Czekasz na dzidziusia, podziel się swoimi doświadczeniami! smiling smiley

Wysłane przez gabriela2503 

gabriela2503 (offline)

26-01-2016 12:10:49

Florencja
Witajcie drogie mamy!smiling smiley
Czekanie na dzidziusia to cudowny czas, który postanowiłam zbadać w mojej pracy magisterskiej.
Jeżeli chcecie się podzielić swoimi odczuciami, przeżywanymi stanami i radościami serdecznie Was zachęcam i proszę o pomoc w badaniu.
Oczywiście anonimowym, dodatkowo po raz pierwszy w Polsce przy użyciu smartfona! smiling smiley
Do przeprowadzenia badania będzie potrzebny również zaangażowany tatuśsmiling smiley
Poniżej przesyłam instrukcję na czym polega badanie. Przeczytajcie proszę i zastanówcie się czy możecie poświęcić troszkę
swojego czasu i baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo pomóc mi w badaniu.

Co jest potrzebne żeby wziąć udział w badaniu?
-para spodziewająca się dziecka
-oboje posiadający smartfony z dostępem do internetu

o badaniu:

Masz okazję do wzięcia udziału w niecodziennym projekcie badawczym, wykorzystującym metodę experience sampling, która pozwala na pomiar aktualnych przeżyć i doświadczeń.

Experience sampling method (ESM)

Metoda experience sampling staje się coraz bardziej popularna wśród psychologów i coraz łatwiej dostępna, dzięki powstawaniu aplikacji smartfonowych przeznaczonych do jej stosowania. Stosując tę metodę możesz np. pytać badanych o ich samopoczucie w różnych momentach, a następnie przeanalizować jego zmiany w zależności od czasu i innych kontrolowanych czynników. Metoda experience sampling znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach psychologii, m.in. w psychologii zdrowia, psychologii klinicznej czy psychologii osobowości. Biorąc udział w badaniu, będziesz mógł zapoznać się z tą metodą lepiej niż poprzez czytanie o niej. Zobaczysz, w jaki sposób wygląda pomiar i jak przebiega całe badanie. Po zakończeniu badania, dowiesz się, jakie informacje udało się zebrać i jakie wnioski można z nich wyciągnąć.

Na czym polega badanie?
Badanie będzie wymagało wypełniania tej samej ankiety 5 razy dziennie przez 7 dni. Będziesz jednak zaskoczony tym, jak niewiele czasu to zajmie. Jednorazowe wypełnienie ankiety to mniej niż 2 min! Aby móc wziąć udział w badaniu potrzebujesz tylko smartfona z systemem Android lub iOS. Zainstaluj aplikację, postępując zgodnie z dołączoną instrukcją i noś telefon przy sobie przez 7 dni, reagując na powiadomienia wysyłane przez aplikację. Jeśli będziesz otrzymywać mniej powiadomień niż powinieneś, koniecznie skontaktuj się z nami mailowo.

POMIARY: są 3 pomiary za każdym razem przez tydzień.

-pierwszy 3-4 tygodnie przed zmianą (urodzeniem dziecka) tutaj pobieramy Lifepack "Co robisz?" z aplikacji (przez tydzień)

-drugi- 1 tydzień po zmianie (po urodzeniu dziecka) tutaj pobieramy Lifepack "Tydzień po zmianie"(przez tydzień)

-trzeci - 8 tygodni po zmianie (po urodzeniu dziecka) tutaj pobieramy Lifepack " 8 tygodni po zmianie"(przez tydzień)

Osoby zainteresowane i chętne do pomocy, bardzo proszę o kontakt mailowy: [email protected]

Iwek31 (offline)

25-02-2016 18:01:39

Warszawa
Cześć przyszłe mamusiewinking smiley
Mam na imię Iwona,jestem w 6 miesiącu ciąży i trochę zaczynam się martwić,czy z moim synkiem jest wszystko dobrze,bardzo proszę Was o radę.Pierwsza moja obawa dotyczy wagi mojego dziecka w 5 miesiącu ciąży...czy niecałe 400 g ,to prawidłowy ciężar ciała?,niby mój ginekolog mówił,że wszystko jest w porządku,oraz że ciąża rozwija się nawet na 6.Drugi powód do moich zmartwień,nie czuję żadnych ruchów,tylko od czasu do czasu burczenie.Czy powinnam udać się do lekarza?,czy któraś z Was ma podobnie jak ja?. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź
Iwona
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5321, Posty: 1362579, Użytkownicy: 73239.
Ostatnio dołączył/a beata2505beata.

Statystyki tego forum
Wątki: 794, Posty: 147622.