Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

minka170 (offline)

12-11-2019 10:10:32

Wrocław
To ja Wam opowiem historię z życia.
Mój mężul mega zaradny, ale jego brat. Z wszystkiego go mama wyręczała.
Nie potrafił obrać jajka ze skorupki, bo "jak rano wstawał (o 12), to było już obrane na stole".
I tak z większością rzeczy... Ta sama mama, tylko rok różnicy między nimi, a oni tak różni. Jeden wyręczany we wszystkim, a drugi sobie radził sam.

Ale wszystko jest do wypracowania smiling smiley Tylko trzeba dużo cierpliwości i wkładania do głowy :*
Ja mojemu tłumaczyłam po wprowadzeniu się, co to jest "wiatrołap" i jak sama nazwa wskazuje, do czego służy. I dopiero po pół roku około zaczął zamykać drzwi i nie wietrzy pół domu grinning smiley

Czecze (offline)

12-11-2019 11:19:31

Hucisko
Sprzątanie i pomaganie w domu.. temat rzeka grinning smiley
Kiedyś po której kłótni o to „że ty nic nie pomagasz” przeprowadziłam jeszcze wtedy z chłopakiem (teraz już mężem) poważną rozmowę . Powiedziałam że teraz okej, jesteśmy sami i sprzątania jest mniej ale niech sobie pomyśli co będzie jak będziemy mieli dzieci, większy dom itd. Szczerze pwoiedzialam, że nie chce być za kilka lat zmęczoną i wiecznie zdenerowaną żoną/matką, która wszystko musi robić sama i nie może liczyć na bezinteresowną pomoc męża . Tylko, że u mnie problem nie był taki, że mąż nic nie robi, robił wszystko ale musiał usłyszeć prośbę, polecenie zeby coś zrobił. A wiadomo, że każda z nas lubi być miło zaskoczona jak wraca do domu a facet sam z siebie odkurzył czy posprzątał łazienkę grinning smiley i tak jak pisała Adz, trzeba wtedy chwalić chwalić i jeszcze raz chwalić . Im wtedy rośnie ego a my możemy liczyć na to, że takie spontaniczne akcje będą się częściej powtarzać . Pomogło też wprowadzenie niepisanej zasady, że przynajmniej raz w tygodniu robimy dzień ogarniania mieszkania . We dwójkę szybciej i raźniej posprzątać grinning smiley
Adz mam do Ciebie pytanie. W którym tygodniu ciąży u Ciebie było już coś widać na usg ? Kiedy usłyszałaś bicie serduszka ?

Adz (offline)

12-11-2019 11:32:06

Czecze kochana był dokładnie 7tydz i 1 dzień jak zobaczyłam i zarodek i usłyszałam bijące serduszko. Wcześniej był sam pęcherzyk ;* ale czasami pojawia się szybciej bądź później :* byłaś już na wizycie ?

Znaczy 7t1d wg USG , bo liczone od daty owulki to był 8tydzien równo. Ale teraz nadgonilo i jest dwa dni w tyle w nie 5 czy tam 6 ;*

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-11-12 11:38 przez Adz.

Czecze (offline)

12-11-2019 12:51:03

Hucisko
Wizytę mam dopiero za tydzień sad smiley czekam niecierpliwie
Nie mam pojęcia kiedy było zapłodnienie . W tym cyklu nie mierzyłam temperatury regularnie a seksy były co drugi dzień wiec nie wiem kiedy mogło dojść do poczęcia . Kalendarzyk liczący wiek ciąży od ostatniej miesiączki wskazuje na 5t2d

Adz (offline)

12-11-2019 13:07:04

Czecze spokojnie to może i lepiej że nie wiesz kiedy bo ja się bardzo zestresowałam jak odliczalam już 8tc a okazało się że jest 7t1d. Zaraz jakieś głupie myśli że za wolno rośnie że coś jest nie tak. Nie martw się kochana na zapas, chociaz staraj się ;* jeśli nie będzie nic widać na pierwszej wizycie to prawdopodobnie gin będzie Cię prosił o przyjscie za tydzień, a nie za 3 czy 4.

wcześniej to się martwiłam że wogole nie będzie dzidziusia, ale w ciąży zmartwienia niestety są o wiele większe - a cały czas myślałam że jak zobaczę dwie kreski to będę najspokojniejsza na świecie ...

