Czy powinnam zrobić test?

Wysłane przez kitka1 

kitka1 (offline)

05-12-2015 17:00:05

Lublin
Witam, jestem nowa.. chociaż dawno już straciłam nadzieję na ciążę potrzebuję rady. Od blisko 2 lat nie korzystam z antykoncepcji. Zamiarem było poczęcie dziecka ale po kilku miesiącach i badaniach okazało się że głownie z powodu wyników męża nie mamy szans na naturalne poczęcie ani nawet inseminację. Na in vitro nie zdecydowaliśmy się. Ponieważ leczenie męża poskutkowało niczym- pogarszanie się wyników jeszcze bardziej stwierdziliśmy że zdamy się na los i najwyżej pozostaniemy bezdzietni. W listopadzie zdecydowaliśmy się że po Nowym Roku będziemy dowiadywać się o inseminację nasieniem dawcy. Od wiosny piłam zioła ojca Sroki na owulację (najpierw przez 3 miesiące potem miesiąc przerwy) ponieważ miałam trochę nieregularne cykle po tym jak odstawiłam w marcu duphaston, który miał zwiększyć nasze szanse. Zioła bardzo mi wyregulowały cykl - zawsze 27-28 dni z widocznym plamieniem około owulacyjnym. Miesiączkę miałam dostać 28 listopada. To był 2 cykl z ziołami po miesięcznej przerwie. Miesiączka nie pojawiła się do dziś. Zastanawiam się co może być nie tak i czy możliwe że jednak zaszłam... Nie mam jakichś typowych objawów ciąży, tylko pobolewanie na zmianę jajników. Już dawno przestałam obserwować cykle i organizm.. nie liczyłam już na ciążę a zresztą w czasie ziółek to naprawdę wszystko było jak w zegarku. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że może z powodu stresu ponieważ 14 listopada zmarła moja ukochana babcia. Wiem na pewno że w połowie cyklu miałam jak zwykle plamienie i typowy ból jak na owulację. Piję dalej ziółka i tak się zastanawiam, czy jakby to jednak była ciąża to czy by nie zaszkodziły? Nie chcę jednak robić testu.. bo po co skoro lekarze nie dali praktycznie realnych szans...Może miałaby jakieś objawy.. ?

Jersey (offline)

11-12-2015 01:24:31

Kołobrzeg
Hej Kitka. Przede wszystkim zapraszam na watek "aktualnie starajace sie o dziecko ciag dalszy". smiling smiley Tam otrzymasz na pewno wiele cennych rad smiling smiley Uwazam, ze powinnas zrobic test albo od razu pojsc na bete. A to, ze lekarze nie daja Wam szans nie znaczy, ze Wam sie nie uda. Moja znajoma 5 lat sie starala i jest w upragnionej ciazy! Tak wiec glowa do gory! smiling smiley smiling smiley smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

Jersey (offline)

11-12-2015 01:27:55

Kołobrzeg
Jesli chodzi o objawy ciążowe, to dziewczyny różnie piszą. Jedne czuja sie caly czas typowo "okresowo", inne nic nie czują, a inne zupelnie inaczej i czuja od razu, ze sie udało smiling smiley Objawy to nic pewnego grinning smiley

92Paulina1992 (offline)

21-10-2016 19:52:51

Podstoczysko
Zastanawiam sie czy nie jestem w ciąży a ze mieszkam za granica to nie jest to takie szybkie i łatwe jak w Polsce zeby zapisać sie do lekarza. Zacznę od tego ze brałam antykoncepcyjne vibin mini i brałam je codziennie ale nie zawsze o tych samych porach tzn opóźnienia godzina dwie potem stwierdziłam ze je odstawię odstawiłam je w połowie września i cały wrzesień nie miałam miesiączki dopiero 1 października. W tym czasie działy sie rzeczy o których nawet nie pomyślałam jeszcze np. Jednego dnia kul mnie prawy jajnik drugiego dnia lewy, zamiast kawy piłam koperkowa herbatę bo było mi nie dobrze i bolał mnie brzuch, jakis tydzien temu zauważyłam ze strasznie bolą mnie sutki co nigdy nie miało miejsca i od tego czasu zaczęłam sie zastanawiać nad ciąża siusiam non stop zaczęłam nawet juz budzić sie w nocy do łazienki, popsiukalam sie ulubionymi perfumami których nie używałam jakis czas i miałam wrażenie ze sie zepsuły zamiast pachnieć mi śmierdzą, zrobiłam dwa testy negatywnie wyszły ale czytałam ze to jeszcze za wcześnie następna miesiączka pewnie gdzieś w okolicach 1 listopada bo nigdy nie miałam regularnych tak co do dnia. Nie pomyslalabym o ciąży gdyby nie te piersi sutki cały czas stoją i bolą chociaz juz coraz mniej, ale jak myślicie czy to moze byc ciąża?. Jakie miałyście pierwsze obajawy?
Kiedy zrobic najlepiej kolejny test po 1 listopada tak jak powinna bys następna miesiączka?
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4526, Posty: 1121437, Użytkownicy: 69956.
Ostatnio dołączył/a Sylwia2602.

Statystyki tego forum
Wątki: 257, Posty: 97455.