problem z zajściem w ciążę

Wysłane przez katja90 

katja90 (offline)

01-11-2016 22:19:35

Poznań
Dobry wieczór wszystkim przyszłym Mamom i tym, które szczęśliwie już nimi są smiling smiley

Postanowiliśmy z mężem zacząć starania o potomka - niestety w moim przypadku jest dość ciężko, ponieważ pierwszą ciążę straciłam kilka lat temu, w międzyczasie nabawiłam się hashimoto i niedoczynności tarczycy, jednak w tym momencie moje wyniki badań są całkiem niezłe. W zeszłym miesiącu odwiedziłam moją Panią ginekolog, ponieważ mieliśmy spore przypuszczenia, że ciąża jest. Na wizycie dowiedziałam się, że prawdopodobnie mam PCOS (sporo pęcherzyków na jajniku lewym), tyłozgięcie macicy i przez to ciężko będzie mi zajść wogóle w ciążę...natomiast moja gin wykryła pęcherzyk blisko jajowodu o wielkości 0,5 mm i ciąży wykluczyć nie mogła, kazała mi zrobić badania, w tym bHCG, niestety baaaardzo niskie. Około tygodnia przed wizytą miałam bardzo slabe krwawienie, a moje miesiączki do tej pory były bardzo regularne, dość obfite i trwające 5-6 dni.
W tym miesiącu natomiast miesiączki nie dostałam wogóle. Powinnam ją dostać 30.10 i nic. Zrobiłam test, niestety jedna kreska, aczkolwiek cały czas z mężem uprawiamy seks do końca i bez zabezpieczenia, nigdy z nastawieniem, że koniecznie musi paść złoty strzał, więc bez większego ciśnienia, na luzie :-). Jeszcze długo przed miesiączką nie czułam się najlepiej, meczą mnie mdłości, kawa nie smakuje, fajki odstawiłam, bo też jakoś niespecjalnie mi wchodzą, zgubiłam jakieś 6 kg i jest mi bardzo nie wygodnie śpiąc na brzuchu. Natomiast od ponad tygodnia czuję się, jakbym miała zaraz dostać miesiączki, lekko pobolewa mnie dół brzucha i lędźwia, ale nie bolą mnie piersi (a mam naprawdę spore i zawsze były przed okresem opuchnięte i bardzo wrażliwe), za to mam strasznie wrażliwe sutki i cały czas stoją, że tak powiem. Cały czas jestem wręcz wilgotna, przez około dwa tygodnie śluz był gęsty, koloru mlecznego, jednak bezwonny. Od wczoraj (czyli po terminie spodziewanej miesiączki) mam bardzo, baardzo słabe plamienie, ale jest to kolor bardzo ciemnobrązowy, na wkładce higienicznej w zasadzie nic nie zostaje (wiem, obrzydliwy pis, dlatego przepraszam, co bardziej wrażliwe Panie smiling smiley).
I tak się zastanawiam, czy może jednak to jest początek ciąży, czy sobie już za bardzo wmawiam, bo chcemy mieć dziecko...Ginekologa mam dopiero 24.11, a test robiony dzień po spodziewanej miesiączce jest negatywny...
Czy któraś z Was tak miała...? Nie wiem co, myśleć, a kolejny test chciałabym powtórzyć, jeśli okres nadal nie wystąpi, czyli poczekam jeszcze około 5 dni.
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi !

katja90 (offline)

01-11-2016 22:21:20

Poznań
Dodam, że łykam wg zaleceń ginekologa kwas foliowy od miesiąca czasu smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4508, Posty: 1120244, Użytkownicy: 69953.
Ostatnio dołączył/a Katrina3103.

Statystyki tego forum
Wątki: 254, Posty: 97481.