ciąża a choroby tarczycy (niedoczynność i nadczynność)

Wysłane przez beatrix 

beatrix (offline)

12-08-2012 21:10:26

magdalena123 witam napisz nam o sobie coś wiecej masz jakiegos maluszka,w drodze..?a butki ciekawe..chwilowo nie mam kasy na gadżetywinking smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

niunia88 (offline)

13-08-2012 08:24:25

bagillt
Beatrix masz racje z zabawkami, ale mysle ze tak malemu dziecku na poczatku spodoba sie wszystko co przyciagnie jego uwage... Co do wozka to zalezy mi na tym, aby byl z fotelikiem. Nie chce malej za kazdym razem budzc kiedy bedzie trzeba ja przelozyc do samochodu... Witaj magdalena123 smiling smiley

beatrix (offline)

15-08-2012 22:09:19

niunia masz racje z tym fotelikiem,kazdy dopasowuje sobie wózek do potrzebsmiling smileya zabawek jest teraz tyle moze zbytnio oferta przerasta zapotzrebowanie..sa fajne zabawki ktorych nie bylo w naszych czasach...ale tez rodzice dawali sobie rade i my jako dzieci,ponadto przy drugim bede wiedziala ze bez niektórych rzczy można się obejsc a bez niektórych absolutnie nie..winking smiley
nie ma też sensu kupować zbyt dużo ubranek jak na poczatek bo goscie swoje też przyniosą..i chcac nie chcac nie zdązy sie wszystkiego zalozyc,jakbys chciala jakiejs porady co do kapieli,pupy,odparzen,mleka to pisz cos tam jeszcze pamiętam..

niunia88 (offline)

18-08-2012 11:16:18

bagillt
Czesc kochane, ale tutaj cisza. Dziewcyny piszcie, aby bylo co poczytac. Ja grzecznie odpoczywam, mala ulozyla sie glowka w dol, mam nadzieje, ze jeszcze na chwile sie odwroci. Nie chce do konca lezec, ale jak bedzie trzeba to nic sie nie poradzi. Chociaz mam chwile by posiedziec na aukcjach i poogladac rozne gadzety. Wpadla mi w oko fajna lampka, dodaje link jak ktoras ma ochote zalukac[link widoczny po zalogowaniu] Zastanawiam sie tylko czy kupic wanienke do kapieli czy lezaczek do wanny?? Zawsze znajdzie sie jakis dylematsmiling smiley Piszcie co u Was?

beatrix (offline)

18-08-2012 21:23:09

Czesc no pusto to troszkę...
ja ciagle zajeta mamy nie ma jeszcze dobre 2 tyg bo pracuje w niemczech,gdzie sie nie spojrzy to jakaś praca, po poludniu bylismy na placu zabaw i nad rzeką a potem jeszcze 1,5godz kosiłam trawniki,maz robil inne rzeczy..mam nadzieje ze jutro odpoczne..choc to nie jest takie oczywiste,dobrze ze ostatnio nasz pies sie uspokoil ,bo to byla diablica wcielona..madrzeje z wiekiem (6mcy,do doroslosci jej daleko)?ostatnio przez 2mce byla masakra ze mialam ochote zamknac ją w kojcu i od niej odpoczac ale ze sie poprawiła to ma szczescie..i moze mieszkac z namiwinking smiley

niunia88 nie polecam Ci tego leżaczka,jak nalejesz czegos tlustego pt,oliatum dziecko bedzie sie slizgac a juz totalnie nie mysl o gąbkach do wanienki chloną caly syf z tych plynów 3 razy max(mimo prania i wykrecania)i do kosza....wanienkę kup,jak nie masz miejsca w lazience to na stelażu kup i kąp w pokoju a potem balię. dziecko jak urośnie(roczek i wiecej bedzie sobie siedzialo i sie pluskało ..mialam oby 2 te wynalazki wiec pisze z doswiadczenia teraz myję go w balii wyskiej i szerokiej plastykowej misce i jest gitsmiling smileya laktator kupujesz?i jak z imieniem dla dziewczynki?czy u Was w Anglii są czesci do tomme tippe(sama pompka?)choc przy nastepnym bobo bede musiala chbya kupic elektryczny bo nie bedzie czasu na zabawę w pompowanie..
reszte tez prosimy o wzmozoną aktywnoscsmiling smiley

enni (offline)

20-08-2012 13:33:15

cześc
Dzisiiaj mialam kontrole u endo...a nastepna dopiero w czerwcu...Wyniki w miare ,tarczyca sie zmniejszyla o kolejne 2ml...no ale to taka uroda pry tej chorobie
Jestem zabiegana,bo po pracy z malutka na spacerek ,i trzeba myslec juz o wrześniu...czyli poczatek roku szkolnego.Dzisiaj smigam z córka na kontrole pooperacyjna...
niunia beatrix ma racje...to co oferuje rynek dla dzieci to oferta na wyrost...tak naprawde z wielu rzeczy nie skorzystasz ,albo tylko z doskoku..Ciuszkoow tez nie trzeba za wiele ,bo maluszki bardzo szybko rosnasmiling smiley jesli chodzi o wanienke to ja miałam taka dla maluszka ,ale wieksza(a i tak do roczku juz była za mała) i wkladałam pieluszke ,gąbek sie boje bo własnie wszystko chłona i utrzymuja wilgoć,więc sa siedliskiem bakterii i grzybów.Koło roczku Agniesie kapie w normalnej wanniesmiling smiley
Jesli codzi o kosmetyki to zawsze mówie im mniej tym lepiej ,bo to zawsze chemia9obojetnie co by pisali) ,my uzywalismy balneum tak do pół roku,a potem mydełko oilan ,albo bambino +oliwka,do pupci fajny kremik 9i nie drogi) z ziajki ,albo bambinoi mała nigdy nie była odparzonasmiling smiley
A fotelik wpinany w wózek ,to na pewno fajna sprawa.
U nas znowu upały....

