MARZEC 2019 <3

Wysłane przez Mysza9 

Ewaak62 (offline)

11-02-2019 21:38:46

Stockholm
Lili czasem mnie dopada taki przeszywający, kłujący ból ale to trwa moment i mina. Pytałam o to położna, mówiła, ze to normalne

[link widoczny po zalogowaniu]

Kaska52 (offline)

11-02-2019 21:43:56

Warszawa
Lili wszystko trzeba mówić, nie wiem co masz na myśli ze boli krocze, mnie często łapie tam ból ale mój mały jest już bardzo nisko i czasem się tak ułoży ze czuje jakby mi grzebał w kroczu tylko od wewnątrz. Wczoraj miałam ból jak na okres i nie mogłam usiąść na twardym prostując się bo bolało mnie wtedy, ale tez myśle ze to przez to jak się ułożył. Miałam wrażenie ze ciśnie mnie właśnie na szyjkę. A czasem mam takie bóle nagle ze zgina mnie w pół, mówiłam na tym na przed ostatniej wizycie i lekarz nic na to nie powiedział. Wszystko było wtedy w normie.

Justyna198323 (offline)

11-02-2019 21:44:25

Ruda Śląska
Wielowodzia nie stwierdzila dopiero dzis powiedziala o wodach bo wczesniej byly w normie albo troche za malo to kazała więcej wody pić. Od jakis 3 wizyt do tyłu to mały był troche do przodu w wymiarach jak na swoj tydzień ciąży. Ona nie chętna zeby kierowac na cc bo na koniec się mnie spytała czy napewno bym chciala byc krojona i że na cc kieruja jak waga dziecka wynosi 4500g.

Osa (offline)

11-02-2019 21:46:53

Mogilno
Mnie pobolewa w pachwinach częściej w prawej i jak wstaje to podbrzusze kłuje , mam już tak od jakoegos czasu , nie ma nieprawidłowości szyjka Ok wiec to raczej normalne . Moja gin powiedziała ze to dziecko uciska to tu to tam zależy jak się ułoży

Natalia875 (offline)

11-02-2019 21:51:07

Zamość
Mnie tez boli jak chodze a czasami nawet jak siedzę. Niby wszystko ok.

Dziewczyny a jak kiedys wogole nie było usg. Do konca się nie wiedziało czy bedzie córka czy syn. Terminy porodów też nie sprecyzowane. Mi babcia opowiadała że ją mniej więcej pod koniec ciąży mocno brzuch zaczął boleć więc się zebrała i poszła do Ośrodka Zdrowia. Poprosiła żeby ją zbadali czy wszystko ok bo musi zaraz wrócić do domu obiad robić dziadkowi bo wróci z pracy. A jak się okazało była w połowie porodu...
Opowiadała też że to były chyba najgorsze czasy na ciążę, ją tesciowie w 8 miesiącu ciąży zabrali w pole żeby zbierała ziemniaki zamiast w domu siedzieć i nic nie robić. Wiadomo sprzeciwic sie wtedy tak łatwo nie można bylo więc moja babcia poszła. Na szczęście po drodze spotkała swoja matkę i ojczyma i zabrali ją do siebie do domu.

Osa (offline)

11-02-2019 21:56:49

Mogilno
Moja babcia do końca ciazy a była w 4 pracowała w gospodarstwie i przy żniwach , dźwigała , nie było nawet mowy o tym ze by miała odpoczywać , pracowała do samego końca ciaz ! Ani jednego usg , żadnych badań , poród w donu przyszła tylko jakaś kobieta co umiała odebrać poród i tyle. Dzieci zdrowe, nigdy żadnego poronienia. Opowiadała tez przypadek znajomej która urodziła w trakcie żniw na polu i dziecko zostawili w sianie bo trzeba było dokończyć prace danego dnia i później od dziecku zapomnieli ze tam jest ! Ale wrócili się po nie i nic mu nie było , to teraz pomyślmy jak zmieniło się podejście i czy w tych czasach nie przeginajmy w druga stronę ...?

Jegna_89 (offline)

11-02-2019 22:02:48

Kamień Pomorski
Moja babcia opowiadała mi podobnie. Urodziła 4 córki. Pracowała do dnia porodu. 3 miesiące urlopu macierzyńskiego i wracało się do pracy a dziecko oddawało do żłobka. Patrzcie jak to się wszystko pozmieniało. Jak moja babcia zobaczyła ile ubranek wybrałam i powiesiłam na suszarce to za głowę się złapała jak to się wszystko zmieniło smiling smiley

Natalia875 (offline)

11-02-2019 22:55:19

Zamość
No a my się zastanawiamy czy ubranko po szpitalu wyprać czy lepiej wyrzucić, czy wziąć to czy tamto do szpitala. Czy lepiej leżeć na prawym czy lewym boku. Raany tak sie zastanowić głębiej to jeszcze trochę, jeszcze kilka lat i z ciąży zechcą zrobić stopień niepelnosprawnosci... Oczywiscie nie mówię że tamte czasy były lepsze. Ale daje to do myślenia.

Kwiatuszek15 (offline)

12-02-2019 07:59:09

Olsztyn
Justyna198323 głowa do góry wszystko będzie ok zobaczysz teraz jest troszkę gorzej dzieciątko dokładnie zbadać bo ma mało miejsca więc i te badanie może być mylne, a może opiło się dużo wód i jeszcze siusiu nie zrobiło. Przyczyn może być od groma. Do tej pory było wszystko ok przeszłaś 3 prenatalne więc raczej teraz to błąd w pomiarze.

Lili ja o kroczę pytałam się gin i mówiła że to normalne, tak samo jak czasami mój mały odbije się od góry brzucha i uderza głową w szyjkę a mnie aż w pół zgina bo uczucie jest jakby Cię prąd od środka poraził. I to też mówi że normalne. A szyjka długa i zamknięta- tyle że strasznie boląca już przy badaniu mimo że robi to delikatnie

Synek-23.03 :*

Andzia_89 (offline)

12-02-2019 09:52:59

Łaźce
Mnie też już bolą badania nawet mówiłam lekarzowi jak chciał mi zrobić usg dopochwowe ale jakoś nie zareagował ani nie skomentował.A bóle w kroczu to już chyba wcześniej pisałam że czasem tak złapie nagle że mam wrażenie jakby wystawił nogę i automatycznie mnie zgina i zaciskają mi się nogi.W domu to nic ale śmiesznie to musi wyglądać jak z boku ktoś patrzy jak jestem poza domem.A co do czasów dawniejszych to ogólnie mam wrażenie że kiedyś było jakoś fajniej,spokojniej nie było takiej ''sraczki'' na wszystko jak jest teraz.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4864, Posty: 1181703, Użytkownicy: 71847.
Ostatnio dołączył/a madeline_2019.

Statystyki tego forum
Wątki: 641, Posty: 130705.