Poród

Wysłane przez iza_karolina2211 

iza_karolina2211 (offline)

24-10-2016 14:04:18

Łódź
Witam wszystkie mamy oraz przyszłe mamy ;-) ! Jestem w 19 tygodniu ciąży mam wiele pytań odnośnie porodu i nie tylko . Czy są tu chętne aby odpowiedzieć na kilka moich pytań ? Jeśli tak proszę o komentarze ;-) Pozdrawiam ;-)

margerita090 (offline)

25-10-2016 10:34:34

Turka
Hej. Ja sama jestem w 31 tyg. i tak jak chyba każdej mamie kłębią się w mojej głowie pytania i (nie ukrywam) lęki związane z porodem. Największym problemem jest to że tak jak nie ma takich samych dzieci tak i poród każdy jest inny i ciężko się na niego przygotować na podstawie cudzych doświadczeń, bo nasz własny pewnie i tak nas zaskoczy smiling smiley
Wiele pytań możesz skierować do położnych - one nie jedno już widziały smiling smiley
Pewnie na co łatwiejsze będziemy w stanie uzyskać odp. tutaj smiling smiley
Co cie tak nurtuje? Jaki poród byś wolała (cc., nat. czy fiz.?)?

Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-25 10:34 przez margerita090.

Monka121993 (offline)

25-10-2016 16:57:56

Tarnów/At
Hej, ja też jestem w 31 tyg, to będzie mój pierwszy poród i dużo o nim myślę i tez się go obawiam ,ale jakoś moje myśli są bardzo pozytywne ,oczywiście nastawiam się na ból,bo to normalne że musi boleć ale jakoś trzeba to przejść ,każda musi to przejść nie ma wyjścia smiling smiley

moniqu (offline)

26-10-2016 08:52:13

Wrocław
Nie my pierwsze i nie ostatnie.
Ja oczywiście rozmawiam z kobietami z rodziny, koleżankami bliższymi i dalszymi jak to było u nich, ale nie biorę tego do siebie. Tak jak margerita090 nie ma dwóch takich samych porodów.

Ja sobie mówię - co ma być to będzie.

Musimy myśleć pozytywnie, żeby nie stresować naszych Bobasów smiling smiley.

Jeżeli nastawisz się negatywnie, to z pewnością tak będzie. Tego się trzymam.

[link widoczny po zalogowaniu]

Termin na 9.04.2017 smiling smiley

margerita090 (offline)

26-10-2016 11:37:35

Turka
Ostatnio doszłam do wniosku że każdego dnia miliony kobiet na świecie rodzą dzieci. Jedne w super zaawansowanych klinikach inne gdzieś na pustyni między kozami. Codziennie na świat przychodzą zdrowiutkie dzieciaczki. Niby czemu nasze nie ma być jednym z nich? Dlaczego boimy się porodu?
Bo większość opowieści jakie słyszymy to ból, komplikacje i niekompetencje lekarzy a do tego okropna opieka szpitalna. Ile razy usłyszałyście że poród wcale nie był taki zły? Że owszem bolało, ale poszło w sumie szybko i żadna trauma nie została? Ja może ze 2.
Jak nam wszystkie kobitki opowiadają o strasznych rzeczach, nawet jak ich własny porób był ok to wtedy mówią o porodzie koleżanki czy o kimś o kim słyszały straszne rzeczy, to jak my się mamy nie bać?
Ja się szczerze mówiąc bardziej boje tego co po porodzie. Jak poradzę sobie z wychowaniem? Jak przekazać dziecku odpowiednie wartości, którymi ma się w życiu kierować? Jak go wychować tak by mnie szanowało jak rodzica, ale ufało jak przyjacielowi? Jak mam znaleźć ten złoty środek?
Dziewczyny jak planujecie (na tyle na ile to można zaplanować smiling smiley ) rodzić?
Ja bym chciała poród fizjologiczny. Najbardziej boje się cc. Obiecałam sobie że nie podpisze zgody na CC. puki nie będzie zagrożenia życia mojego lub dziecka.

moniqu (offline)

26-10-2016 11:51:52

Wrocław
A czym różni się poród naturalny od fizjologicznego?
Ja również obawiam się cc. Będzie to ostateczna ostateczność.

