Co oprócz kwasu foliowego?

Wysłane przez marynarka 

placuszeek (offline)

20-01-2018 18:23:48

Dzięki za liste! jeszcze dluga droga przede mna (miesiac 1), wiec akurat spojrze

jarzebina (offline)

20-09-2018 23:49:02

Leszno
Co do tej witaminy A to bym taka pewna nie była, zapytajcie lekarza, ale mi się wydaje, że w ciąży nie jest wskazana. Mój lekarz w ogóle to mówił tylko o kwasie foliowym, kwasach omega, witamine D, jodzie i magnezie.

muksaka (offline)

25-09-2018 21:25:30

Warszawa
Mój ginekolog mówił ze witamina A nie jest wskazana w ciąży i może być nawt toksyczna w nadmiarze i powodować poważne wady rozwojowe, mi zaecił branie mama dha premium, tam jest kwas foliowy, magnez, witamina d, jod i bardzo duża dawka dha, które wplywa na mózg i też podobno przeciwdziała przedwczesnemu porodowi

dorka_9 (offline)

08-10-2018 10:40:01

Nowy Tomyśl
Chyba masz na myśli przedawkowanie witaminy A w ciąży z suplementów diety. Prowitaminy A czyli beta karotenu pochodzącego z żywności raczej nie da się przedawkować, a wręcz jest on wskazany w diecie przyszłej mamy smiling smiley

Natka2505 (offline)

26-10-2018 16:24:14

Witamina A to w nadmiarze szkodzi gdy kobieta jest w ciąży. Dlatego kobiety ciężarne nie powinny jeść wątróbki ponieważ w wątróbce jest zbyt duża ilość witaminy A.

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-26 16:24 przez Natka2505.

paulina_pola (offline)

13-11-2018 08:49:46

białystok
Oprócz kwasu foliowego należy zwrócić uwagę na inne składniki.. jod, kwasy dha, witaminę d, bardzo dobry skład ma mama dha pemium, tylko to co najpotrzebniejsze i tu na ma obawy o przedawkowanie. jak jest sie w takim stanie to trzeba dbac o siebe podwojnie

PoradniaDietetykNaWalizkach (offline)

12-12-2018 12:10:21

Piła
Nie chcę podważać zdania lekarza, ale aż ciśnie mi się na usta żebyś zmieniła lekarza...Generalnie lepiej jeśli suplementów nie przyjmuje się na własną rękę. Dlaczego? Po pierwsze można źle dobrać dawkę, po drugie narazić się na interakcje suplement-lek/żywność, po trzecie można wybrać złą formę danego składnika, która będzie gorzej przyswajalna. Poza tym dobór suplementu zależy od Twojego stanu zdrowia, ewentualnych niedoborów, stopnia urozmaicenia i możliwości modyfikacji diety (bo większość składników można przyjąć w formie naturalnej).

Jestem dietetykiem klinicznym specjalizującym się w żywieniu osób planujących dziecko oraz kobiet w ciąży. W pracy z pacjentem stawiam na proste i skuteczne rozwiązania oraz wzrost świadomości poprzez edukację! Znajdziesz mnie na [link widoczny po zalogowaniu]

loginsabinkaduchess (offline)

18-12-2018 14:21:54

Warszawa
Masz rację! Nawet najlepszy suplement może okazać się niewłaściwy, jeśli nie zrobi się wcześniej badań itd. Ja brałam mama dha premium, bo miłam lekkie niedobory magnezu, wiec warto było to uzupełniać, na co zwrócił uwagę mój ginekolog. Ale najważniejsza jest jednak dieta i dlatego moja siostra dietetyczka przygotowywała mi jadłospisy, żeby szczególnie zadbać o produkty z magnezem właśnie.

martkanka (offline)

19-02-2019 09:02:19

Białystok
Oprócz kwasu foliowego potrzebne są kwasy dha , wit D, jod i w zasadzie nic więcej jeżeli wyniki są dobre. Bardzo dobry skład ma wlasnie mama dha premium, brałam tylko to. Nie ma tu obawy o przedawkowanie i bez potrzeby nie ma co łykać wszelkich możliwych witamin smiling smiley

kruchakrowka (offline)

23-04-2019 20:45:31

Cały czas brałam jedno i to samo mamadha, dziwiłam się koleżankom że one brały na każdy trymestr co innego, chyba bym się w tym pogubiła, zresztą poczytałam rżne wypowiedzi ginekologów i nie widzialam nigdzie zaleceń żeby tak zmieniać
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5055, Posty: 1236276, Użytkownicy: 72401.
Ostatnio dołączył/a Klaudia15.

Statystyki tego forum
Wątki: 715, Posty: 145606.