Nadciśnienie przewlekłe w ciąży

Wysłane przez edyta89 

edyta89 (offline)

02-01-2017 12:15:58

Szczotka
Witam,
Jestem w 8 tygodniu ciąży i bardzo się martwię, ponieważ od 3 lat leczę się na nadciśnienie tętnicze. Nie ma przyczyn nadciśnienia, prawdopodobnie jest ono samoistne (w mojej rodzinie większość osób ma nadciśnienie). Z reguły występuje ono w sytuacjach stresujących. Biorę 2 razy dziennie Dopegyt 250mg, a przerażona jestem bo trafiłam na niezbyt przyjemnego ginekologa (do którego już więcej się nie wybiorę) i zamiast mnie uspokoić, owszem powiedzieć jakie mogą być tego konsekwencję ale jakoś spokojnie.... To tak mi nagadał, że odechciało mi się wszystkiego sad smiley jestem strasznie załamana... a jak jest u Was? Są może tutaj osoby które mają nadciśnienie? Jak Wasi lekarze do tego podchodzą?

Anula91 (offline)

05-01-2017 08:09:11

Pod Bibowcem
Witaj winking smiley eh z tymi lekarzami... Ja jestem świeżo upieczona mamusia, urodziłam córeczkę 16 grudnia smiling smiley jeśli chodzi o nadciśnienie to ja również miałam je już przed ciążą z tym że nie leczyłam tego bo bardzo dobrze się z wyższym czuje! I szczerze mówiąc niezbyt często je kontrolowałam, jednak gdy zaszłam w ciążę trzeba było się zainteresować, a że pierworódki przeważnie mają skłonność do nadciśnienia tak więc i u mnie okazało się ono dosyć obecne sad smiley moje wynosiło nie raz ok 150/100 nie raz mniej, granica wynosi 140/90 ale różnie to bywało, a Twoje ile wynosi? Ja brałam dopegyt 3x2 i isoptin do tego, myślę że jeśli zmienisz lekarza i trafisz na odpowiedniego to będzie to lepiej wyglądać winking smiley ja też się martwiłam bo wiadome nadciśnienie to zagrożenie dla dzidzi ale ja poradzę Tobie abyś dużo odpoczywała i leżała,
Przede wszystkim bez nerwów winking smiley u mnie pod koniec ciąży pokazało się białko w moczu i od ok 20 tygodnia pojawiły się obrzęki.. Eh.. Nowe buty itp :/ i kontroluj ciśnienie 3 razy dziennie z tym że nie myśl i nie nakręcaj się zbytnio bo od tego też ciśnienie rośnie!! Wiem z własnego doświadczenia winking smiley będzie dobrze!! Pozdrawiam smiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4508, Posty: 1122141, Użytkownicy: 69730.
Ostatnio dołączył/a andzia2804.

Statystyki tego forum
Wątki: 443, Posty: 106107.