duphaston/okres/ciąża?

Wysłane przez dora33 

dora33 (offline)

13-07-2017 10:51:27

Zielona Góra
Witam, postaram się całą moją historię opisać szczegółowo. Kilka faktów, może istotnych:
-staramy się z mężem o dziecko od pół roku (ale nie bardzo intensywnie jak niektóre kobiety jak badanie temperatur itp)
-miałam kilka niepękniętych pęcherzyków od stycznia
-w lutym okazało się że mam torbiel litą ponad 2 cm, jednak zmniejszyła się do 2 z czasem
-w kwietniu miałam zastrzyk z pregnylu, ale nie pomógł on
-mąż był przepadany i wszystko jest z nim ok smiling smiley
-ja mam być wysłana na badanie drożności jajowodów jednak wyszła mi przy wymazie bakteria i jestem po leczeniu antybiotykiem i betadine i miałam zrobiony po kuracji drugi wymaz czekam na wynik
A teraz mój aktualny problem. 18 czerwca współżyłam z mężem 22 czerwca (w teorii) zaczynały mi się dni płodne. 6 lipca byłam u lekarza na pobranie 2 kontrolnego wymazu o którym wspomniałam wyżej. W trakcie badania usg lekarka stwierdziła,że sytuacja wygląda jakbym za chwilę miała dostać okres (powinnam dostać 11 lipca) albo jestem we wczesnej ciąży (a chodziło za mną takie silne przeczucie od kilku dni, większe piersi, o wiele większe "humory" zawroty głowy). Przepisała mi duphaston (tylko nie pamiętam kiedy miałam zacząć go brać, a nie mogłam już do niej zadzwonić ponieważ tego samego wieczoru wyjechała na urlop). Wzięłam duphaston w sobotę wieczorem. Okresu nie dostałam w terminie chociaż zawsze dostawałam w terminie i przy poprzednim leczeniu duphastonem też, ale stwierdziłam że może tym razem przesunął mi go lek.Od wtorku mam plamienia i lekkie bóle brzucha, zawroty głowy i mdłości ale lekkie. Dzisiaj w nocy ból był dużo silniejszy, ale okresu dalej nie ma. Test ciążowy dzisiaj zrobiłam ale był negatywny. Czy przesunięty okres to wina duphastonu? i te dziwne objawy też? Nie wiem czy lek odstawiać ale chyba tak bo chyba ciąża jednak niemożliwa? Lekarka wraca dopiero za 10 dni.

mal3na (offline)

13-07-2017 12:09:07

Poznań
Zrób dla pewności beta hcg z krwi rozwieje wszelkie wątpliwości.

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

staraczka123 (offline)

13-07-2017 16:18:19

Nasutów
Zrób test hcg ale może dopóki nie będziesz miała wyników to nie odstawiaj duphastonu. Plamienia mogą świadczyć o tym że masz za niski poziom progesteronu więc może dopóki nie przekonasz się czy to na pewno nie ciąża to bież te leki. Może akurat jesteś we wczesnej ciąży a dawka duphastonu jest jeszcze za mała...ile tabletek dziennie bierzesz?

dora33 (offline)

14-07-2017 08:21:12

Zielona Góra
Wynik hcg <1,20 czyli ciązy chyba nie ma. Czyli brak okresu to tylko wynik duphastonu. Brałam 2x1 tabletke

staraczka123 (offline)

14-07-2017 09:26:58

Nasutów
To przykro mi ale pamiętaj że nowy cykl to nowa szansa. Może spróbuj brać albo zapytaj co Twój ginekolog myśli o braniu Castagnusa? Nie wiem czy działa on na wszystkie kobiety - pewnie nie...ale może warto spróbować. Choć w sumie do tej pory cykle miałaś regularne ale w sumie coś się musiało zaburzyć skoro teraz tak wyszło

dora33 (offline)

14-07-2017 11:35:44

Zielona Góra
nie miałam kontrolowanych cyklów po kolei, ale miałam przy rutynowych badaniach co najmniej 4 razy nie pęknięte.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4509, Posty: 1121175, Użytkownicy: 69971.
Ostatnio dołączył/a bardziej.

Statystyki tego forum
Wątki: 448, Posty: 107276.