ŁODZIANKI łączmy się !

Wysłane przez TruskawkoweCiastko248 

TruskawkoweCiastko248 (offline)

22-12-2017 17:29:09

Łódź
Cześć jestem Kasia jestem z Łodzi jestem w ciąży i mam już 6 letnią córkę, szukam Kobiet z ŁODZI w ciąży bądź już po rozwiązaniu z 2017/2016 roku, chciałam zebrać opinie na temat tego w jakim szpitalu rodziłyście jaka była tam opieka i jaka jest wymagana wyprawka dla mamy rodzącej naturalnie oraz przez CC i jaka wyprawka dla noworodka ?! Jest w google wiele takich tematów ale wszystko z starych lat ... Potrzebuje / pewnie inne ciężarne Łodzianki również aktualnej wiedzy na temat opieki okołoporodowej !

Co teraz gdzie i w jakim terminie trzeba załatwić w urzędach ?
Co z nazwiskiem dziecka gdy rodzice nie są po ślubie, czy już w szpitalu można dziecku nadać nazwisko ojca ?

W arytmetyce miłość jeden i jeden to wszystko, zaś dwa minus jeden to nic.

[link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-22 17:56 przez TruskawkoweCiastko248.

OlaK (offline)

02-02-2018 18:17:31

Łódź
Kasia. Dobry temat. Chętnie również będę śledzić wątek - jeśli ktoś napisze. winking smiley Ja rodzę dopiero w 2018. A mój pierworodny ma już prawie 8 lat. Podejrzewam że od tej pory w szpitalach się zmieniło. Ja rodziłam w Madurowiczu.

Możemy się podzielić tym co Ty się dowiesz i co słyszysz - oraz to co ja i inne...

Pozdrawiam.

02-02-2018 18:23:24

Łódź
Cześć Olak

Ja tez rodze w 2018. W sumie już niedługo bo w kwietniu.

Pierwsza córka przyszła na świat w CZMP w 2011. Teraz chyba wybiorę RYDYGIERA bo mam tu lekarza prowadzącego ciążę.

W którym jesteś tygodniu ? Będziesz miała poród naturalny czy cesarke?

Ja mam 30+1 tc. Chodz na USG wyszło ze mały rozmiarami odpowiada 32+1. Wazy 1500.65g. Tym razem będziemy mieli syna, Antoni będzie miał na imię.

Rodzilam juz CC ze względu na zagrażającą zamartwice plodu- ciąża donoszą 40+4tc miałam skurcze ale nie odeszły mi wodę plodowe- wiec przebili. Niestety ktg zaczęło pokazywać ze serce dziecka przestaje pracować przy skurczach i nagle lekarz dal papiery zeby zgodę na CC podpisać.

Teraz już na początku lekarz zaproponował CC ze względu na miesniaka

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-02 18:30 przez TruskawkoweCiastko248.

OlaK (offline)

02-02-2018 18:31:13

Łódź
No to ja trochę później, bo w czerwcu na początku. Oby.

Ja na Madurowicza nie narzekałam - teraz teściowa mnie tam jakby nakłania.

Do lekarza z CZMP chodzę, ale prywatnie. I on zachęca żebym do niego tam - bo zawsze większe szanse że ktoś znajomy albo i on będzie. Ale się boję trochę - to taki duży szpital. Nie znam warunków.

Rydygiera nie brałam pod uwagę. Moja siostra tam kiedyś rodziła i pamiętam że położne kiepskie i pielęgniarki były. Zraziło mnie to - chociaż wiem że przecież wszystko od tamtej pory mogło się zmienić. Ale jeśli masz tam lekarza to właśnie dobrze. Bo zawsze będzie inaczej patrzył jak na swoją pacjentkę.

Nie wiem jak w szpitalu, ale później w urzędzie normalnie nazwisko ojca podajesz. Nawet bez ślubu. My tak mieliśmy z pierwszym. No ale mówię - w szpitalu nawet nie pytałam.

A ty już wyposażona we wszystko? Zazdroszczę że już tak niedługo masz.

OlaK (offline)

02-02-2018 18:34:47

Łódź
Aha. Ja w 23 z OM, a 21 z usg.
Rodziłam przez CC bo dziecku tętno zaczynało zanikać przy akcji porodowej w 37 tyg.
Teraz nie wiem jeszcze jak bym chciała. Z jednej strony naturalnie bym chętnie spróbowała. A w ogóle mam stracha i przed takim i takim. Niby ze względu na problemy sercowe powinnam wybrać CC ale lekarz mówi że mam jeszcze chwilę żebyśmy zdecydowali.

02-02-2018 18:43:16

Łódź
OlaK
No to ja trochę później, bo w czerwcu na początku. Oby.

Ja na Madurowicza nie narzekałam - teraz teściowa mnie tam jakby nakłania.

Do lekarza z CZMP chodzę, ale prywatnie. I on zachęca żebym do niego tam - bo zawsze większe szanse że ktoś znajomy albo i on będzie. Ale się boję trochę - to taki duży szpital. Nie znam warunków.

Rydygiera nie brałam pod uwagę. Moja siostra tam kiedyś rodziła i pamiętam że położne kiepskie i pielęgniarki były. Zraziło mnie to - chociaż wiem że przecież wszystko od tamtej pory mogło się zmienić. Ale jeśli masz tam lekarza to właśnie dobrze. Bo zawsze będzie inaczej patrzył jak na swoją pacjentkę.

