ciąża po szczepionce

Wysłane przez ria87 

ria87 (offline)

07-03-2016 18:01:43

Samborek
Mniejsza z tym jak do tego doszło bo na sama myśl dostaję białej gorączki, że można być takim idiotami i do tego dopuścić!
Ale przechodząc do meritum... Zaszczepiłam się na różyczkę, jako że w planach były dopiero plany starania się o dziecko. Nie sprecyzowane ale wolałam miec szczepienie z głowy już wcześniej. Niestety tak wyszło że przy jednym ze zbliżeń doszło do zapłodnienia.
Zapłodnienie nastąpiło około 11 dni od szczepionki, plus okres zagnieżdżenia, więc może jakiś kolejny tydzien gdy zarodek jest chroniony no i ...tyle. Teraz 8 miesięcy stresu, strachu i obwiniania się.
Czy któras z was spotkała się z taką sytuacją? Jakie mogą być skutki takiej głupoty? Jedyne strzępki pocieszających info do jakich dotarłam to że szczepionka mimo żywych bakterii to nie jest jednak choroba i że nie udowodniono by szczepionka miała wpływ na wady płodu a zastrzeżenia są "na wszelki wypadek" by nie ryzykować... tyle z pozytywnych info. Negatywne wiecie jakie są...
Proszę o jakiekolwiek słowa, wskazówki, przykłady w tym temacie. Krytykować nie musicie - uwierzcie - oboje mamy zdrowo poskręcane żołądki od przeżywania tego..
Pozdrawiam serdecznie

Wiolka_N (offline)

07-03-2016 22:33:21

Warszawa
Raczej bez konsultacji ginekologicznej się nie obejdzie. Później na pewno konieczne będą badania prenatalne, ale na pewno są duże szanse, że dziecko urodzi się zdrowe.

[link widoczny po zalogowaniu]

ria87 (offline)

08-03-2016 11:37:33

Samborek
Konsultacja gin była, jednak na tak wstępnym etapie ciąży nic się stwierdzić raczej nie da. Wady słuchu czy wzroku to chyba dopiero po porodzie... a ewentualne umysłowe to chyba wcześniej ale i tak ciąża musi być zaawansowana.
Na ten moment gin stwierdziła to co sama wiem, czyli że może się coś stać, a może też być wszystko ok...
Na razie na USG widać, że sobie tam siedzi i serce pracuje. Jedyne zastrzeżenie jakie miała ginekolog to że jest trochę za mały jak na ten tydzień...
A co do badań prenatalnych - no cóż - to tylko badania więc poza wiedzą, że coś jest nie tak to w czym mogą pomóc?

Wiolka_N (offline)

08-03-2016 12:19:12

Warszawa
ria87, a w którym tygodniu ciąży jesteś?
No badania prenatalne właśnie wykonywane są po to żeby wiedzieć czy z dzieckiem jest wszystko ok. Ale robi się je między 11 a 14 tc.
Myślę, że najlepsze co teraz możesz zrobić to spróbować troszkę się uspokoić i czekać. Czytałam, że były robione badania u kobiet, które były w ciąży i zostały zaszczepione i nic złego się z dziećmi nie działo.

[link widoczny po zalogowaniu]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-08 12:19 przez Wiolka_N.

ria87 (offline)

08-03-2016 12:32:24

Samborek
8 tydzień więc do badań jeszcze trochę. Jednak tak jak pisałam - badania to badania, więc co mi po nich poza samą wiedzą, że cos się dzieje? Co się stało to się nie cofnie i mi tylko na jego zdrowiu zależy...
A pamiętasz może gdzie natrafiłaś na te informacje o ciąży przy szczepieniu. Chętnie bym tam zajrzała.
Poza tym dziękuję za odpowiedzi winking smiley

robertab (offline)

17-03-2016 13:50:01

Łódź
Nie ma co się martwić. Co prawda ta szczepionka jest zabroniona, bo może być zagrożeniem, ale to raczej jak dmuchanie na zimne - prawdopodobieństwo problemów jest naprawdę nieduże. Najważniejsze to się nie martwić - przecież przewlekły stres też szkodzi dziecku.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4485, Posty: 1122436, Użytkownicy: 69467.
Ostatnio dołączył/a Zec09.

Statystyki tego forum
Wątki: 429, Posty: 105263.