Wakacje w ciąży

Wysłane przez mknk 

mknk (offline)

23-03-2016 19:50:28

Łódź
Cześć dziewczyny,

jestem dopiero na początku ciąży i planuję urlop. To będzie mój ostatni prawdziwy urlop na dłuuugi czas, więc chciałabym go jak najlepiej wykorzystać. Ale mam obawy.
Co myślicie o wyjeździe zagranicznym w 4 miesiącu ciąży? Czy jest bezpieczny? Czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że będę wymagała hospitalizacji? Jak mogę się czuć w 4 miesiącu? To moja pierwsza ciąża, nie mam pojęcia jak wszystko będzie wyglądać za 3 miesiące. Pomóżcie, napiszcie, jak to było u was.

kokosek (offline)

24-03-2016 13:20:16

Prabuty
My w tym roku zrezygnowaliśmy z wyjazdu zagranicznego. Raz, że wolę nie ryzykować, bo nigdy nie wiadomo jak zareguje na lot itp, a dwa że sytuacja na świecie kompletnie nie napawa mnie do podróżowania poza granice kraju

zabunia (offline)

07-04-2016 16:05:33

Sosnówka
w 4 miesiącu? Ja bym nie jechała.. zresztą każdy wyjazd zagraniczny to też jest stres..

Wiolka_N (offline)

24-05-2016 08:45:10

Warszawa
Jeżeli ciąża nie jest zagrożona i dobrze się czujesz to czemu nie? Tylko Ty jeszcze nie wiesz jak będziesz znosić ciążę ;-) najlepiej podróżować w II trymestrze do kraju gdzie w razie czego będziesz miała dobrą opiekę medyczną. My zrezygnowaliśmy w tym roku z wakacji za granicą (pojechaliśmy tylko na weekend majowy do Pragi), bo ja jednak nie chciałam ryzykować. Jednak jeżeli będziesz potrafiła cieszyć się urlopem zamiast zamartwiac o dziecko to wg mnie możesz jechać :-)

[link widoczny po zalogowaniu]

Klaraa (offline)

27-05-2016 11:30:52

Różyce
dla mnie były uciążliwe, ze względu na spuchnięte nogi, upal itp

Mili95 (offline)

31-07-2016 14:36:10

Brzezina
Witam wszystkich, mam takie pytanie jestem w 13 tygodniu ciazy , i chcialabym pojechac na weekend nad morze jestem na zwolnieniu lekarskim z literka ,B bardzo sie obawiam kontroli z zusu. Poradzcie cos prosze jak u was to bylo lub jest.

Kami1988 (offline)

31-07-2016 22:56:51

Piła
Ciąża to nie choroba! Przecież masz prawo wychodzić..A druga sprawa nie bardzo wiem co znaczy B na L4. Wyślij zwolnienie do ZUS na 5 dzień od dnia który obowiązuje dane l4 i zanim zarejestruja itd zdążysz wrócić - jeśli się tak obawiasz kontroli;-)

mknk (offline)

01-08-2016 12:02:16

Łódź
Cześć,
założyłam ten wątek, więc chciałam dać znać co i jak.

Ostatecznie wyjechałam w Polskę i to była dobra decyzja - po pierwsze lekarka odradziła podróż samolotem z powodu większego prawdopodobieństwa zakrzepu.

Po drugie - okazało się, że bardzo źle znoszę wysokie temperatury i duszne powietrze, więc wakacje w ciepłych krajach byłyby bardzo męczące. Nie polecam ich kobietom w ciąży.

Po trzecie z powodu silnych bóli w podbrzuszu praktycznie nie mogłam spacerować dłużej niż 15 minut (okazało się, że bóle pochodzą z zapalenia pęcherza, co zdarza się często w ciąży). Także nie zwiedziłabym za dużo.

Ogólnie ja ciążę znoszę dość kiepsko, na własnym przykładzie przekonałam się, że jeśli ktoś przed ciążą nie ma żadnych problemów ze zdrowiem, nie może zakładać, że w czasie ciąży coś "nie wyskoczy", tego zupełnie nie da się przewidzieć - bóle podbrzusza, mdłości, duszności, bóle kręgosłupa, bioder, żeber, skurcze i cała masa nieprzyjemnych rzeczy, które skutecznie mogą uprzykszyć urlop.

zyt_aa (offline)

01-08-2016 14:38:33

Bobrek
Dobrze, ze nie zarezerwowalas sobie wczasów za granicą, bo byś sie tylko denerwowała, że kupiłaś a teraz nic z tego nie masz winking smiley z Polski zawsze wcześniej mogłaś wrócić winking smiley

Ania_Busz (offline)

05-08-2016 15:12:28

Ja w tym roku wybrałam się nad morze- był to wtedy czwarty miesiac. Wszystko byłoby ok gdybysmy pierwszego dnia nie zaserwowali sobie zbyt dlugiego spaceru. Przez pozostaly czas musialam odpoczywac, bo bylam padnieta sad smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4480, Posty: 1122419, Użytkownicy: 69449.
Ostatnio dołączył/a misiabela.

Statystyki tego forum
Wątki: 428, Posty: 105198.