Badanie bioderek u niemowląt

Wysłane przez dzidzia11 

dzidzia11 (offline)

01-08-2017 11:33:11

Mamusie i jak tam wasze pociechy rosną są zdrowe. Byliście już może na pierwszych badaniach bioderek? My z Michałkiem właśnie dostaliśmy skierowanie na takie badanie czy wiecie może czy w szpitalu orthos w Komorowicach robią takie badanie? Ktos był może tam ze swoim maleństwem?

Sarah_sol (offline)

04-09-2017 15:31:19

Warszawa
Cześć,
badanie bioderek w ok. 3 m-cy i w momencie kiedy dziecko zacznie "pewnie" chodzić to standard i rutyna. Nie ma się czego obawiać. lekarz kładzie dziecko na boczek najpierw jeden, potem drugi i głowicą przejeżdża po biodrze sprawdzając czy stawy biodrowe się prawidłowo rozwijają.
W większości placówek można to przeprowadzić.

W jakim wieku jest Michałek? I czy Wasze skierowanie jest właśnie rutynowe czy coś zaniepokoiło innego lekarza? Czasem badanie powtarza się okolicach 6 m-cy życia dziecka.

dzidzia11 (offline)

04-09-2017 20:33:12

Michałek ma już miesiąc i kazali nam po porodzie sprawdzić po 6 tygodniu czy wszystko jest w porządku ale wolę już się zapisać bo słyszałam że są długie kolejki ale to niby wszędzie.

Sarah_sol (offline)

15-09-2017 10:45:19

Warszawa
Czyli co miejsce to opinia kiedy iść i robić kontrolę. Ja zwykle słyszałam 2-3 m-ce. Z kolejkami jest różnie, zależy jakie godziny są dla Ciebie ok. Prywatnie na pewno będzie łatwiej się zapisać niż na NFZ.

Akurat w Komorowicach mają chyba część wizyt na NFZ ale nie wiem czy to dotyczy wizyty u ortopedy na USG z dzieckiem. Musisz zadzwonić i zapytać.

dzidzia11 (offline)

18-09-2017 12:05:38

ok dzięki zadzwonię i się zapytam tak będzie najszybciej..... smiling smiley Chciałabym już być z synkiem po tych badaniach bo tylko chodzę i się denerwuje;/ nie wiem czy to tylko ja tak mam czy wy też ? smiling smiley

Sarah_sol (offline)

03-10-2017 10:48:44

Warszawa
Chyba nie ma sensu się denerwować, bo to coś w rodzaju badania przesiewowego - wszystkie dzieci je przechodzą. Wiec nie robisz je dlatego, że coś z Twoim dzieckiem jest nie tak, tylko dlatego, że wszystkie dzieci warto przebadać.

Powodzenia dla Was, daj znać jak poszło i jakie zalecenie wydał lekarz. Bo ja pamiętam, że raz mi zalecili powtórzyć badanie w ok. 6 m-cy i potem jak dziecko zacznie pewnie chodzić. A potem przy drugiej córce raz tylko zrobili w o. 2 m-cy i potem kazali wrócić jak zacznie chodzić pewnie. Nie wiem od czego to zależy.

Lucynka (offline)

22-10-2017 16:36:19

Kartuzy
Dziewczyny chciałam zapytać czy na badanie bioderek trzeba się jakoś specjalnie przygotować?
I czy możecie polecić jakiegoś konkretnego lekarza? Bo z tym nfz to jakiś cyrk, długo trzeba czekać na wizytę i czasami matki nie mają wyjścia i muszą iść prywatnie

Sarah_sol (offline)

02-11-2017 14:23:33

Warszawa
Lucynka
Dziewczyny chciałam zapytać czy na badanie bioderek trzeba się jakoś specjalnie przygotować?
I czy możecie polecić jakiegoś konkretnego lekarza? Bo z tym nfz to jakiś cyrk, długo trzeba czekać na wizytę i czasami matki nie mają wyjścia i muszą iść prywatnie

Nie wiem skąd jesteś, ja byłam w Orthos pod Wrocławiem i zapisałam się do lekarza który miał najszybszy termin.Niestety nazwiska nie pamiętam a teraz nie bardzo mam czas szukać w dokumentacji. Był miły i miał przyjemne podejście do mojego dziecka a to uwierz mi nie jest częste. Czasami wśród pediatrów spotykam takich gburów, którzy tylko zniechęcają dzieci do wizyt.

Lucynka (offline)

08-11-2017 20:45:27

Kartuzy
Dzięki za odpowiedź, rzeczywiście sporo jest lekarzy, którzy swoją postawą zniechęcają do wizyt, nie tylko jeśli chodzi o podejście do dzieci ale tak ogólnie do pacjenta. Na pewno zorientuję się co i jak w tym szpitalu orthos. Wizytę ogólnie mam umówioną ale za trzy miesiące, a miałam zgłosić się po drugim miesiącu, wiec muszę szukać czegoś prywatnie.

dzidzia11 (offline)

10-11-2017 14:25:28

No my już jesteśmy po badaniu bioderek nic strasznego smiling smiley Wszystko dobrze jak na razie nie nie muszę powtarzać badań tylko lekarz zalecił nosić dziecko na boku z rozszerzonymi nóżkami itp. ufffff .... ten cały stres w końcu zeszedł ze mnie .... smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4509, Posty: 1121163, Użytkownicy: 69971.
Ostatnio dołączył/a bardziej.

Statystyki tego forum
Wątki: 27, Posty: 95.