bliźnięta 2015

Wysłane przez GosiaczeqN 

GosiaczeqN (offline)

08-01-2015 21:59:14

Gorzów Wielkopolski
Mam nadzieję, że znajdą się mamy które spodziewają się więcej niż jednego dzidziusia.

Ja mam termin na 6-go sierpnia ale i też oczekuje bliźniąt.

mgielka671 (offline)

12-01-2015 11:40:33

Jelenia Góra
Hej Gosiasmiling smiley

Ja tez będę miała bliźniakiwinking smiley termin mam na 2 kwietnia ale mój ginekolog planuje cesarkę w marcu w 35 lub jak się uda wytrwać to w 37 tyg. Będę miała dwóch chłopcówwinking smiley ciąża bliźniacza dwujajowasmiling smiley a u Ciebie? smiling smiley

Pozdrawiamwinking smiley

GosiaczeqN (offline)

12-01-2015 15:10:47

Gorzów Wielkopolski
Cześć Mgiełka smiling smiley
Ja mam termin na 6 sierpnia. Lekarz każe mi być w gotowości już na koniec czerwca. Synka (8lat) rodziłam w 37 tygodniu.
Mam nadzieję na parkę ale co się "wykluje" to czas pokaże smiling smiley
Na razie jest pewność że są dwujajowe i mają wspólne łożysko. Mają po 2,7cm (we wtorek byłam na wizycie).

Ogólnie to bardzo się boję że sobie nie dam rady.
Też tak masz?

Pozdrawiam serdecznie winking smiley

mgielka671 (offline)

13-01-2015 01:03:54

Jelenia Góra
Hej Gosiasmiling smiley
no ja byłam na wizycie w piątek i moj lobuzy ważą już 1160 i 1080 g smiling smiley
co do strachu to też boję się bo to moja pierwsza ciąża i odrazu
blizniaczasmiling smiley ale damy radęsmiling smiley poczytałam trochę o tej cesarce i myślę że
nie będzie tak źle, ważne by dzieciaczki zdrowe się urodziłysmiling smiley
no a ja to będę miała masakrę bo obecnie mieszkam w Jeleniej Górze
a pochodzę z Żagania mój narzeczony z Łódźi więc rodziny tutaj nie mamysad smiley
oczywiście na początku przyjedzie moja mamunia do pomocy
na miesiąc a potem już zostanę z moim narzeczonym i bardziej boję
się tego czy sobie poradzę jak on wróci do pracy a ja zostanę z dwójką
niż porodu. Ty już masz synka więc jesteś bardziej doswiadczona
więc nie ma się co martwićsmiling smiley damy radęsmiling smiley

Pozdrawiam i miłej nocy życzęsmiling smiley
Zuza

GosiaczeqN (offline)

13-01-2015 15:35:34

Gorzów Wielkopolski
Cześć Zuza,
Rzeczywiście nie wesoło bez rodziny. na pewno było by łatwiej mając którąś mamę do pomocy.

Duże smiling smiley fajnie ja już się nie mogę doczekać smiling smiley
W którym tygodniu poznałaś płeć?
Wybrałaś już wózek?
Dużo przytylas?

Sorka za nawał pytań smiling smiley

Ja mam doświadczenie ale i też będzie mi ciężej podzielić czas na troje dzieci. A mimo wszystko trzeba sprawdź lekcje. Od pytać. Ciężko z dwójką na ręku sad smiley

staraczkaKLA (offline)

13-01-2015 16:21:14

Witam Wszystkie Przyszłe Mamusie i Całuje Wszystkie Brzuszki i Bobasy grinning smileyposzłooo!
Jestem Klaudia i jestem mamą karmiącąsmiling smiley na ebobasie poznałam całe mnóstwo przyjemnych mamsmiling smiley
SPAMUJE pierwszy razdzieck ona rowerku Od neidawna prowadzę sklep internetowy i wklejam linki gdzie tylko Moge, i tam gdzie nie moge w zasadzi też:p
[link widoczny po zalogowaniu] Zapraszam!

mgielka671 (offline)

13-01-2015 20:02:32

Jelenia Góra
Hej Gosiasmiling smiley

no ja tez już nie mogę się doczekać, jeszcze 2 miesiącesmiling smiley co do pytań to nie ma problemu, płeć poznałam jakoś w 17 tyg. ciążysmiling smiley
do tej pory przytyłam dużo bo aż 15 kg chociaż myślę ze to nie tak dużo jak na 2 dzieci, moja mama przytyła będąc w ciąży ze mną tylko 10 kg
ale ja byłam jedna a tutaj dwójka, mam nadzieje ze jeszcze z 5 kg przytyje tak po 10 kg na malucha hi hi smiling smiley co do wózka to własnie się zastanawiam, mam dwa do wyboru, poniżej linki - takie w granicach moich możliwości finansowych bo oczywiście widziałam lepszy ale kosztuje ok 5000 zł ;(
[link widoczny po zalogowaniu]
lub

jeszcze się nie zdecydowałam bo każdy z nich ma wady; ten pierwszy nie podoba mi się ze gondolki zachodzą na siebie za to ten drugi ma kiepskie spacerówkisad smiley jakoś wole wózek jeden po drugim niż dwójka obok, ale to kwestia gustu. A Ty już patrzyłaś na jakieś wózki???
No w sumie masz racje, trochę będzie ciężko z trojka ale dasz radesmiling smiley najgorsze są ponoć początki. Trzeba myśleć pozytywniesmiling smiley za to jak trochę już urosną będą się razem bawić smiling smiley

