ENDOMETRIOZA A CIĄŻA

Wysłane przez aga0307 

aga0307 (offline)

10-12-2016 10:34:16

Opole
Witam kobietki,
jest tu może ktoś z endometriozą i opowie jak przebiega leczenie??
jak z zajściem w ciążę z tą chorobą??

minimousedot (offline)

10-12-2016 15:01:39

Kraków
Witaj smiling smiley

U mnie endometrioze zdiagnizowano w 2010 na podstawie badania histopatologicznego wycietej cysty, potem w 2011 roku mialam zaostrzenie i przez pol roku bralam... nie pamietam nazwy... ale lek wywolujacy sztuczna menopauze w celu zaleczenia. Od maja 2015 staralismy sie o ciaze, w listopadzie pierwszy raz sie udalo i poronienie, w grudniu drugi raz i mala ma obecnie 4 mce. Natomiast ostatnio bylam u innego ginekologa, ktory powiedział mi, ze przy endo nie ma możliwości zajscia w ciaze... takze chyba co lekarz to opinia, bo poki co wszyscy napotkani stwierdzali raczej ze wlasnie ciaza dobrze robi na emdometrioze...

[link widoczny po zalogowaniu]

aga0307 (offline)

12-12-2016 09:30:23

Opole
Mój lekarz też uważa, że ciąża wyciszy trochę endo, no ale żeby tak było najpierw musi się udać a troche ciężko z tym.. Pozatym ja odkąd pamiętam mam mega bolesne miesiączki, więc endo mogę mieć od dawna a w pierwszą ciążę zaszłam bardzo szybko. Jak w tym cyklu się nie uda to najprawdopodobniej czeka mnie laparoskopia :-(

justynad (offline)

21-12-2016 10:15:43

U mnie również stwierdzono endometrioze przy laparoskopi wycięto ogniska a i niestety mam przez to zajęty lewy jajnik w 2 cyklu po laparoskopi zaszlam w ciaze i teraz ponownie się udało smiling smiley

zauroczona87 (offline)

16-03-2017 00:03:14

Poświętne
Do wszystkich tych które już tracą nadzieję, w 2013 pewien lekarz kazał mi się zapisywać w kolejkę na invitro, bo z Endo IV stopnia inaczej się nie uda, przeszłam dwie operacje, zmieniłam lekarza i na wizycie na początku lutego usłyszałam żebym sobie zrobiła rok przerwy, rok przerwy od badań, lekarzy i starań ... Odpuściłam, nie myślami kiedy będę miała owulację, nie wertowalam kalendarza i nie mierzyłam temperatury.... Zaczęłam sobie jakoś głośniej powtarzać, ze nie wszyscy muszą mieć dzieci i wtedy właśnie zaszłam w ciążę... Termin na listopad, także uszy do góry moje kochane, wszystko się może zdarzyć!!!!!
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4509, Posty: 1120451, Użytkownicy: 69955.
Ostatnio dołączył/a MeggiGirl.

Statystyki tego forum
Wątki: 254, Posty: 97495.