stres w pierwszych tygodniach ciąży

Wysłane przez littlerose 

littlerose (offline)

30-05-2017 14:51:39

Łódź
Witajcie Kochane. Jestem w 5 tygodniu ciąży, niestety od samego początku byłam narażona na różnorakie stresy w pracy + doszły też stresy związane z wypatrywaniem ciąży (wiecie jak to jest). Niestety w dniu wczorajszym miałam niezwykle stresującą sytuację w pracy (konflit personalny ze wspólniczką) do tego stopnia, że wróciłam do domu cała roztrzęsiona, w nocy oka nie zmrużyłam, dziś czuję się fatalnie. Naprawdę ta noc była koszmarna, na pewno hormony stresu nieźle podskoczyły. Wydaje mi się, że dodatkowo na moje tragiczne samopoczucie wpłynał fakt brania Norprolaku (na za wysoki poziom prolaktyny, muszę kontynuowac branie w ciąży), gdzie czytałam że skutkami ubocznymi mogą być ataki psychoz.... Naprawdę aż dziwnie to zabrzmi ale zaliczyłam taką małą nocną psychozę winking smiley Oczywiście hormony ciążowe tez podejrzewam, że zrobiły swoje. I teraz STRASZNIE się zamartwiam, że mogło to zaszkodzić dziecku bo przecież w 5 tygodniu kształtuje się mózg. Naczytałam się o autyzmie, homoseksualizmie i tonie innych rzeczy, które swoje podłoże mają właśnie w odczuwaniu przez przyszłą matkę stresu na początkach ciąży. Niestety moja nerwowa sytuacja nie unormowała się i podejrzewam, że będę jeszcze narażona na odczuwanie zwiększonego stresu. Bardzo proszę o słowa otuchy sad smiley Najlepiej od mam zdrowych dzieci, które też przechodziły stres na początkach ciąży. Lęk o zdrowie dziecka nie daje mi spokoju i podejrzewam, że dziś znów nie zasnę zamartwiając się.... Błagam o słowa wsparcia!

Bella2017 (offline)

03-06-2017 21:24:15

Pniewie
Witam Cie.
Spokojnie nie ma czym sie stresowac to tylko praca najwazniejsze jest zdrowie maluszka a stres podobno zle wplywa na nasze fasolki. Mam 4 letnia corcie. Przez 9 miesiecy nie bylo by takiej sytuacji zebym sie nie stresowala i denerwowala tak dzialaly na mnie hhormony. Wybuchalam z byle glupoty. Moje ciotki mowily ze przez moje nerwy i strses moja corcia bedzie nerwowym dzieckiem. Otoz moja ksieznicza jest spokojnym i madrym dzieckiem. Od urodzenia nie sprawiala klopotow. Wiem ze naprawde nie warto sie stresowac czy denerwowac musisz myslec a malenstwie. A nie o troskach. Praca praca ale czy warto? Musisz sie wyluzowac myslec pozytywnie. Trzymam kciuki zebys wyluzowala troszke. A LEK o zdrowie malenstwa jest na porzadku dziennym nie raz snily mi sie potworne rzeczy i sie nie potrzebnie nakrecalam. Karzda matka martwi sie o swoje malenstwo. Musisz myslec pozytywnie i sie oszczedzac. A z pewnoscia wszystko bedzie dobrze kochana,)

littlerose (offline)

04-06-2017 00:30:23

Łódź
Bella2017 bardzo dziękuję za Twoje słowa wsparcia. Podobnie jak było u Ciebie, moje hormony szaleją i reaguję wręcz histerycznie na stresujące sytuacje... Od zawsze byłam osobą nerwową ale teraz wszystko się nasiliło kilkukrotnie... Najbardziej przeżywam, że łącznie cztery dni nerwów jakie zafundowałam dziecku odbije się na jego zdrowiu albo wręcz zamartwiam się, że już doszło do najgorszego.... I powstaje takie błędne koło bo stresuję się tym, że się stresuję.... To dopiero 6sty tydzień ciąży, strach pomyśleć co będzie później. Dziękuję jeszcze raz Bella2017, jeśli któraś z innych mam borykała się z podobnymi problemami to będę również wdzięczna za słowa wsparcia.

mal3na (offline)

04-06-2017 10:58:23

Poznań
Little rose nic się nie martw. Nie jedna przyszła mama przechodzi stres, czasem bardzo silny, w wyniku traumatycznych zdarzeń losowych, a dziecko rodzi się zdrowe. Oczywiście w miarę możliwości należy stresu unikać. A z dwojga złego to jak Ty przeżywasz stres, czyli ataki histerii jest mniej szkodliwe niż stres ukryty, dlawiony gdzieś w środku.

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

sigmasig (offline)

12-06-2017 10:19:06

Kaźmierz
stres w ciąży nie jest wskazany

Czolko (offline)

29-07-2017 16:31:11

Warszawa
W ciąży często piłam melisę na uspokojenie. grinning smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4526, Posty: 1121437, Użytkownicy: 69956.
Ostatnio dołączył/a Sylwia2602.

Statystyki tego forum
Wątki: 452, Posty: 107251.