Nie wiem jak w szpitalu, ale później w urzędzie normalnie nazwisko ojca podajesz. Nawet bez ślubu. My tak mieliśmy z pierwszym. No ale mówię - w szpitalu nawet nie pytałam.

A ty już wyposażona we wszystko? Zazdroszczę że już tak niedługo masz.

CZMP duży szpital to fakt . Trafiłam tam w grudniu bo to jedyny szpital z 3 stopniem referencyjnosci a ja wtedy byłam w 23tc - na USG wyszło ze mały ma konflikt pepowinowy- podwójnie owiniety pepowina wokół szyi i lekarz sie bal czy przeplywy są dobre. Naszczecie po 4 dniach sie odplatal i puścili mnie do domu.

Na warunki można tam narzekać ale przecież to nie hotel tylko szpital. Byłam tam ostatnio 7 lat temu i mogę śmiało powiedzieć ze nadal wygląda jak z PRL. . czas tam stoi w miejscu. Stare łóżka i szafki. Sprzęt typu WC i prysznice wygląda karygodnie. Woda stoi nie spływa aż sie odechciewa kąpieli.. Ale lekarze i położne szybko reagują na zgłaszane problemy nie lekceważą i nie chodzą obrażeni.. Bardzo miło wspominam opiekę po CC i chciałabym tam rodzić ale teraz mieszkamy bardzo daleko od tego szpitala i mąż nie miałby możliwości odwiedzania mnie i bobasa na więcej niż godzinę dziennie.

Co do RYDYGIERA i porodu w nim nie wiem nic. Wybieram sie na oględziny szpitala i wtedy wszystko zobaczę i zapytam co zabrać bo wiem ze teraz trzeba mieć wszystko swoje. Podkłady, majtki, odzież dla dziecka, koszule dla siebie itp.

Tak wyprawka w komplecie. Wszystko wyprane i wyprasowane czeka ułożone w szafie. Walizki tez mam wstępnie spakowane. Nie wiem tylko co do swojej mam włożyć.

Ja sie obawiam Rydygiera bo wiem ze Oni kładą duży nacisk na naturalność.. Poród karmienie .. A Ja ani rodzic naturalnie nie będę ani karmić nie chce. Nie chce być wytykana palcami. Wiem ze w CZMP takich kobiet nie dyskryminuja w żaden sposób.

02-02-2018 18:50:52

Łódź
OlaK
Aha. Ja w 23 z OM, a 21 z usg.
Rodziłam przez CC bo dziecku tętno zaczynało zanikać przy akcji porodowej w 37 tyg.
Teraz nie wiem jeszcze jak bym chciała. Z jednej strony naturalnie bym chętnie spróbowała. A w ogóle mam stracha i przed takim i takim. Niby ze względu na problemy sercowe powinnam wybrać CC ale lekarz mówi że mam jeszcze chwilę żebyśmy zdecydowali.

U mnie termin miesiączki jest niestety nie adekwatny do daty porodu.. Ostatnia miesiaczke miałam 13 maja ale 27 czerwca poronilam bobaska. Nie dostałam kolejnej miesiączki tylko ponownie zaszlam w ciążę nie wiadomo kiedy .. Wiec na podstawie USG lekarz mi ustalił wstępnie datę porodu i co wizyta ja przesuwa :-)

Oj kurcze no tak jak są problemy z sercem to oni na CC raczej kierują. Ja sie boje porodu naturalnego i podziwiam kobiety które w pełni naturalnie rodzą - bez znieczulenia, oksytocyny, nacinania krocza itp bo jak powyższe zabiegi są wykonane to nie był to poród naturalny w pełni niestety.

OlaK (offline)

02-02-2018 18:51:02

Łódź
Oj mi mój miauczy żebym już coś chociaż dla siebie spakowała. Ale chyba za wcześnie. No nie wiem. Nawet nie mam wyprawki skompletowanej bo się boję że za wcześnie. Z pierwszym jakoś lajtowo do tego podchodziłam. A teraz wszystkim się stresuję.

No właśnie u mnie też minusem jest odległość do szpitala. Ale naprawdę nie wiem jak to się potoczy.

02-02-2018 18:55:58

Łódź
A jak tam wyniki badan prawidłowo Ci wychodzą ? Znacie już pleć dziecka? Bierzesz jakieś leki "ciążowe" ?

Ja teraz do Rydygiera mam 5 minut na nogach a do CZMP godzinę autobusami . dlatego chce sie przejąć do tego koło siebie i wtedy zdecyduje ostatecznie

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-02 18:58 przez TruskawkoweCiastko248.

OlaK (offline)

02-02-2018 19:11:10

Łódź
Z wynikami to różnie. Ale takimi moczowym. Teraz akurat odpukać. Tak mam delikatnie podwyższone Ale w tym tygodniu miałam endokrynologia i skierował na inne jeszcze badania.

Tak to w porządku.

No niby ma być chłopiec. Ale tyłem na połówkowym leżał. Dwa razy wychodziłam do gabinetu bo źle ułożony więc jeszcze mnie nie przekonał. Ważne że zdrowy.

Ja biorę luteinę dwa razy dziennie dopochwowo i witaminki prenatal duo.

A Ty jak tam? Wyniki ok? Miałaś jakieś rewelacje w tej ciąży?
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4794, Posty: 1163170, Użytkownicy: 71427.
Ostatnio dołączył/a janwojcik.

Statystyki tego forum
Wątki: 593, Posty: 122116.