ciąża a choroby tarczycy (niedoczynność i nadczynność)

Wysłane przez beatrix 

beatrix (offline)

13-05-2013 20:49:15

niunia88 no wiesz zby lyknela jezyka to musialaby isc tam do przedszkola szkoly.tj corka mojej kuzynki gdzie uczy sie po angielsku a w domu mowi po pl ale ma prawie 6lat..kolezanka wyjechala tez z pociechami do Londynu jedno pojdzie do przedszkola to tez cos lyknie jezyka..Twoja ma dopiero pol roczku,daj jej czaswinking smileya to budujecie się?Twoj maz moze tu mieszkac i pracowac czy musi czesto tam wyjezdzac?

[link widoczny po zalogowaniu]

niunia88 (offline)

23-05-2013 18:09:16

bagillt
Beatrix my lecimy za dwa tygodnie do UK i tam troche posiedzimy. Mala napewno pujdzie do przedszkola wiec lyknie cos tego jezyka, a w domu tez zaczniemy chociaz podstawowe zwrotu jej w jezyku angielskim mowic. Po to aby nie bylo takiego problemu jak u mojej kolezanki, ze wyslala dziecko do zlobka i przestalo mowic. Wiesz ja nie twierdze, ze w Pl nie da sie pracowac i zyc, ale w naszych okolicach za wiele sie nie zarobi dla tego praca zagranice byla dla nas rozwiazaniem. Ja tez mysle, zeby wrocic do swojej pracy, bo juz mi troche brak kontaktu z ludzmi. Tylko, ze ja nie wyobrazam sobie zostawic Laure na pol dnia. No ale wiem, ze kiedys bede musiala...

olivia87 (offline)

30-05-2013 20:43:09

Szczecin
hej dziewczyny! postanowilismy z mężem spróbować i chyba udało nam się za pierwszym razem smiling smiley test dwukrotnie to potwierdził, 6 czerwca ide do gina smiling smiley okaże sie co i jak smiling smiley

niunia88 i beatrix byłam u endo - biore codziennie na czczo euthyrox N 25 raczej juz dozywotnio ale tożaden problem smiling smiley
a słuchajcie dziwczyny takie mam pytanie do Was które maja różnego rodzaju przejścia z tarczyca: urodziłyście w terminie??? tarczyca ma jakiś wpływ co do przedwczesnego porodu lub po czasie?

beatrix (offline)

31-05-2013 07:43:39

olivia to fajnie ze tak szybko sie udało,u mnie tez nie bylo z tym problemówsmiling smiley
mowi sie ze bywaja problemy z ciąza (pt niedonoszenie)ale ja bym tym nie straszyła.. urodziłam zaledwie dzien przed terminem ale obajwy mialam tylko dzien wczesniej i stwierdzilam ze tak poprostu jest.a zdechla i rozlazla bylam przez sam upał
napisz pozniej co powiedział gin i na kiedy termin?jakie masz objawy oprocz braku okresu?to jeszcze tydzien czekania ..a bedziesz chodzic na NFZ czy prywatnie?>

olivia87 (offline)

31-05-2013 08:27:52

Szczecin
beatrix brak okresu, wicznie chce mi się spać, szybko się męczę, mdłości(bez wymiotów), zawroty głowy, bóle piersi i brzucha i ogólnie jakoś tak nic mi sie prawie nie chce winking smiley

do gina z poczatku chciałam pójść na NFZ ale..termin dopiero na pażdziernik, masakra a ja mam tylko jedengo ulubinego smiling smiley ginekologa! więc chcąc nie chcąc będę chodzić prywatnie, wizyta to od 80 zł więc tragicznie nie jest, zresztą do endo też chodzę prywatnie i za każdą wizytę płacę 100 zł...

beatrix (offline)

31-05-2013 20:40:02

Olivia,mi tez sie chcialo chodzić spac z kurami ..wiec cos w tym jest.ja do endo jezdze prywatnie,w ciazy jak bylam to do gina tez.wiemz e kosztuje ale opbecnie po tabletki czy na cytologie chodze na NFZ.mysle ze nasze zdrowie jest najwazniejsze a ciaza z niedoczynnoscia to jest powazna sprawa bo trzeba o to dbac nawet jesli jest sie dobrej myśli,nie amrtw sie niczym na zapas ,ciesz sie maluszkiem i licz na to ze wszystko bedzie dobrzesmiling smileyja urodzilam zdrowego chłopaka wiec i Tobie się uda.
Niunia,wyjsc z fb i popiszmy tutaj,musimy jeszcze zwerbowac z 2-3dziewczyny..to wątek sie rozkreci..smiling smiley

doris25 (offline)

03-06-2013 08:30:36

Łuków
Witam
Czy dziewczyny z Lublina mogą polecić mi dobrego ginekologa i endokrynologa bo obecny zawalił sprawe i poroniła w 15tc sad smiley
teraz szukam kogos kompetentnego - niedoczynność tarczycy po pierwszej ciązy
z góry dziękuje

beatrix (offline)

06-06-2013 12:30:53

doris bardzo mi przykro.sad smiley przyda sie dobry endo..musisz zrobic badania TSH ft3,4 obejrzy Cie ,da odpowiednią dawkę eutyroxu i działajcie.ja niestety nikogo w lublinie nie znam ale badania robilam co 2 mce.jakos tak na pewno pod koneic kazdego trymestru i tuż po tym jak zaszłam zeby nie stracić dzidzi.

beatrix (offline)

20-10-2014 08:57:28

czyzby watek umarł?no nic dolaczam sie do starajacych...smiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5061, Posty: 1242416, Użytkownicy: 72430.
Ostatnio dołączył/a oladawid.

Statystyki tego forum
Wątki: 336, Posty: 104029.