Niewydolnosc szyjki macicy

Wysłane przez doma1 

doma1 (offline)

05-11-2015 11:48:31

Balice
NIewydonosc szyjki macicy jest problemem ktory dotyka wiele kobiet. Ja sama przeszlam przez ten problem z 4 ciazami, mam dwojke dzieci.
W pierwszej ciazy nie wiedzialam ze mam ten problem, jak rowniez moj ginekolog, jedne co wiedzialam to to ze kobiety zachodza w ciaze, 9 mieciecy przechodzi,i dziecko sie rodzi. problemy ciazowe- nic na ten temat nie wiedzialam dopoki sie nie przekonalam na wlasnej skorze jaki powazny jest to probem wielu kobiet. W 1 ciazy w 21 tygodniu zauwazyla wodne uplawy pojechalam do szpitala, po USG lekarz powiedzial ze mam szyjke otwarta, pecherz w szyjce i wody mi wyplywaja, w 22 tygodniu poronilam. Byl to bardzo trudny okres dla mnie. Po pol roku zaszlam w ciaze znowu ale tym razem mialam zalozony szew, urodzilam w 36 tygodniu, ale mialam problemy ze skurczami. Po paru latach zaszlam w ciaze a moj nowy lekarz powiedzial ze moze nie bedzie potrzeby zakladania szwu i bedziemy obserwowac co sie bedzie dzialo z szyjka, byla to zla rada i poronilam okolo 20 tygodnia. POtem przez dlugi czas balam sie zajsc w ciaze, balam sie przechodzic przez to wszystko jeszcze raz, skurcze, lezenie, stres, poronienie. Po jakims czasie zaszlam znowu w ciaze czego z mezem nie planowalismy, ale jakos tak wyszlo. Bardzo sie balam tej ciazy i co bedzie, tym bardzie ze mieszkamy za granica i tu wszystko jest inaczej!
Powiedzialam poloznej o moich problemach a ona skierowala mnie do ginekologa, mialam zalozony szew w 16 tygodniu bo szyjka mi sie skracala, mialam skurcze, lezalam , mimo tego szyjka zaczela rozwierac sie od wewnatrz, wiec mialam zalozony pessar, i niestety lezenie, pupa w gore. Kazdy dzien byl wazny. Dostalam sterydy na rozwiniecie pluc dziecka jak by mial urodzic sie wczesniej. Przy pessarze mialam wodne uplawy, leczno biale i duzo ich, stresowalam sie ze to wody bo w 1 ciazy mi odplywaly, wiec mialam stres znowu. Dotrzymalam do 34 tygodnia, mialam cesarke, podejrzenie infekcji. Teraz rowniez jestem w ciazy 30 tydzien od 16 tygodnia mam tylko pessar ktory nawet dobrze trzyma, choc szyjka mi sie znowu skraca, 1 cm, miekka, musze lezec, znowu mam wodniste uplawy jak rowniez mleczne wodne i znowu stres czy to wody czy nie. Bylam badana wiele razy szyjjka zamknieta, pessar powoduje duzo wodnej wydzieliny. Po wizycie u lekarza wyplywa wodny plyn, po wyplynieciu mam tydzien, dwa spokoju i znowu wydzielina sie pojawia. Dostalam sterydy na rozwiniecie pluc. mam nadzieje ze dotrzymam do 34 tygodnia. Mam rowniez swietnego lekarza ktory bardzo mi pomogl, czeste usg i badania.
Mam nadzieje ze moja historia pomoze kobietom z tym samy problemem. Gdyz sama wiele razy szukalam na forach historii ktore mogly byc podobne do mojej.

doma1 (offline)

05-11-2015 12:03:15

Balice
Chce rowniez dodac ze bralam Cyclogest( progesteron w czopkach) , srodki przeciw skurczowe.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4504, Posty: 1121931, Użytkownicy: 69723.
Ostatnio dołączył/a MalwinaP.

Statystyki tego forum
Wątki: 442, Posty: 106085.