Planujące ciążę/bycie mamą 2019

Wysłane przez kajva 

Adz (offline)

09-10-2019 12:01:37

Heh Minka właśnie chciałam napisac że jak nie możesz żyć bez chleba to piecz sobie sama, nie wiem czy mąka orkiszowa też nie jest bezglutenowa. Nie jestem pewna a chleb orkiszowy , ciasto na pierogi czy pizzę z orkiszowe go jest podobno mega smiling smiley

Ja niestety całkiem nie potrafię wykluczyć węglowodanow i glutenu. Po tych chlebkach typu pumpernikiel i tym podobne to nienajedzona jestem cały czas smiling smiley tak samo ziemniaki, drobne kasze, ryz podnoszą cukier a ja nie wyobrażam sobie życia na kaszy gryczanej i peczaku smiling smiley

minka170 (offline)

09-10-2019 13:09:02

Wrocław
Niestety orkisz zawiera gluten..
Ja zamierzam ograniczyć, a nie całkowicie wyeliminować, ale prawie wszystkie produkty są z mąki pszennej w naszej kuchni smiling smiley

Ale robię super chlebek z kaszy gryczanej, jest przepyszny smiling smiley Muszę jeszcze poczytać, czy da się zrobić z kaszy jaglanej, bo ją uwielbiam.
Mój mężczyzna życia się ładnie dopasowuje do jadłospisu bezglutenowego, ale nie lubi jedynie makaronu kukurydzianego, a moim zdaniem jest całkiem pyszny smiling smiley

Tylko ja prowadzę taką dietę, a za jakiś czas znów wracam do glutenu z czystego lenistwa... smiling smiley

Adz jak samopoczucie? Synek daje popalić ? smiling smiley

Adz (offline)

09-10-2019 13:45:29

Dobrze że smakuje też ukochanemu, bo mój na nowe smaki to nie jest otwarty. Ale warzywa owoce lubi bardzo więc jest plus bo w miarę zdrowo go można wykarmić grinning smiley

Samopoczucie takie jakieś ... Wczoraj usnęłam o 20 , więc za kare kilka pobudek w nocy i jakaś taka dzisiaj jestem zmęczona, tylko nie wiem czym bo jakoś nieszczególnie dzisiaj się napracowalam. Wizyta w poniedziałek i już nie mogę się doczekać, oczywiście jak zwykle się martwię grinning smiley brzuch mam wystający , że nie da się wciagnac ale jak ubiorę spodnie to w życiu byś nie powiedziała że jestem w ciąży, jak na 15 tydzień jest naprawdę niewielki. No i wieczorkiem (może przez to że brzuch mały), jak leże i trzymam rękę na brzuchu to wyczuwam jakieś mini ruchy, jelita to to nie są bo mają inne umiejscowienie a w ciągu dnia próbowałam też sprawdzić to żadnych ruchów nie zauważyłam. Więc to chyba to smiling smiley wczoraj nawet mąż poczuł jedno pukniecie jak głowę przyłożyl smiling smiley myślę że jest ok, ale tak czy siak jakiś strach za mną chodzi niestety. Może jak będę wyraźnie czuła ruchy to przestanę się tak martwić sad smiley

minka170 (offline)

09-10-2019 14:09:14

Wrocław
I bardzo dobrze, że brzuszek malutki : ) Ładnie to wygląda, a nie wiem od czego zależy wielkość brzucha ciążowego. Niektóre kobietki mają małe, inne ogromniaste ; )

Haha, kochana, wiesz co ja myślę? Że będziesz się martwiła aż do samego porodu, bo to zupełnie normalne ; )
Ale zazdroszczę Ci tego oczekiwania na różne etapy ciążowego stanu : D super,że coś już zaczyna kopać, może piłkarz będzie ! : *

Adz (offline)

09-10-2019 14:15:14

Niby wielkość zależy od tego która to ciąża, bo przy kolejnej macica szybciej się rozciąga, od tego czy ktoś ćwiczył bo wycwiczone mięśnie brzucha ciężej się rozciagaja, od masy ciała, tyłozgięcie macicy ma wpływ. Jest tych czynników trochę smiling smiley

A może faktycznie , jak się czegoś pragnie to właśnie tak jest. Jakby mi dziecko spadło z nieba kilka lat temu i nie byłabym gotowa pewnie inaczej bym to znosiła tongue sticking out smiley

Biedronka87 (offline)

09-10-2019 14:50:02

Tomaszew
Olkaa co z Tobą? Co powiedział lekarz? Martwię się... sad smiley

Adz ale Ci zazdroszczę tych ruchów.... Oczywiście w taki pozytywny sposób a nie złośliwy smiling smiley

Adz (offline)

09-10-2019 16:46:01

Biedronka mi jest przykro że musicie kochane czekac, ale wierzę że uda się wszystkim i to jak najszybciej. Najchętniej bym was "pozarażała" tylko szkoda że się nie da ... Tak czy inaczej mocno wierzę kobietki że wszystko się ułoży i ktoś kiedyś wynagrodzi te cierpienia małymi stópkami i szerokim usmiechem ;*

Ola jak tam ? Czekamy z niecierpliwością na jakieś informacje sad smiley

Czecze (offline)

09-10-2019 18:03:07

Hucisko
Minka dasz przepis na ten chlebek? grinning smiley

Soniaa25 (offline)

09-10-2019 18:14:16

Wrocław
Jeju Olkaa mam nadzieję, że wszystko dobrze kochana...

minka170 (offline)

09-10-2019 18:18:46

Wrocław
Jasne, wrzucam link :

[link widoczny po zalogowaniu]

Jest bez drożdży, zakwas sam się wytwarza po tych 48h : ) Mi na drozdzach nigdy nic nie wychodziło, a ten mi zawsze wychodzi na naturalnym zakwasie ; )

I tez mega się martwię Olkaa..daj znać... : *
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5084, Posty: 1250841, Użytkownicy: 72484.
Ostatnio dołączył/a Korpap.

Statystyki tego forum
Wątki: 339, Posty: 104716.