Zastanawialiśmy się z mężem nad porodem w wodzie, ale mamy jeszcze wiele czasu, żeby omówić to z położną i gin.

Co do wychowania, to niestety nie ma złotego środka smiling smiley.
Sami musicie wiedzieć jakie wartości przekazać malcowi.
Wydaje mi się że najważniejszy jest czas. Czas, który możemy spędzić wspólnie - spacery, gry, opowiastki.
Dziecko musi wiedzieć i mieć pewność, że dom to jego azyl, że do rodzica może przyjść z każdym problemem i zostanie przez niego wysłuchany, a nie od razu zlekceważony, bo jest mały, bądź co gorsza skarcony.

margerita090 (offline)

26-10-2016 12:08:45

Turka
No ja sie dowiedziałam że fizjologiczny to ze wspomagaczami czyli leki przyspieszające poród (rozwieranie, skurcze itp) oraz znieczulenie, a naturalny to bez niczego czyli np męczysz się z bólami 8h a rozwarcia jeszcze nie ma i tak czekasz. Nie wiem czy jestem za jakimś wybitnym przyspieszaniem, ale raczej wole nie rodzić 20 h jak niektóre kobiety.

A u Ciebie jest poród w wodzie? W Lublinie nie ma szpitala w którym rodzi sie do wody. Bo ja bym baaardzo chciała tak. Są szpitale oferujace poród w wodzie tylko ze to jest na takiej zasadzie ze na pewnym etapie wchodzi sie do wanny, żeby zmniejszyć skurcze, chyba na rozwarcie to tez dobrze wpływa, ale samo dziecko do wody nie wyjdzie sad smiley

moniqu (offline)

26-10-2016 12:14:18

Wrocław
Ale każda kobieta dostaje skurcze przed porodem, a następnie ma rozwarcie.
Zachęcam do lektury:

Po co zawracamy sobie tym głowę?
Lepiej o tym nie myśleć i skupić się na wyprawce i pokoiku dla Maleństwa smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-26 12:16 przez moniqu.

Monka121993 (offline)

26-10-2016 12:14:45

Tarnów/At
Hej dziewczynki smiling smiley
Poród fizjologiczny to poród całkowicie naturalny czyli bez żadnych znieczuleń itd
Powiem wam szczerze że ja też okropnie boje się cesarki ,nie wiem co widzą w niej dziewczyny które sobie robią na żądanie ,wiadomo że jeżeli już trzeba to trzeba ale przecież to operacja ,na pewno jest wtedy więcej komplikacji , Blizna tez może się dłużej goic i niektóre ją nawet odczuwają w przyszłości np na zmianę pogody , ja chciałabym rodzic naturalnie jak najbardziej się tylko da ,mam taki problem że również się boje igły wbijanej w kręgosłup ,jakoś mnie to bardziej przeraża ,jak o tym pomyślę to aż się źle czuje ,tez myślałam nad porodem w wodzie ale jak będzie to tak naprawdę nikt nie wie smiling smiley

Monka121993 (offline)

26-10-2016 12:22:39

Tarnów/At
Margerita troszkę na odwrót smiling smiley
Poród drogami natury (poród drogami rodnymi, poród waginalny) to poród, w którym dziecko przychodzi na świat drogą pochwową, jednak przy zastosowaniu interwencji medycznych czy farmakologicznych.
Poród naturalny, poród siłami natury to poród fizjologiczny. Oznacza to, że dziecko rodzi się wyłącznie dzięki sile naturalnej czynności skurczowej macicy matki, bez jakichkolwiek interwencji medycznych czy farmakologicznych. To poród, któremu się nie przeszkadza. Lekarz lub położna w żaden sposób nie ingerują w jego przebieg, działają na drugim planie, obserwują i wspierają matkę.

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4487, Posty: 1122528, Użytkownicy: 69472.
Ostatnio dołączył/a iwo001.

Statystyki tego forum
Wątki: 429, Posty: 105270.