Sierpnióweczki- wyprawka

Wysłane przez Elwiretta 

Elwiretta (offline)

12-04-2017 11:05:14

Kraków
Przede wszystkim chciałam przywitać wszystkie dziewczyny na forum smiling smiley Jestem nowa i postanowiłam dołączyć do społeczności bo termin już w sierpniu a pytań cała masa, więc pewnie będę aktywna smiling smiley Teraz po głowie chodzi mi wyprawka, macie już swoje kompletowane? Generalnie fajnie byłoby może zrobić taki zbiór koniecznych w wyprawce elementów?

Galaretkatruskawkowa (offline)

13-04-2017 12:35:17

Chrzanów
Elwiretta zapraszamy do wątku Termin na sierpień 2017 smiling smiley [ebobas.pl] Co do wyprawek i innych rzeczy maglujemy od początku co i jak grinning smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Elwiretta (offline)

13-04-2017 14:13:18

Kraków
Brzmi to super smiling smiley Tym bardziej, że w wózkach też jestem zupełnie pogubiona smiling smiley

juliem (offline)

13-04-2017 15:53:12

Białystok
Witajcie smiling smiley

Ja sumiennie szukam w internecie wszystkiego co potrzebne, zapisuje w notatkach i pomału kupuje (zaczęłam dopiero w tym miesiącu: głównie szukam promocji itp. bo mamy na to czas, więc nie na siłę ale jak coś akurat wpadnie to biorę). Możemy tutaj zrobić ogólnie wątek wyprawkowy, bo prócz wózków czeka nas jeszcze wiele innych dylematów, podrzucać sobie promocje itp.

Jeśli chodzi o wózek to my mamy już chyba wybrany: za 2 tygodnie w moim mieście będą targi i mam zamiar jeszcze dokładnie go obejrzeć. Na pewno nie ma jednego wózka, który będzie każdemu pasować. Ja mogę pozwolić sobie na cięższy wózek ponieważ mamy windę w budynku, jestem wysoka więc musi mieć wysoką rączkę, zależy mi na dużej gondoli bo przypadnie ten okres na zimę, patrzę bardziej na część spacerową bo w niej dziecko dłużej pojeździ.

Mój wybór wstępnie padł na Cybex Priam i może napiszę co mnie podkusiło akurat na ten model:

ZALETY:
- łatwo się go prowadzi mimo że jest dość duży (kilka rundek po sklepie)
- gondola jest duża, ma dobry materac, spód gondoli jest drewniany (więc jest solidna i to czuć)
- materiał w gondoli i w spacerówce jest dość konkretny, powinien wiele wytrzymać
- w gondoli i spacerówce jest bardzo głęboki daszek dzięki czemu bez problemu okryje się dziecko przed deszczem/słońcem, w daszku jest też okienko dla rodziców by móc zajrzeć co robi maluch
- spacerówka montowana przodem i tyłem
- kosz na dole jest pojemny i fajnie zapina się na magnes
- hamulec jest wygodny - nie niszczy butów
- ogólnie wygląd - nie będę ukrywać że dla mnie to też ma znaczenie
- w spacerówce mamy możliwość oddzielnej regulacji odparcia i oddzielnej podnóżka dzięki czemu możemy ustawić kilka pozycji (nawet całkowicie leżącą) i ustawia się to bardzo łatwo bo tylko jeden wygodny guziczek
- nastawiam się na fotelik samochodowy Cybex - nie ma problemu z wpięciem do stelażu itp.
- możemy prowadzić spacerówkę na dwóch kółkach co jest pomocne na plaży itp. (nie wiem czy będę z tego korzystać ale ponoć dzięki temu łatwiej wnieść na schody itp.)

WADY:
- cena
- każdy dodatek trzeba dokupić (w cenie tylko folia przeciwdeszczowa)
- luźna rączka
- ponoć fotelik samochodowy jest bardzo ciężki (nie podnosiłam) ale w moim przypadku raczej rzadko będę go nosić luzem

Tak więc tyle wstępnie ode mnie w sprawie wózka grinning smiley trochę się rozpisałam, ale chciałam Wam pokazać co mną kierowało przy wyborze. Cena jest wysoka ale mam nadzieje że ten wózek będzie również służyć dla kolejnego dziecka i staram się racjonalnie podchodzić do reszty wydatków by wygospodarować tą kwotę.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-13 15:57 przez juliem.

Elwiretta (offline)

13-04-2017 16:09:06

Kraków
czyli generalnie w klimat wielofunkcyjnego poszłaś? właśnie też chyba najbardziej się do takiego skłaniam bo niby wiem, że większy i cięższy ale jakoś tak mi się wydaje, że jeden lepiej wózek jeden niż w sumie trzy (no bo gondola, spacerówka, parasolka)

Elwiretta (offline)

13-04-2017 16:09:44

Kraków
a jakie to są koła? w sensie z jakiego materiału? bo się jakoś nie mogę tego dopatrzeć...

juliem (offline)

13-04-2017 16:18:12

Białystok
Na pewno chcę wielofunkcyjny, wolę mieć wszystko od razu smiling smiley

Elwiretta
a jakie to są koła? w sensie z jakiego materiału? bo się jakoś nie mogę tego dopatrzeć...

Ogólnie w tym modelu masz 3 modele kół do wyboru:
1) koła lekkie
2) koła trekkingowe
3) koła terenowe

Dokładnie nie wiem czym się różną, muszę się jeszcze dopytać, na pewno lekkie są wąskie (przypominają koła w rowerach miejskich) a trekkingowe i terenowe są bardzo podobne do siebie. Terenowe są chyba większe i szersze. Ogólnie chyba wszystkie są gumowane. W modelu jakim jeździłam były trekkingowe.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-13 16:21 przez juliem.

Elwiretta (offline)

13-04-2017 16:26:32

Kraków
No właśnie bo generalnie czytałam, że najlepiej jak koła są te takie pompowane, bo wtedy jest najlepsza amortyzacja no a to jednak dość kluczowa kwestia, tym bardziej, że jak chce się właśnie jeździć nie tylko po centrum miasta to trzeba na to patrzeć

Galaretkatruskawkowa (offline)

13-04-2017 18:30:55

Chrzanów
[ebobas.pl]
znalazłam na stronie smiling smiley Całkiem fajna lista, aczkolwiek dla mnie za mało bodziaków - dziecko ciągle ulewa a ja nie chce mieć pralki włączonej 20/24h

Wisterya (offline)

14-04-2017 10:01:29

Marysia - no ta lista trochę jakby z zamierzchłych czasów (śpiochy?). Na noc najlepsze pajace, bo łatwo ubierać i przebierać. I kosmetyczna..... Chemia level hard dla malucha. Nie warto też polecać firm, bo uczulają niektóre, trzeba samemu znaleźć. I szampon dla noworodka, no mnie rozwalił. Nie potrzeba.
Pościel i kołdra dla noworodka? Nie, spiwór!
Na plus pieluchy, wymieniła dwie: Pampers i Happy, takie same kupuję. Jedne na dzień, drugie super chłonne na noc

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4509, Posty: 1121175, Użytkownicy: 69971.
Ostatnio dołączył/a bardziej.

Statystyki tego forum
Wątki: 448, Posty: 107276.