Kino w ciąży

Wysłane przez Lianka 

Lianka (offline)

24-01-2017 15:47:32

Jabłonna
Dziewczyny jak zapatrujecie się na takie atrakcje jak kino/teatr w ciąży?
W poprzedniej chodziłam i do kina, i do teatru, i na inne rozrywki ale ostatnio spotkałam się z poglądem, że kino może dziecku zaszkodzić ze względu na to, że jest bardzo głośno...
A jaka jest Wasza opinia?

paulina0430 (offline)

24-01-2017 16:38:26

Strzyżew
Mi się wydaje, że jeśli Tobie to nie przeszkadza i nie wywołuje strachu, lęku itp to chyba w porządku. Ja chodzę, ale raczej unikam horrorów i czegoś co wywołałoby strach - staram się wybierać komedie smiling smiley Myślę, że Twoja dzidzia odbiera tego typu atrakcje podobnie jak Ty :-) Nie ma też co przesadzać z unikaniem głośnych dźwięków, to dziecko po urodzeniu nie będzie może tak płochliwe? Niestety jestem w pierwszej ciąży, więc nie pomogę z doświadczenia, a jedynie piszę swoje zdanie na ten temat ;-)
Pozdrawiam i zdrówka życzę

Lianka (offline)

25-01-2017 10:36:15

Jabłonna
No właśnie mam podobny pogląd. Horrory/thillery/dramaty lub inne filmy wywołujące silne emocje pewnie nie są wskazane. Natomiast nie wierzę, że dziecku mogłoby zaszkodzić wyjście do teatru na komedię, która raczej wywoła dużo pozytywnych emocji.
A co do głośności kina - to wydaje mi się lekką przesadą.
Ja postanowiłam, że w miarę możliwości nie będę zamykać się w domu.

ZosiaS (offline)

25-01-2017 19:47:36

Ruda Śląska
No ja też właśnie zastanawiałam się jak głośna muzyka/kino wpływa na dziecko bo w Maju mam zaplanowany koncert i mam nadzieje ze uda mi się pójść grinning smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Lianka (offline)

26-01-2017 08:45:03

Jabłonna
Jeśli masz miejsce siedzące to wydaje mi się, że spokojnie możesz iść. Jak się tak zastanowiłam to często piosenkarki śpiewają prawie do końca ciąży a one przecież są najbliżej źródła dźwięku.

Ja w pierwszej ciąży (już dosyć zaawansowanej) byłam na kabarecie, gdzie uśmiałam się tak, że aż policzki mnie bolały a nie widać było wpływu na dziecko. Miałam też iść na koncert Męskiego Grania ale tam nie ma możliwości siedzenia i zrezygnowałam z dwóch powodów - 1. nie wytrzymam tyle na stojąco 2. bałam się o brzuch - że ktoś mógłby nawet nie chcący mnie uderzyć

ZosiaS (offline)

27-01-2017 19:58:40

Ruda Śląska
Tak mam miejsce siedzące mam tylko nadzieje ze maluszek nie będzie za bardzo kopał smiling smiley

JustynaBoc (offline)

28-01-2017 11:09:02

Opole
Ja w pierwszej ciąży chodziłam normalnie na koncerty - a słucham dość ostrej i głośnej muzyki i nic nie zaszkodziło mojemu małemu, ani nie jest przeczulony na niektóre dźwięki, ani też nie stracił słuchu. Do kina w obecnej ciąży chodzimy powiedzmy, że regularnie bo w sumie raz w miesiącu, ale głównie na bajki z naszym synem i nie sądzę, żeby to miało jakiś negatywny wpływ.

[link widoczny po zalogowaniu]

Dontletmidown (offline)

16-03-2017 13:49:31

Warszawa
weź pod uwagę to że brzuszek trochę wygłusza winking smiley Nie ma obaw co do kina teatru tymbardziej. Raczej bym tylko zrezygnowała z rockowych koncertow
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4526, Posty: 1121437, Użytkownicy: 69956.
Ostatnio dołączył/a Sylwia2602.

Statystyki tego forum
Wątki: 452, Posty: 107251.