Przyszłe mamusie mieszkające w Szwajcarii

Wysłane przez Kat89 

Kat89 (offline)

26-06-2016 13:32:12

Witam wszystkie przyszłe mamy. Czy są tu jakieś ciężarne mieszkające w Szwajcarii tak jak ja? Chętnie bym porozmawiała smiling smiley jestem na początku drogi 9 tydzień. pozdrawiam serdecznie

Cat71 (offline)

22-07-2016 20:40:25

hej Kat89, też mieszkam w Szwajcarii smiling smiley
jeszcze nie wiem czy jestem w ciąży, okres mi się spóźnia 7 dni. Zrobiłam 3 testy - jeden negatywny, dwa ze słabą drugą kreską, czekam na wizytę u gin winking smiley

Kat89 (offline)

22-07-2016 20:47:59

Witaj, fajnie ze odpowiedziałaś. Kiedy ta wizyta? Ja juz 13 tydzień, dwie wizyty mam juz za sobą. Teraz prenatalne badania będę miała. Mam nadzieje ze Ci sie udało smiling smiley powodzenia

Cat71 (offline)

22-07-2016 21:06:59

Jedziemy akurat na parę dni do Polski, więc umówiłam sobie tam wizytę na 28.06. Jeśli jestem w ciązy to po powrocie poszukam lekarza tutaj.

A Tobie gratulujesmiling smiley jak Twoje samopoczucie?

Jestem całkiem zielona w temacie ciąży w Szwajcarii, ew. macierzyńskiego później, spraw formalnych itp. Chętnie poczytam jeśli wiesz coś więcejsmiling smiley

Kat89 (offline)

22-07-2016 21:13:23

Czuje sie coraz lepiej mdłości minęły ale niestety sił mam bardzo mało wiecznie zmęczona jestem a muszę do pracy chodzić. Bardzo trudno tutaj dostać zwolnienie lekarskie. W jakim kantonie mieszkasz? Ja w pierwszej ciąży i tez wszystko jest tu dla mnie nowe. Na szczęście koleżanka właśnie urodziła tutaj córeczkę wiec jestem na bierząco z tymi wszystkimi sprawami.

Cat71 (offline)

22-07-2016 21:26:19

Podobno ten pierwszy trymestr najtrudniejszy, więc mam nadzieje, że już niedługo poczujesz się lepiej! smiling smiley

Może nie powinnam się jeszcze o to martwić bez potwierdzonej ciąży ale obawiam się o pracę w tym stanie. Nie zależy mi na zwolnieniu lekarskim, ale problem polega na tym, że pracuje fizycznie i nie wiem na ile mogę sobie pozwolić. A zimą to już w ogóle... Co lekarz powiedział Ci w temacie zwolnienia lekarskiego?

Kanton Fribourg a Ty ?smiling smiley

Kat89 (offline)

22-07-2016 21:50:37

Kanton Aargau. Jeśli masz umowę o prace i odciągania składkę ubezpieczenia chorobowego to nie masz sie czy martwić. Zwolnić cie nie bedą mogli a jeśli pracodawca nie bedzie mógł zapewnić ci odpowiednich warunków pracy to dostaniesz zwolnienie lekarskie. Lekarz nie wypisuje wolnien na życzenie jeśli wszystko jest w porządku normalnie należy pracować do 5 miesiąca chyba. Pózniej zwolnienie na pół etatu zazwyczaj a drugie pół etatu sie pracuje. Moja koleżanka całkowite zwolnienie dostała dopiero w 8 miesiącu.

Cat71 (offline)

22-07-2016 21:57:54

A Ty w jakim charakterze masz pracę? biurową? smiling smiley

Czytałam też, że przysługuje macierzyński 14-16 tyg zależnie od Kantonu. Trochę mało sad smiley

Kat89 (offline)

22-07-2016 22:08:58

Ja pracuje w logistyce, trochę dźwigania jest. Od razu jak dowiedziałam sie ze jestem w ciąży zgłosiłam to w pracy i od razu powiedzieli ze nie mam podnosić ciężkich rzeczy i nie zlecają mi ciężkich prac. No właśnie z macierzyńskim jest największy problem u mnie tylko 14 tyg... Strasznie krótko

jammarka (offline)

04-08-2016 16:26:38

Witam!

Ja również jestem w ciąży i mieszkam w Szwajcarii. W tym roku wprowadziłam się tu razem z mężem i uczę się wszsytkiego. Fajnie, że jest nas tu więcej.
Jestem właśnie w 13 tyg. ciąży i za kilka dni idę na USG genetyczne.

Pozdrawiam Was serdecznie Kat89, Cat 71 zaglądacie tu jeszcze czasem?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5290, Posty: 1334345, Użytkownicy: 73142.
Ostatnio dołączył/a OlkaFasolka.

Statystyki tego forum
Wątki: 790, Posty: 147611.