Planujące ciążę i bycie mamą 2017

Wysłane przez Oliwia28 

glin_k (offline)

29-04-2016 11:43:32

Złotów
Asiiiiia- dużo zdrowia i dobrego humoru dla Was a imię klasyczne i bardzo ładne. Lubię kiedy imiona maja swoje zdrobnienia.

Oliwia28- no wiem trochę odpuściłam z pisaniem ale codziennie zaglądałamsmiling smiley. Trochę się działo i kiepsko sie czułam. Tak czekałam na tą @ ale jak mnie dopadła, oj, bolało. Już nie pamiętam, żebym kiedyś tak źle znosiła okres. Pierwsze dwa dni wyjęte z życia. W pracy wręcz udawałam, że jestem. Teraz już dużo lepiej. Najważniejsze, że przyszła w terminie, liczę iż to dobra wróżbasmiling smiley Mam zamiar zakupić testy owulacyjne. Po majówce z mężem ruszamy na kilka dni nad morze. Przyda nam się mały krótki wyjazd. Nawdycham się jodu i a nóż będę szybko mamąsmiling smiley pozdrawiam pogoda się poprawa, jakie macie plany na majówkę?

[link widoczny po zalogowaniu]

marpati (offline)

29-04-2016 19:53:52

Waterford
U nas był problem z imieniem i do samego końca nie mieliśmy podjętej decyzji smiling smiley, co do zdrobnień, to nie przykładałam do tego wagi, bo imienia mojego syna nawet się nie odmienia, chociaż pra-babcie próbują smiling smiley mieszkając za granicą nie chciałam dziecka 'krzywdzić', bo ma i tak problem z nazwiskiem, także zdecydowaliśmy się na takie bardziej uniwersalne.
glin_k wyjazdy to bardzo dobry pomysł, ja mam szczęście do przeprowadzek. Bez stresu, na spontanie, w innym miejscu, mimo wszystko jakiś klimat jest smiling smiley

Plan na majówke: 1.05-basen+ grill+ pakowanie; 2.05- MayDay czyli gdzieś na miasto wypad; 3.05 pobudka, a raczej brak snu i na lotnisko grinning smiley a co dalej, to nie wiem. Musze sie przygotować bo w środe na krzywą cukrową i insuline idę i z młodym do fryzjera, bo już moge kucyka mu złapać smiling smiley

Oliwia28 (offline)

29-04-2016 21:45:12

Warszawa
glin_k - dobrze, że @ przyszła o czasie, najgorsze jest to czekanie... mi się w tym cyklu wyjątkowo opóźniła i to aż o 5 dni, ale to przez chorobę i stresy w pracy... w sumie przez to też nie wiem jak oszacować kolejny cykl, tzn termin @. Tozakupj testy i owocnego wyjazdu nad to morzegrinning smiley
My mamy działkę bardzo blisko domu - piechotą 10min (Rodzinne Ogródki Działkowe) więc 4 dni tam napewno spędzimy grilując - mam 2.05 wolne hot smiley

marpati - co do imion to ja od zawsze chciałam parkę: Julkę i Kamilka. Ostatecznie jest Oleńka i.... Ciąg Dalszy Nastąpi (oby...tfutfutfu.....)

Dziewczyny Udanego odpoczynku!!! Słoneczka smiling smiley

Oliwia28 (offline)

01-05-2016 21:54:13

Warszawa
Jak tu cichutko - ewidentnie weekend majowygrinning smiley my ok. 19.30 wróciliśmy z działeczki, byliśmy we trójkę, pogoda super, nawet ciepło, choć od 15.00 słonko dopiero było to i tak spędziliśmy cudowny, rodzinny dzień smiling smiley, sadzenie dalii, gra w badbingtona, huśtanie na bujawce itp

PaOla93 (offline)

03-05-2016 20:00:37

Zaborze
Cześć Kobietki ;D Jestem Paulina, mam 23 lata winking smiley
Super że są jeszcze ludzie z którymi można wymienić zdanie i się doradzić.
Podjęłam decyzję z partnerem że zaraz po wakacjach zaczynamy starania o nasze malutkie cudeńko ;D Wiem że to jeszcze dużo czasu ale sporo pracuję a chciałam mieć czas na lekarzy, badania i przygotowanie samej siebie do tej ważnej roli ;D
Tak naprawdę to nie wiem od czego zacząć, gdzie uderzyć najpierw ;D

Oliwia28 (offline)

04-05-2016 20:43:10

Warszawa
PaOla93 - witajsmiling smiley ja zrobiłam morfologię i mocz, cytologię, usg trasvaginalne i czekam na usg piersi. Od miesiąca biorę folik. I to narazie tyle. Ponieważ z zajciem w pierwszą ciążę nie miałam problemu to narazie nie kombinuję i nie wymyślam niewiadomo jakich badań. Gin powiedział, że resztę zrobimy jak zajdę o ile będzie taka potrzeba, albo tfutfutfutfutfutfu jak nie zajdę....

ja zaczynam staranka za 2 okresy grinning smiley hot smiley

pierwsza @ powinna już być dziś jutro.... czekam sobie i odliczam....

trzymam kciuki!

a powiedz uczysz się , pracujesz?

