Jakie świadczenia mi się należą?

Wysłane przez xPytajnik 

xPytajnik (offline)

17-10-2015 20:39:12

Wybudowanie Michałowskie
Witam serdecznie,
jestem studentką zaoczną, jestem ubezpieczona przy rodzicach oraz pracuję na umowę zlecenie (odprowadzam tylko pieniądze na skarbówkę z tego tytułu). Mój chłopak nie uczy się i obecnie nie pracuje (ma zarejestrowaną działalność ale obecnie juz jej nie prowadzi bo sprzedał).

Moje pytanie jest takie, z chłopakiem nie jestem zwiazana malżenśtwem, na chwilę obecną mieszkam z rodzicami - jakie świadczenia mi się należą? Czy należy mi się jakiś zasiłek macierzyński skoro pracuję ale ubezpieczona jestem przy rodzicach, czy należy mi się becikowe, bądź inna forma pomocy? Jakie dokumenty są potrzebne ? Termin mam na luty 2016.

KangurzaMama (offline)

18-10-2015 07:33:48

Gdańsk
Na pewno należy Ci się becikowe i później rodzinne (jeżeli nie przekroczysz dochodu 574zł na osobę). Żeby dostać macierzyński przy umowie zlecenie musiała byś mieć odprowadzane składki na ubezpieczenie chorobowe. No i przedłużoną umowę do dnia porodu.

KangurzaMama (offline)

18-10-2015 07:38:03

Gdańsk
A dokumenty to na pewno : zaświadczenie ze skarbówki o dochodach za poprzedni rok, zaświadczenie z ZUSu o składkach na ubezpieczenie za poprzedni rok, akt urodzenia dziecka, ksero dowodu osobistego.

Aaa... jeszcze jedno, jeżeli dziecko będzie miało nazwisko ojca to on też będzie musiał okazać zaświadczenia o swoich dochodach i to też będzie liczone tylko że wtedy jako wspólny dochód i dzielone na Was troje.

Marzena17174 (offline)

18-10-2015 10:32:02

Leżajsk
Zasiłek macierzyński nie będzie ci się należał. Becikowe tak jeżeli spełnisz warunki tak jak napisała KangurzaMama oraz jesteś pod opieką ginekologa od 10 tygodnia ciąży jeżeli poszłaś później to nie będzie ci się należało nawet jak spełnisz warunki o dochodach... Słyszałam kiedyś że od stycznia 2016 roku ma wejść ustawa ze wszystkie mamy bezrobotne, studentki (dzienne) mają dostawać po urodzeniu dziecka 1000zł przez okres 12 miesięcy ale nie wiem czy to przeszło musiałabyś poszukać na necie o tym informacji...Pozdrawiam

[link widoczny po zalogowaniu]

xPytajnik (offline)

19-10-2015 20:56:02

Wybudowanie Michałowskie
w 8. tyg ciazy poszlam na wizyte do ginekologa ktory wykryl ciaze - prywatnie, aktualnie zadnych papierow od niego nie mam bo pozniej zaczelam chodzic na fundusz. takze jak zalatwic taki papierek? ..
jedyne co to posiadam usg plodu w 8 tyg ciazy

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-19 20:56 przez xPytajnik.

KangurzaMama (offline)

19-10-2015 21:31:53

Gdańsk
Będziesz musiała iść do niego po takie zaświadczenie.

violet (offline)

28-10-2015 19:50:58

Stary Chorzów
A jakie świadczenia należą się mnie? Nie pracuję, uczę się w trybie dziennym. Mam alimenty na siebie płacone z funduszu [tj.200zł] . Czy przepadną mi po porodzie i o co mogę się starać dla siebie i maleństwa, jako samotni wychowująca?

laska (offline)

03-01-2016 22:44:41

pomorze
Teraz jeszcze takie Kosiniakowe wymyslili, więc na pewno się należy mamusiom.

ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4482, Posty: 1122152, Użytkownicy: 69465.
Ostatnio dołączył/a rozyczka95.

Statystyki tego forum
Wątki: 428, Posty: 105234.