jak obudziłam się w niedzielę rano było wszystko w porządku, ale od tego momentu tak jakby przestałam mieć objawy ciąży - przestał ciągnąć mnie brzuszek, przestało mi być niedobrze czy kręcić się w głowie, jedyne co zostało to bolesność piersi.. Dzisiaj to samo a do tego miałam głupie sny o krwawieniu, braku możliwości dojazdu do szpitala, i wyrywaniu zębów...
i strasznie się boję czy to ustanie objawów nie zwiastuje czegoś złego? Lekarz dopiero 16stego, bo jest teraz na urlopie.. a z "przeczuciami" raczej nie wypada lecieć na izbę przyjęć.. Nie wiem co mam myśleć, poradźcie coś..

Ewaak62 (offline)

10-07-2018 15:01:51

Nowy Świat
Przede wszystkim postaraj się myśleć pozytywnie !!!
Ja poroniłam w lutym, ciąża obumarła około 8tyg, a dopiero 4 tyg później się o tym dowiedziałam, poronienie musiało być wywoływane.
Jutro będzie 7 tydzień kolejnej ciąży. Tez się boje cxy wszystko Ok, wizytę u lekarza postanowiłam zostawić na 8 tydzień..
Wyczytałam gdzieś o badaniach z których wynika, ze jeśli po poronieniu kobieta zajdzie w kolejna ciąże w ciągu pół roku, ryzyko kolejnej straty jest naprawdę minimalne, to sprawia ze myśle pozytywnie i Tobie również tego życzę smiling smiley
Koniecznie daj znać po wizycie

carpe_diem (offline)

10-07-2018 15:42:33

Bielawa
Bylam dzis rano u lekarza rodzinnego ktory zgodzil sie zrobic mi usg, wszystko jest w porzadku a serduszko bije jak szalone <3
Ja sie chwilowo uspokoilam ;-)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-10 15:43 przez carpe_diem.

Ewaak62 (offline)

10-07-2018 22:53:51

Nowy Świat
Cieszę się bardzo i trzymam kciuki smiling smiley
Mam nadzieje ze u mnie tez wszystko będzie dobrze

magdalenka84 (offline)

14-07-2018 20:10:22

Zakrzewo
Ja pierwsza ciaze tez poronilam w 6 tyg i zupelnie rozumiem Twoj strach.
Teraz jestem w 17 tyg i dopiero teraz lekko sie uspokoilam (ale i tak nie do konca).
Ta ciaza tez zaczela mi sie dosyc dramatycznie, z mocnym zapaleniem drog moczowych wyladowalam na tydzień w szpitalu z goraczka 40 st. Teraz dopiero, po prenatalnych badaniach nieco bardziej sie uspokoilam. Czekam jednak z lekkim niepokojem na polowkowe usg.

Wychodze z zalozenia.. Co ma byc to bedzie.. Aczkolwiek mam wielka nadzieję że ujrze i przytule swoja kruszynke calą i zdrową w grudniu.

Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley

Szymszunia (offline)

16-07-2018 12:22:36

Gdynia
Hej,
na wstępie gratuluję i życzę zdrowego maluszka smiling smiley
Ja po kilku stratach jednak zdecydowałam się na kolejne podejście i jak widać po stopce udało się smiling smiley Strach już będzie towarzyszył Ci zawsze, ale musisz myśleć pozytywnie i nie nastawiać się że coś złego się wydarzy. Bo tak to oszalejesz i będziesz siwa smiling smiley Życzę Ci spokjnego oczekiwania smiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4817, Posty: 1146022, Użytkownicy: 71067.
Ostatnio dołączył/a bergam.

Statystyki tego forum
Wątki: 552, Posty: 118892.