Probiotyki bez białka mleka krowiego

Wysłane przez misiura78 

misiura78 (offline)

03-07-2011 09:59:15

Kraków
Hej,

szukam listy takich probiotyków, które można bezpiecznie podawać dziecku ze skazą białkową.
Póki co udało mi się ustalić, że dicoflor i latopic są bezpieczne, z czego latopic jest badany czy był na grupie docelowej nam bliskiej czyli w polsce. Moja córa ma niestety AZSsad smiley Zaczęliśmy podawać dicoflor, ale mała źle go znosi, Gastro zalecił latopic, jest dość drogi i trzeba dawać 3 miesiące, ale może warto. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia w tym zakresie, ja dopiero zaczynam.

misiura78 (offline)

24-07-2011 10:03:53

Kraków
Masa chętnych do pomocy widzę sad smiley Byłam u pediatry i podpowiedziała co i jak.

stracz (offline)

03-01-2012 12:54:11

Chybie
troche czasu mineło od lipca, ale odpowiem winking smiley podawałam córce latopic, jest bez białka krowiego, nie szkodził jej, brała tez kropelki biogaja. jak zapytasz farmaceute to ci zawsze wybierze coś dla alergików odpowiedniego.

mziba (offline)

29-01-2012 14:32:29

Bielsko-Biała
mnie koleżanka poleciła latopic, bo tez alergika w domu. faktycznie te probiotyki dla alergików trzeba podawać dosyć długo żeby przyniosły efekt, ale uszczelniaja jelita, co zapobiega przedostawaniu sie alergenu (tak wyczytałam i mam nadzieje ze nie pokreciłam nic).

lubanska (offline)

23-06-2012 14:26:01

Kraków
też podawałam latopic, bo wyczytałam, że podany dziecku zanim skończy 2 rok życia pomoże zminimalizować postęp alergii (tzw. marsz alergiczny). trzeba go tylko podawać około 3 miesiące, a to długo, więc koszt nie jest mały. mam nadzieję że mała po prostu ze skazy wyrośnie jak większość dzieci.

cybulka (offline)

26-06-2012 13:23:44

bez białka jest wiele probiotyków, ale trzeba poszukać dla dziecka najlepszego. latopic znam, wcześniej czytałam o nim na jego stronie, można znaleźc łatwo w googlach. jest bezpieczny dla dzieci z alergia pokarmową i azs. są tez probiotyki w kropelkach, zależy kto co lubi.

gg009 (offline)

29-06-2012 23:16:53

Tarnówka
Stosowałam Latopic u swojego synka i mam o nim dobre zdanie. Rzeczywiście z ulotki wynika że trzeba go przynajmniej 3 miesiące stosować i tak też zrobiłam ale efekty widać było już wcześniej. Z podaniem go dziecku też nie było problemu.

bettycu (offline)

09-08-2012 15:23:32

Kraków
też podawałam córce latopic. mała wyrosła ze skazy, alergia się nie rozwinęła. nie wiem czy to zasługa podawania probiotyku, czy przypadek, ale na pewno latopic nie zaszkodził. czytałam, że u innych dzieci z azs po paru tygodniach podawania nastąpiła poprawa w wyglądzie skóry itd.

Karolcia_987 (offline)

09-08-2012 15:51:09

Kraków
Ja tez stosowałam latopic u mojego maluszka, który ma AZS i skaze białkowa. Stosowalismy 4 miesiace ale warto było, bo skóra była na prawde o niebo lepsza. Skończyły sie suche place na pleckach i brzuszku. Niestety poza latopikiem podaje mu leki chemiczne,a to juz wg wskazań lekarza.

andzia123 (offline)

21-08-2012 23:13:59

Kraków
a ten latopic jak dokładnie stosujecie? bo pediatra tez mi zaleciła dla córki-ma problemu z brzuszkiem prawdopodobnie z powodu alergii. Przez 3 miesiące saszetke dziennie? czy taka kurację się pózniej powtarza????
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5324, Posty: 1363420, Użytkownicy: 73240.
Ostatnio dołączył/a Grzesiek_91.

Statystyki tego forum
Wątki: 154, Posty: 1281.