Wyprawka?

Wysłane przez atepe 

atepe (offline)

23-11-2017 17:24:13

Gdańsk
hej dziewczyny, zastanawiam sie juz powoli nad wyprawka. co powinno się ze soba wziac? jakis spis zrobimy moze? mały grymaśnik

mishka (offline)

23-11-2017 17:35:09

Gdańsk
ubranka dla siebie, dla dzieciątka, dokumenty i klucze (ja mam tendencje do zapominania), reczniki, kosmetyki dla siebie i maluszka (oliwka np bambino)

julia_niem (offline)

23-11-2017 17:36:56

Dziewczyny, fajnie to ostatnio Prenalen rozpisało, zobaczcie:

Dla mamy:
- dokumenty: dowód tożsamości, karta ciąży, dokument świadczący o ubezpieczeniu (jeśli jesteście ubezpieczone), plan porodu, aktualne wyniki badań (m.in. mocz, morfologia, USG, grupa krwi, WR, HIV, GBS) oraz istotne opisy konsultacji specjalistycznych jeśli w czasie ciąży takie wykonano (np. kardiolog, okulista);
- 3 koszule w tym jedna do porodu,
- klapki/kapcie w tym jedna para pod prysznic,
- szlafrok,
- bielizna osobista: biustonosz przystosowany do karmienia piersią, skarpetki, kilka par majtek jednorazowych,
- środki do higieny osobistej: szczoteczka i pasta do zębów, przybory do włosów (szczotka, gumki, spinki), łagodny żel do mycia ciała oraz inne delikatne kosmetyki których używacie, duże podpaski – najlepiej poporodowe, papier toaletowy,
- 2 ciemniejsze ręczniki: mniejszy i kąpielowy,
- dodatkowo mogą przydać się: woda mineralna, sztućce, kubek, pomadka nawilżająca, ładowarka i telefon, podkłady higieniczne, jasiek, poduszka do karmienia, laktator, kółko poporodowe, 2-3 woreczki na brudne ubrania, ulubiona książka czy odtwarzacz mp3 oraz przekąski po porodzie (np. ciasteczka zbożowe);
- ubrania przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba.

julia_niem (offline)

23-11-2017 17:37:10

Dla dziecka:
- ubranka dla maluszka (rozmiar 50-62): śpioszki (3 sztuki), kaftaniki lub body (3 sztuki), pajacyki (3 sztuki), czapeczka, skarpetki, łapki-niedrapki lub rękawiczki;
- paczkę pieluszek jednorazowych,
- 2-3 pieluszki tetrowe,
- chusteczki nawilżane,
- kocyk i/lub rożek,
- ręcznik,
- kosmetyki: krem na pośladki, oliwka lub balsam,
- rzeczy przygotowane w domu na wyjście ze szpitala, które może dowieść Wam bliska osoba: ubranka dla maluszka dostosowane do pory roku oraz fotelik samochodowy.
Przed udaniem się do szpitala usuńcie lakier z paznokci a cenną biżuterię zostawcie w domu

mishka (offline)

23-11-2017 17:40:17

Gdańsk
warto również pamietac o pieluszkach dla maluszka (tych jednorazowych i tetrowych - bralam dwa rodzaje). chusteczki nawilżane moze jeszcze. i KOCYK!

atepe (offline)

23-11-2017 17:42:30

Gdańsk
Słyszałam zeby dorzucić również wieksze podpaski, w sumie to mozemy dodac

atepe (offline)

23-11-2017 17:45:08

Gdańsk
dziewczyny dzieki jetescie super, dzieki za pomoc.
julia_niem - i to juz wszystko jest? kurcze, troche tego jest... dwie torby wezme ze sobą hehe
wszystko chyba kwestia ile sie bedzie w szpitalu, co nie? a to nigdy niewiadomo.. oby jak najkrócej

Magdakoma (offline)

23-11-2017 19:22:37

Grubale
julia fajny spis. Dzięki. U mnie cesarka wiec musze pogadać z kimś kto miał i zapytać o jeszcze do tego spisu dodać.

julia_niem (offline)

24-11-2017 16:39:32

Magdakoma
julia fajny spis. Dzięki. U mnie cesarka wiec musze pogadać z kimś kto miał i zapytać o jeszcze do tego spisu dodać.

kochana polecam się smiling smiley siedzę na przeróżnych stronkach ciązowych to akurat przyuważyłam smiling smiley a na kiedy masz termin?

Magdakoma (offline)

24-11-2017 23:03:47

Grubale
julia_niem

kochana polecam się smiling smiley siedzę na przeróżnych stronkach ciązowych to akurat przyuważyłam smiling smiley a na kiedy masz termin?

Na 21.04.2018
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4530, Posty: 1125283, Użytkownicy: 70076.
Ostatnio dołączył/a Moooniaaa.

Statystyki tego forum
Wątki: 458, Posty: 108539.