Niedrogie witaminy w ciąży

Wysłane przez foofa 

foofa (offline)

10-07-2016 12:26:13

Olsztyn
Hej,

jestem w 16 tygodniu ciąży i czas zacząć brać jakieś witaminy, które zalecał lekarz.

Jakie wy zażywacie? Chciałabym przede wszystkim, żeby były niedrogie.

Mariola1989 (offline)

10-07-2016 17:35:38

Siedlce
Ja kupiłam sobie vita-miner prenatal w rossmann za 25zl 60 tabletek

atropina (offline)

12-07-2016 11:24:43

Białystok / Oslo
Ja od początku ciąży brałam Femibion 1 do 13 tyg.
A od 13 tyg biorę Femibion 2 .
Lekarz polecił, od początku ciąży mam bardzo dobre wyniki , świetną morfologie, więc nie szukałam odpowiedników tylko do dziś biorę te same smiling smiley

zabunia (offline)

24-08-2016 11:39:38

Sosnówka
Na pewno nie powinnaś zapominać o witaminie D bo jest bardzo ważna i dla Twojego zdrowia i dla rozwoju dziecka. No i dawka powinna być odpowiednia bo w tych suplementach multiwitaminowych zwykle jest tej witaminy za mało więc trzeba zwracać na to uwagę

lidianaaa (offline)

24-08-2016 14:56:21

moja gin (zmieniłam ją w czasie ciąży) zmieniła mi witaminy z femibion na pregneplus + DHA powiedziała że niby "femibion ma dużo niepotrzebnych wypełniaczy" ja kupuje ja w aptece internetowej bo są znaczenie tańsze nawet jak uwzględnię koszty przesyłki smiling smiley
A mam pytanie do kiedy zamierzać je brać słyszałam że pod koniec niby powinno się je przestać brać (ale nie wiem czy to prawda)?

[link widoczny po zalogowaniu]

likasia (offline)

25-08-2016 12:38:08

Kolonia Zygmunt
to jaka w takim razie jest dobra dawka dla kobiety w ciazy? Nie lepiej uzgadniac takie rzeczy z lekarzem? Mozna przedawkowac i to chyba tez nie jest dobre

lidianaaa (offline)

25-08-2016 22:57:03

wiadomo że takie rzeczy należy konsultować z lekarzem, wszystkie tabsy które się bierze powinien zaaprobować lekarz smiling smiley gdzieś czytałam że niebezpieczne jest przedawkowanie witaminy A, ale nie powiem Wam jaka jest norma smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Dominika1989 (offline)

01-09-2016 12:41:13

Lutobrok-Gajówka
Wiecie, każdy farmaceuta, którego apteka nie jest sieciówką nastawioną na konkretną firmę farmaceutyczną powie Wam, że suplementy tak naprawdę osobom zdrowym nie są do niczego potrzebne, a ciąża to nie choroba, lepiej jeść więcej owoców, warzyw, wartoścowego mięsa, ryb i spacerować niż łykać sztyczne suple, pamiętajcie, że suplement to nie lek, nie obowiązują go tak ścisłe normy i badnia nad suplementami nie są tak szczegółowe jak nad lekami smiling smiley niestety najczęściej to poprostu marketing prowadzący wyłącznie do zysku, chcesz mieć zdrowe dziecko, weź tabletkę, chcesz mieć piękne włosy i paznokcie też weź, dziecko nie ma apetytu, daj żelka, ma za duży apetyt, też daj, tylko inny, nie chce spać są przecież pigułki, na wszystko, nie mówię tu, że suplemeny są złe ale trzeba bardzo zdroworozsądkowo do nich podchodzić.

zabunia (offline)

08-09-2016 15:50:47

Sosnówka
Przedawkowanie tak jak pisze pani Justyna wcale nie jest takie łatwe więc nie ma się co martwić. Zresztą nikt Ci nie broni żeby się konsultować z lekarzem. Zawsze dobrze żeby miał wszystko pod okiem. Ja brałam akurat vitrum d3 forte i to była taka dobra dawka

niqiel (offline)

12-09-2016 13:43:18

Komarno
A taka witamina d3 to tak jak tran? Jest taka rybna itp? Nie znoszę tego zapachu i smaku, szczegolnie teraz jak jestem w ciazy
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4489, Posty: 1122748, Użytkownicy: 69596.
Ostatnio dołączył/a robaczkokwa20.

Statystyki tego forum
Wątki: 436, Posty: 105674.