Noworodek i pies

Wysłane przez Karola96 

Karola96 (offline)

05-02-2017 18:32:26

Czestochowa
Witam serdecznie wszystkie obecne i oczekujące mamusie smiling smiley
Nie znalazłam tego wątku na forum wiec postanowiłam taki założyć , żeby inne mamy rozwiały moje wątpliwości .
Aktualnie jestem w 16 tygodniu ciąży i jak na razie wszystko idzie dobrze . Czym mniej tygodni do porodu tym bardziej zaczynam zastanawiać sie jak zareaguje mój pies na pojawienie sie nowego członka rodziny . Jestem posiadaczka 6-letniej suczki Golden Retriewer <3 I chociaż rasa ta uznana jest za rodzinna nie oznacza to ,ze całkowicie porzucam niepokojące mnie myśli . Suczka nie należy do agresywnych chyba ,ze jakiś pies bardzo jej nie podpasuje . Jest strasznym pieszczochem . Raczej nie mam obaw co do tego ,ze może chcieć zrobic krzywdę dziecku . Przez nasze mieszkanie ciagle przewija sie ktoś ze szkrabem w wieku 1-6 wiec jest już raczej przyzwyczajona do pisków , biegania po mieszkaniu i prób ujeżdżania jej . Jednak jedyne co tak naprawdę mnie niepokoi to fakt ,ze psina niestety szczeka doniosle . Dzwoni domofon , a sunia już zrywa sie na równe nogi i ze szczekiem gna do drzwi . Nie potrawie sobie wyobrazić jak takie świeżo przyniesione ro domu maleństwo może zareagować na taki nagły zryw. Pozbycie sie psa nie wchodzi w grę ,ponieważ ja osobiście nie wyobrażam sobie bez niej życia .
Proszę forumowiczki które maja swoich pupili o podzielenie sie swoimi spostrzezeniami jak to jest , gdy do domu w którym pupil już od jakiegoś czasu jest przynosi sie maleństwo smiling smiley

JustynaBoc (offline)

06-02-2017 11:06:43

Opole
Podbijam temat winking smiley
My mamy dwu letnią labradorkę - może ona w ogóle nie szczeka, z miesiąca na miesiąc też robi się taka bardziej opanowana - bo jest to pies tak pełny szczęścia, że z radości np. na czyjś widok nie raz zapomniała, że np nie skacze się na ludzi. A spacery z nią swego czasu to tragedia była, zobaczyła kogokolwiek to musiała biec do niego i się przywitać tak jakby to był co najmniej najlepszy przyjaciel na świecie którego nie widziało się z pięć lat. Całe szczęście już wyrosła z tego. Mieszkamy w małym mieszkanku i na pewno w drzwi do pokoju w którym będzie dzieciątko wstawimy bramkę, może nie w obawie że sunia by coś zrobila dzieciątku, no ale też w celach higienicznych - jednak mimo szczotkowania pies się dużo leni, nie myjemu mu też łap po każdym powrocie z dworu itd. Ale obawiam się, że taka bramka też nie jest rozwiązaniem najlepszym, bo pokój dla dzieciątka to miejsce w któym pies też często przebywał, spał, bawił się z nami itd. nie chciałabym żeby przez jakieś poczucie zazdrości narobiła głupot, albo nawet nie chciałabym żeby poczuła się odrzucona - to jest jednak również część naszej rodziny.

[link widoczny po zalogowaniu]

Kasia856 (offline)

07-02-2017 17:47:38

Kraków
ja niestety musiałam poszukać nowego domku dla pieska. Strach mnie obleciał sad smiley Co innego szczeniaczek razem z dzieckiem, a co innego dorosły pies

Lianka (offline)

09-02-2017 16:15:53

Jabłonna
Ja miałam kota więc to trochę co innego ale wydaje mi się, że dziecko przyzwyczai się do głośnego szczekania. Ponieważ taki stan rzeczy zastanie. Nie wszyscy mają możliwość odciąć dziecko od wszelkich hałasów, często po prostu nie da się i z tego co rozmawiałam z koleżankami dzieciaki po prostu przyzwyczają się.

Karola96 (offline)

10-02-2017 19:15:41

Czestochowa
U nas jest ta sama sytuacja . Piesek spi obecnie z nami w sypialni i nie ma opcji żeby spała gdzieś , gdzie nie ma ludzi . Wiemy ze nie wygonimy jej z tego pokoju nawet jak będzie to pokoik dla dziecka , bo puki my tam będziemy spać ona również . Wprowadzamy u siebie powoli nawyki typu wycieranie łap po każdym spacerze , codzienne odkurzanie i mycie podług . Wiadomo nie ma magicznego sposobu na sierść , można wyczesywać , podawać jakies olejki ale zawsze jakaś sierść zostanie . Nie będę sie oszukiwać ze jest inaczej .
Myśle ze z tym szczekaniem jedynie co możemy zrobic to wyłączyć domofon bo to on najbardziej na nią działa w temacie szczekania . Kiedyś tez pomagaliśmy sobie materiałowym kagańcem to , tez jakoś tłumiło dźwięk jednak nie jest to rozwiązanie na dłuższa metę . Zreszta teraz można tylko gdybać wszystko sie okaże jak maleństwo przyjdzie na świat .

Dontletmidown (offline)

16-03-2017 13:47:50

Warszawa
Ja mam maltańczyka, na szczęście ma włos więc nie alergizuje, jest bardzo grzeczna w stosunku do dzieci i dzieci od małego są w komitywie chowane, bardzo kochają zwierzaka
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4479, Posty: 1122166, Użytkownicy: 69441.
Ostatnio dołączył/a werka13.

Statystyki tego forum
Wątki: 428, Posty: 105189.