Ciąża po poronieniu i ten strach..

Wysłane przez carpe_diem 

carpe_diem (offline)

09-07-2018 16:45:16

Bielawa
Witam wszystkie obecne i przyszłe Mamusie,
Jestem tu nowa, to mój pierwszy post, więc w razie błędów proszę o wyrozumiałość

Potrzebuje chyba wsparcia, rady..
Jestem w tym momencie w 9t2d ciąży, pierwszą ciążę poroniłam w 6t1d, poronienie samoistne, bez zabiegu..
Teraz odkąd dowiedziałam się o dzidziusiu jestem ciągle w strachu, cały czas się zastanawiam czy z Maluszkiem wszystko dobrze, czy nic się nie stanie, czy nic nie robię źle..
W sobotę okropnie bolała mnie głowa, im późniejsza godzina tym mocniej, nie brałam żadnych leków, nie mierzyłam ciśnienia ani nic, przeleżałam to, i jak obudziłam się w niedzielę rano było wszystko w porządku, ale od tego momentu tak jakby przestałam mieć objawy ciąży - przestał ciągnąć mnie brzuszek, przestało mi być niedobrze czy kręcić się w głowie, jedyne co zostało to bolesność piersi.. Dzisiaj to samo a do tego miałam głupie sny o krwawieniu, braku możliwości dojazdu do szpitala, i wyrywaniu zębów...
i strasznie się boję czy to ustanie objawów nie zwiastuje czegoś złego? Lekarz dopiero 16stego, bo jest teraz na urlopie.. a z "przeczuciami" raczej nie wypada lecieć na izbę przyjęć.. Nie wiem co mam myśleć, poradźcie coś..

Ewaak62 (offline)

10-07-2018 15:01:51

Nowy Świat
Przede wszystkim postaraj się myśleć pozytywnie !!!
Ja poroniłam w lutym, ciąża obumarła około 8tyg, a dopiero 4 tyg później się o tym dowiedziałam, poronienie musiało być wywoływane.
Jutro będzie 7 tydzień kolejnej ciąży. Tez się boje cxy wszystko Ok, wizytę u lekarza postanowiłam zostawić na 8 tydzień..
Wyczytałam gdzieś o badaniach z których wynika, ze jeśli po poronieniu kobieta zajdzie w kolejna ciąże w ciągu pół roku, ryzyko kolejnej straty jest naprawdę minimalne, to sprawia ze myśle pozytywnie i Tobie również tego życzę smiling smiley
Koniecznie daj znać po wizycie

carpe_diem (offline)

10-07-2018 15:42:33

Bielawa
Bylam dzis rano u lekarza rodzinnego ktory zgodzil sie zrobic mi usg, wszystko jest w porzadku a serduszko bije jak szalone <3
Ja sie chwilowo uspokoilam ;-)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-10 15:43 przez carpe_diem.

Ewaak62 (offline)

10-07-2018 22:53:51

Nowy Świat
Cieszę się bardzo i trzymam kciuki smiling smiley
Mam nadzieje ze u mnie tez wszystko będzie dobrze

magdalenka84 (offline)

14-07-2018 20:10:22

Zakrzewo
Ja pierwsza ciaze tez poronilam w 6 tyg i zupelnie rozumiem Twoj strach.
Teraz jestem w 17 tyg i dopiero teraz lekko sie uspokoilam (ale i tak nie do konca).
Ta ciaza tez zaczela mi sie dosyc dramatycznie, z mocnym zapaleniem drog moczowych wyladowalam na tydzień w szpitalu z goraczka 40 st. Teraz dopiero, po prenatalnych badaniach nieco bardziej sie uspokoilam. Czekam jednak z lekkim niepokojem na polowkowe usg.

Wychodze z zalozenia.. Co ma byc to bedzie.. Aczkolwiek mam wielka nadzieję że ujrze i przytule swoja kruszynke calą i zdrową w grudniu.

Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley

Szymszunia (offline)

16-07-2018 12:22:36

Gdynia
Hej,
na wstępie gratuluję i życzę zdrowego maluszka smiling smiley
Ja po kilku stratach jednak zdecydowałam się na kolejne podejście i jak widać po stopce udało się smiling smiley Strach już będzie towarzyszył Ci zawsze, ale musisz myśleć pozytywnie i nie nastawiać się że coś złego się wydarzy. Bo tak to oszalejesz i będziesz siwa smiling smiley Życzę Ci spokjnego oczekiwania smiling smiley

gosia2101 (offline)

28-07-2018 08:55:31

Bielsko-Biała
Czesc kochana !

Z gory przepraszam za ewentualne bledy w pisowni ale mam problem z klawiatura.
Ja tez poronilam , ale w prawie 12 tyg ( ciaza obumarla w okolo 10 tygodniu , ronilam w szpitalu po wywolaniu ) .
Teraz po paru latach jestem w drugiej ciazy , obecnie 27 tydzien, mala rozwija sie prawidlowo, ale stres jest niesamowity, dlatego rozumiem co przezywasz. Staraj sie myslec pozytywnie, jesli bedziesz czula ze cos sie dzieje, zawsze mozesz zadzwonic lub pojechac do lekarza. Ja nie raz juz dzwonilam do swojej poloznej , lub jechalam do szpitala ( prowadze ciaze w UK ) bo balam sie ze cos jest nie tak.
Uszy do gory ! smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4794, Posty: 1163170, Użytkownicy: 71427.
Ostatnio dołączył/a janwojcik.

Statystyki tego forum
Wątki: 593, Posty: 122116.