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiałosmiling smiley
Pozdrawiam,
Zuza smiling smiley

GosiaczeqN (offline)

14-01-2015 08:26:53

Gorzów Wielkopolski
Hey Zuzka,
Wózki rzeczywiście są bardzo drogie mi się jeden spodobał ale nie jestem pewna (ruszę na poznańskie sklepy za ok 5tyg. Bo to już będzie bezpieczny czas):
Mi się znów nie podobają jeden za drugim bo mam wrażenie że dzieci maja mało miejsca na nóżki i może być problem które gdzie ma siedzieć. A po pierwszych urodzinach można się tego spodziewać. Ale ten pierwszy zgrabniejszy smiling smiley

Z jednej strony tylko rodzice bliźniaków będą kupować podwójne a z drugiej strony jaki to słodki widok dwa takie dziubki smiling smiley

Na pewno trzeba być dobrej myśli. Kiedyś się nauczymy wspólnego funkcjonowania smiling smiley

Ja już teraz przytyłam 5-6kg (11tydz) boje się ze 20 kg przekrocze. Podobno optymalna waga na bliźnięta to 16 kg. Ja więcej z jednym przytyłam ale byłam młodziutka (21 lat) więc szybko wróciłam do normy.

Pytań mogę mieć sporo na pewno bardzo bym chciała żebyś zdała mi relacje z powodu i tych kilku pierwszych dni choć zdaję sobie sprawę że możesz nie mieć siły, czasu i ochoty.

Tymczasem ściskam,
Gosiek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-14 08:29 przez GosiaczeqN.

mgielka671 (offline)

15-01-2015 13:31:06

Jelenia Góra
Hej Gosieksmiling smiley

no jeśli chodzi o wózki to gdzie kto ma siedzieć to gondolki można montować na rożne sposobysmiling smiley maluchy mogą siedzieć twarzą do siebiesmiling smiley

Ten Twój tez całkiem spoko, ale dla mnie za szerokitongue sticking out smiley może być problem ze zmieszczeniem się w wejściu do domku albo do niektórych sklepów tongue sticking out smiley ale to tak jak mówiłam kwestia gustusmiling smiley
Co do wagi to nie ma reguły, koleżanka mi mówiła ze z jednym przytyła 30 kg wow:O także nie ma się co martwic, zresztą jak maluchy się urodzą to będzie przy nich tyle roboty ze szybko wrócisz do formy smiling smiley ja na to liczę hihi smiling smiley czyli teraz masz 29 lat?

Postaram się zdać relacje z cesarki, mam nadzieje, ze szybko wrócę do formy, własnie we wtorek koleżanka miała cesarkę tyle ze z jednym dzieckiem,
ma do mnie zadzwonić i zdać mi relacje wiec jak coś to napiszesmiling smiley Maluch przyszedł na świat 12 stycznia i już dziś wychodzi ze szpitalasmiling smiley całkiem spoko, ja tez nie chce długo leżeć w szpitalu, wole być w domkusmiling smiley

A myślałaś już coś na temat szczepień dla maluchów? Bo właśnie się zastanawiam nad szczepieniami na pneumokoki i rotawirusy ale muszę poczytać o tych szczepieniach czy warto bo są one nierefundowane i trochę kosztują, a przy dwójce to tym bardziejsmiling smiley a Ty swojego synka szczepiłaś na rota i pneumo???

Buziakismiling smiley miłego dniasmiling smiley
Zuzka

GosiaczeqN (offline)

15-01-2015 14:29:58

Gorzów Wielkopolski
Witaj,
Wózek wjedzie mi do domu a to najważniejsze smiling smiley reszta to tak jak powiedziałaś kwestia gustu.
Tak mam 29 lat winking smiley
Gratuluję dla koleżanki. Mi lekarz mówił żeby liczyć się z dłuższym pobytem w szpitalu bo często dzieciaczki muszą być dłużej. To zależy kiedy i w jakim stanie się urodzą.

Co do szczepień to nie myślałam jeszcze. Synek był szczepiony bo to było w standardzie (rodziłam w USA) więc nie miałam takiego dylematu. A tu jednak wszystkie koszty razy dwa. Wiem że na zdrowiu nie powinno się oszczędzać ale przy trójce dzieci już trudniej podjąć taką decyzję sad smiley
Piszę krótko bo bardzo źle się czuję.
Uciekam do łóżka.
Pozdrawiam
Gosia
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5171, Posty: 1276805, Użytkownicy: 72727.
Ostatnio dołączył/a pinka666.

Statystyki tego forum
Wątki: 775, Posty: 147475.