beatrix (offline)

20-08-2012 21:20:43

enni masz rację co do tych innowacji wiele rzeczy trzeba sprawdzić samej a w innych warto sie poradzić mi z drugim bedzie lżej bo wiem bez czego da się żyć.
my chusteczki nawilzajace kupowalismy rossmanowskie,pieluszki też polecam babydream a najlepiej pakowane po 2 paczki pudelka mozna wykorzystac na odlozone za male juz ubranka (podpisuje wiekiem czy rowmiarem i na eksport do rodziców do mojego dawnego pokoju)lub ogolnie na zabawki.
nam sie sprawdziła masc linomag (sudocrem jakis taki sztywny)co prawda moze dlugo sie wchlania ale dobre sa skutki jej stosowania.najlepiej zaopatrywac sie w aptekach interenetowych a kaszki w grubszych ilosciach i na allegro (tzreba pytac o date waznosci)korzystalam tez z portalu dodomku.pl kapalam malego w balenum baby basic ( z racji azs )teraz przeszlismy już na ziajkę bynajmniej szampon sie sprawdza..sprobuje tez z zelem do ciala zalezy mi zeby nie byly perfumowane a przynajmniejw minmalnym stopniu.oilatum srednio nam się sprawdzal a oilan zupełnie nie...

enni (offline)

20-08-2012 22:09:37

...no tak ,każdy musi wypróbować jakie kosmetyki pasuja dziecku...linomag jest oki tez go miałam od czasu do czasu ,a chusteczki z poczatku pampers ,potem rossmanowskie ,ale mi sie wydawałay za suche z góry i przeszłam na dada z biedronki ,pieluszki uzywałam rossmanowskie bdb:0 a teraz z biedronki dada ,sa super i jeszcze taniej wychodza niz rossmanowskie ,a w dotyku właściewie nie róznia sie od pampersa
beatrix a jak w tej chwili azs u Remka?

Kaka79 (offline)

21-08-2012 14:42:43

Łąck
Hej
Przeczytałam Was od pierwszej strony, problem jest mi bliski. Od 2 lat starałam się z mężem o drugie dziecko. Córka ma już 11 lat ja 33. Po 6 miesiącach starań zrobiłam szczegółowe badania i wyszła niedoczynność tarczycy. Zaczęłam brać hormony z Tsh 18 spadło do 8. w marcu tego roku odpuściliśmy starania bo nie wychodziło, a ja dostawałam świra. Nie poszłam też na kolejną wizytę do endo i w marcu przestałam brać Euthyrox. Wyobraźcie sobie jakie było moje zdziwienie gdy dwa tygodnie temu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Potem beta i usg potwierdziły ciąże, oczywiście na usg widoczny był wtedy tylko pęcherzyk. W piątek mam badania i zaraz potem do endo. Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze bo przecież ten pierwszy miesiąc jestem bez hormonów. Oczywiście dotąd w necie czytałam tylko o tym że jestem na straconej pozycji, że ustabilizowanie hormonów może trwać nawet kilka lat i że zajcie w ciąże z niedoczynnością graniczy z cudem, a tu taka niespodzianka. Można? można. Trzymajcie kciuki żeby się udało utrzymać i żeby dzidzia była zdrowa. Pozdrawiam Was wszystkie, będę tu chętnie zaglądać.

niunia88 (offline)

21-08-2012 17:41:00

bagillt
Czesc dziewczyny. Dziekuje Wam bardzo za rady. Szczerze to nie pomyslalam o tym lezaczku,ze dziecko mogloby sie sliskac. Teraz to napewno kupie wanienke, z drugiej strony napewno w pokoju bedzie mi wygodniej niz w lazience. Beatrix patrzylam za ta pompka, ale nigdzie nie znalazlam. Jak gdzies uda sie trafic to sprawdze wtedy ceny. Malej postanowilismy dac na imie Laura. A co do laktatora to sama nie wiem co robic. Mam duza nadzieje, ze uda mi sie karmic piersia. A jak bedzie to mozliwe to chcialabym jak najdluzej. A jak juz kupic to nie wiem znowu jaki? Enni dobrze,ze wyniki wyszly w miare ok. A jak cora po kontroli? Kaka79 gratuluje dzidzi i nie martw sie na zapas, bo napewno bedzie wszystko ok. Zrob jak najszybciej badania i biegiem do lekarza. Wiem, ze wszystko sie latwo mowi, bo sama pamietam jak nie dawno odliczalam te pierwsze najtrudniejsze 16tyg. A teraz mala kopie i fika w brzuchu a ja nie moge sie doczekac kiedy bede ja juz tulicwinking smiley A tu jeszcze ponad 2miesiace, ale niech tam grzecznie czeka i sie nie spieszy. Jak rozmawialam z lekarzem to bede mogla normalnie leciec samolotem wiec porod bedzie raczej w Anglii i dumny tatus bedzie mogl byc przy narodzinach cory...

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5280, Posty: 1322649, Użytkownicy: 73091.
Ostatnio dołączył/a Fajter.

Statystyki tego forum
Wątki: 358, Posty: 110635.