Biedronka87 (offline)

12-11-2019 14:17:23

Tomaszew
Ja jeszcze nie zobaczyłam II a już myślę czy jak zajde to utrzymam, skoro mam takie problemy z zajściem. A z drugiej strony mysle, że to już będzie takie szczęście, że może wrzucę na luz i będzie dobrze, ale z tyłu głowy obawy są.

Zaraz jadę na wizytę, zobaczymy co powie bo jestem już 5 dpo i nadal mam śluz jakby plodny, od 4 dni co zjem to zaraz lecę do kibelka (chociaż żołądek mnie nie boli) a od wczoraj kłuje mnie prawy jajnik. Nie wmawiam sobie ze to objawy ciąży, bo to nawet za wcześnie na ewentualną implantacje, ale martwię się czy mi jakieś leki nie szkodzą po dłuższym czasie brania.

Adz (offline)

12-11-2019 14:54:44

Biedronka moja ginekolog mówiła że jak jest problem z zajściem w ciążę to wcale nie oznacza że będzie problem z utrzymaniem, chyba że są problemy z krwią :* ja mam nadzieję że to u Ciebie dobre zwiastuny, też miałam śluz jak płodny po owulce w tym cyklu smiling smiley mocno trzymam kciuki kochana za testowanko ;* teraz taka fala fasolek poszła że aż miło jak będą kolejne ;*

Pogodna_Aga (offline)

12-11-2019 15:08:09

Łódź
A ja jestem po wizycie u doktorka, 14 dc i zero śladu owulacji. Brak pęcherzyka, brak śladu po pękniętym pęcherzyku nic zero. Nawet było doktorkowi stwierdzić, czy napewno była miesiączka eye rolling smiley

Mam nadzieje, że to się nie utrze w każdym cyklu i to tylko takie przejściowe przewracjący oczami. Zawsze jak miałam sprawdzane cykle to nie było problemu, by nie było pęcherzyka. No cóż natura to natura idzie własnym torem.
No i w ciąże pierwszą zaszłam bez wspomagania, leków także poczekamy co przyniesie nowy rok :neutral:

Biedronka87 (offline)

12-11-2019 16:59:11

Tomaszew
Aga u zdrowych osób też w roku mogą się zdarzyć cykle bezowulacyjne. Najważniejsze by była owu w grudniu jak będziesz się starać smiling smiley

Ja po wizycie. Śluzu jeszcze troszkę jest, ale już wysycha. Na prawym jajniku ciałko żółte i na lewym nie tak wyraźne ale też jest ciałko żółte smiling smiley lekarz mówi że w swojej karierze miał tylko jeden taki przypadek że po stymulacji była podwójna owulacja z dwóch jajników... No i wtedy były bliźniaki. U mnie owu na jednym i drugim była w ten sam dzień, tylko lewy nie drożny, więc bliźniaki mogłyby być gdyby prawy przechwycil też lewa komórkę. Ale ja się modlę by w ogóle się udało, a bliźniaki to już sfera marzeń smiling smiley

Iskierka87 (offline)

12-11-2019 17:22:19

Olsztyn
U mnie po stymulacji clo były po dwa pęcherzyki z każdego jajnika i też gin mi mówił o bliźniakach ale u mnie nie wiadomo czy każdy z nich pękł więc Biedronko 3mam kciuki za powodzenie u Ciebie smiling smiley kiedy masz termin @ a raczej testowania?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5207, Posty: 1287777, Użytkownicy: 72833.
Ostatnio dołączył/a Marcin93.

Statystyki tego forum
Wątki: 348, Posty: 109259.