Depresja w ciąży

Wysłane przez Mama2dziewczynek 

Mama2dziewczynek (offline)

24-07-2016 01:19:59

Dąbrowa Chotomowska
Mam 1 córeczkę a drugą w drodze. Kocham je obie. Pierwszej córce poświęciłam prawie całą siebie. To już 5 lat jak opiekuję się córką. W tym czasie mieliśmy kilka zawirowań związanych z miejscem zamieszkania. Kilka razy musieliśmy się przeprowadzić. Niestety przez ten okres nie udało mi się powrócić do pracy. Pewnie przez dlugi brak stabilizacji zamieszkania, trochę też przez zasiedzenie. Chyba wpadłam w jakiś straszny dół emocjonalny. Teraz znów jestem w ciąży. Cieszę się bardzo, że znów zostanę mamą drugiej wspaniałej dziewczynki. Ale już nie widzę szansy dla siebie. Nie potrafię już rozmawiać z ludźmi. Moje kontakty z dawnymi znajomymi prawie całkiem osłabły. Mam kilka koleżanek tylko dlatego, że same utrzymują ze mną kontakt. Mój mąż jest bardzo otwarty w stosunku do ludzi, do nowych znajomości. Ja natomiast zasłaniam się obowiązkami przy dziecku. Bardzo rzadko gdzieś wychodzimy razem bo nie mamy opieki do córki. Chcę zmienić to moje nudne życie ale obawiam się że z dwójką dzieci to stanie się już całkiem niemożliwe. Ostatnio czuję się coraz gorzej. Nie widzę sensu mojego życia a jednocześnie mam wyrzuty sumienia, bo przecież dostałam od losu tak wiele. Są chwile kiedy chciałabym gdzieś uciec ale nie mam dokąd. Czuję się często jak zamknięta w klatce i nie widzę żadnej nadziei. Wtedy powtarzam sobie, że muszę się wziąć w garść, bo mam dla kogo żyć i życie dalej toczy się po staremu. Nie potrafię tego nikomu powiedzieć, jak źle czuję się sama ze sobą, ale ta bezsilność wypełnia mnie coraz mocniej i nie wiem ile się jeszcze we mnie zmieści.

atropina (offline)

25-07-2016 15:23:46

Białystok / Oslo
Ciąża , dzieci to najlepsze co może spotkać kobietę smiling smiley
Ale każda kobieta chcę czuć sie atrakcyjna, szczęśliwa, i pełna energii . Każdą z nas dopada czasami emocjonalny dołek ale hellol kobieto !! ludzie maja gorsze problemy smiling smiley ludziom giną najbliżsi w zamachach, innym dzieci wyjeżdżają za granice i dowiadują się o ich śmierci w telewizorze, ludzie mają nowotwory, umierają mając 20 pare lat to są powody na doła a nie emocjonalny dołek. Z dołka trzeba wyjśc , poza domem dziećmi , ciążą robic tez cos dla siebie . Iść na zakupy, iśc do fryzjera, pomalować pazury, pogadać z kimś zupełnie obcym, cieszyć się z małych rzeczy i nie myśleć o głupotach smiling smiley może czas robić też coś co Tobie sprawia przyjemność i uśmiech ? smiling smiley

lidianaaa (offline)

31-08-2016 16:42:28

też jestem zdania że powinnaś znaleźć sobie jakieś "swoje" zajęcie - nawet jeśli to miałby być głupi spacer, wyjść pobiegać, a w tym czasie mąż może zająć się córką, wiem z doświadczenia koleżanki że jej to pomogło smiling smiley co do znajomych to nie masz w swoim sąsiedztwie innych mam z dziećmi w podobnym wieku? zawsze fajnie mieć kogoś takiego smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

moniqu (offline)

19-10-2016 08:24:42

Wrocław
Skoro nie macie opieki dla dziewczynki to przecież znajomych możesz zaprosić do siebie smiling smiley.
Moi znajomi (bardzo młodzi ludzie) mają teraz dwoje dzieci, często spotykaliśmy się u nich, właśnie ze względu na brak opieki do chłopaków.
Przecież jedno, dwoje czy nawet czworo dzieci nie może aż tak bardzo Cię ograniczać!
Mąż po pracy może zostać z córką, a Ty powinnaś pójść ze znajomymi do kawiarni, kina bądź na zwykły spacer!
Przecież wszytko zależy od CIEBIE! smiling smiley
Łepek do góry i dzwoń później do jakiejś koleżanki, żeby przyszła na późne śniadanie do Ciebie smiling smiley

Życzę powodzenia :*

[link widoczny po zalogowaniu]

Termin na 9.04.2017 smiling smiley

IT9w8 (offline)

05-12-2016 13:29:40

Słupca
A po drugie po co masz nas? Jak coś to pisz i zawsze znajdzie się ktoś kto ci tu słownie da kopadzieci z piłką

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4508, Posty: 1120244, Użytkownicy: 69953.
Ostatnio dołączył/a Katrina3103.

Statystyki tego forum
Wątki: 447, Posty: 107089.