PaOla93 (offline)

04-05-2016 23:23:48

Zaborze
Chyba właśnie tak zrobię , najpierw takie badania ogólne i z tym do lekarza a jak będzie taka potrzeba zrobię więcej winking smiley
Pracuje od roku , niestety na studia nie po drodze winking smiley

glin_k (offline)

06-05-2016 10:46:21

Złotów
Pozdrowienia znad morzasmiling smiley pieknie swieci slonce. Kilka dni wolnego- ach nalezy sie kazdemu. smiling smiley. Ogolnie to ciagle pobolewa mnie brzuch. W zasadzie od czasu @. Troche sie martwie. Ale juz niebawem moja wizyta 17.05.. Mam nadzieje ze nic sie nie dzieje. Cokolwiek, co mogloby opoznic moje starania.

Oliwia28- ja tez mam dzialke na ROD. I lubie tam posiedziec. Po pracy lub wogole w weekend. Takze fajnie ze tez masz taki swoj azyl.

PaOla93- witam rowniez. Zrob badania wstepne, przede wszystkim wizyta u gin. I mysle ze oksmiling smiley moze jakis folik na jakis czas przed staraniami. Nie ma co przesadzac, jesli jestes na poczatku drogi. Na pewno bedzie dobrze i sprawnie ze staraniami. Trzymam kciuki.

Marpati- jak tam badanie cukru? smiling smiley co tam u Ciebie?

marpati (offline)

06-05-2016 13:53:22

Waterford
PaOla93 siemanko smiling smiley ktoś w podobnym wieku. Ja bym proponowała cytologie, morfologie (przynajmniej ja musiałam mieć to często, bo za mało czerwonych krwinek i przez całą ciąże żelazo żarłam) i TSH. Tarczyca paskudna sprawa, problemy z zajściem, utrzymaniem ciąży więc lepiej to wcześniej skontrolować smiling smiley

glin_k zrobiłam badanie, wyniki miały być dzisiaj, ale pójdę w poniedziałek, bo zawsze musze wziąć poprawkę na to co mówią. Z głupa zrobiłam hcg, bo się nadal 'ciążowo' czuje, a nóż widelec może jestem smiling smiley koleżanka miała okres normalnie w ciąży i dopiero w 5 mc się dowiedziała :/ najdziwniejsze że to jej 3 dziecko i niczego nie podejrzewała.

Oliwia28 zazdroszczę że tak szybko, ale staram się trzymać swojego planu i czekamy do końca lipca smiling smiley

Też dzisiaj na działeczkę się wybieramy, całe podwórko jest w odchodach psów (staram się kulturalnie napisać smiling smiley i strach mi małego puścić żeby nie zaczął się tym bawić.
A wczoraj mieliśmy mały wypadek. Moje nadpobudliwe dziecię biegło i zatrzymało się na futrynie. Guz na pół czoła, aż na pogotowiu wylądowaliśmy bo się bałam o niego, ale już jest ok. Macie jakiś pomysł żeby mu to szybciej zeszło? ALTACET jest powyżej 3 roku życia i mam obawy czy mu to dać. Dodatkowo gile z nosa i 3 wychodzą :/ Zawsze u babci mamy jakieś przygody.

Oliwia28 (offline)

06-05-2016 23:24:26

Warszawa
hej dziewczyny
znów dopadł mnie niedoczas i wredna @ hehe

w pracy umierałam z bólu a po pracy zrobiliśmy mega zakupy co by jutro mieć z głowy i móc tylko cieszyć się super pogodą na działeczcesmiling smiley
wróciliśmy 20.30 i zanim Ola wylądowała w łóżku była 22.00... jeszcze pranie wstawiłam.....

dziś sączę somersby kwiat bzu+limonkathe finger smiley

glink - zazdroszczę wypoczynku nad morzem. Ja mam babcię w Swinoujściu, może w lato uda nam się pojechać na kilka dni bo 2 lata nie byliśmy, a i babcia Oli nie widziała.....
a azyl mamy dzięki uporowi mojego meża....ja ie miałam przekonania, uważa łam że sens ma działka za Warszawą. W życiu bym nie przypuszczała że można odpoczywać w środku miasta!
Wpierw mieliśmy 300m teraz zamieniliśmy 300m na 600m (podwójna niepodzielona) na tym samym ROD. I jest super! wszstko zrobiliśmy po swojemu. mamy dużo terenu sielonego, część z drzewkami i krzewami, cześć uprawową....noi domeksmiling smiley

marpati - a w pogotowiu nic nie doradzili? my mamy altacet. jak było zdrzenie t od razu trzeba było zimnym nożem przyłożyć. a po czasie to nie wiem maść kasztanowa chyba tez jest na obrzęki ale od jakiego wieku to musisz sprawdzić. kiedyś ją mieliśmy

paola - mi nie po drodze to pracy w zawodzie - skńczyłam psychopedagogikę kreatywności a od 15 lat pracuję w firmie stomatologicznej grinning smiley

dziewczyny padam z nóg przez ten okres, jedyne pocieszenie że to początek nowego cyklu!!! a po nim za miesiąc staranka!!!!
spokojnej nocki!

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6050, Posty: 1187928, Użytkownicy: 68210.
Ostatnio dołączył/a 8joasia8.

Statystyki tego forum
Wątki: 239, Posty: 97987.