Niebezpieczeństwo - SIDSpytajnik

Wysłane przez Joanna_81 

Joanna_81 (offline)

06-07-2010 16:01:43

Kraków
Śmierć łóżeczkowa - Zespół Nagłego Zgonu Niemowląt (z ang. Sudden Infant Death Syndrome - SIDS) to nagła śmierć zdrowego niemowlęcia w czasie snu sad smiley

Najgorsze w tym wszystkim jest to że choć mówi się, że: wcześniaki, dzieci z niską wagą urodzeniową, z wadami rozwojowymi czy z uboższych społeczeństw są najbardziej narażone, to przecież notuje się coraz częściej śmierci łóżeczkowe zupełnie dużych zdrowych niemowląt. Lekarze są bezradni.

Dlatego ja na pierwszym miejscu mojej wyprawki dla Małej chce kupić monitor oddechów dziecka kosztuje ok 200 zł ale nie są to stracone pieniądze. Ponoć głośny sygnał alarmowy po tym jak dziecko nie oddycha dłuższy czas tj 20 sek, jest bodźcem szokowym i nie raz wystarczy by "ożywić" dzieciaczka.

Drogie Mamy przyszłe i obecne czy któraś używała lub używa takiego urządzenia. Wiecie której firmy warto wziąć ?

Polecam ciekawy artykuł :
www.angelcare.pl/babymonitor/html/konferencja.html#ZMNIEJSZENIE

[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

06-07-2010 16:56:31

nie używałam przy żadnym z trójki dzieci

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

06-07-2010 17:44:32

Wlkp
Uzywalam/uzywam Angelcare monitor oddechu + elektroniczna niania. Przez pierwszy rok zycia dziecka uzywalam monitoru oddechu, poporstu byl wlaczony i juz. Po roku przestalam uzywac ale do tej pory uzytkuje nianie elektroniczna z racji duzego domu jest abrdzo przydatna.
Gdyby to nei byl prezent, pewnie bym sama sobei nie kupila takiego drogiego urzadzenia (okolo 550zł) poniewaz moje dziecko i tak wiekszosc snu spedzalo ze mna w lozku (do 6 meisiaca). Ale jesli mialabym luzna gotowke, to pewnie bym kupila... tongue sticking out smiley Generalnie jestem zadowolona z uzytkowania..

Joanna_81 (offline)

06-07-2010 21:36:35

Kraków
Ojej rzeczywście drogie urządzenie, ale może dlatego, że dwa w jednym smiling smiley Ja właśnie tak do tego podchodze, nie nastawiam się że mogło by się coś złego stać, ale nie zaszkodzi jak będzie coś takiego sobie chodziło. A jak teraz kupie to i przy drugim dziecku się przyda kiedyś tam smiling smiley

Pozdrawiam smiling smiley

ulinka (offline)

07-07-2010 00:16:14

Gdynia
Ja kupiłam monitor oddechu jak Piotruś miał 8 miesięcy a kupiłam go tylko dlatego że zaczął dusić się późnym wieczorem, gdybym wtedy spała to bym tego nie usłyszała. Potem się okazało że to tak naprawdę nie jest monitor oddechu tylko monitor ruchu więc w tamtym przypadku i tak by się nie włączył bo Piotruś się ruszał tylko nie mógł złapać powietrza. Skoro go kupiłam to go używałam i do roku czasu włączył się 4 razy, raz Piotruś się obudził, 2 razy nie jestem w stanie powiedzieć czy oddychał czy nie bo ciemno było i ja zdenerwowana ale raz jestem pewna że nie oddychał, potrząsłam nim w łóżeczku i dalej nie oddychał, oddech złapał dopiero jak go wyjęłam z łóżeczka czyli nie oddychał jakieś 40 sekund. Teraz też go włączam, skoro jest to go używam, mimo że ostatni raz włączył się ok 4 miesiące temu a za kilka miesięcy będzie dla drugiego dziecka. Mam Angelcare - sam monitor bez niani bo w jednym pokoju niania nam niepotrzebna.

Joanna_81 (offline)

07-07-2010 14:32:55

Kraków
Widze, że jest to bardzo popularna firma smiling smiley
Na tej stronce można więcej poczytać na temat urządzonka.
Na allegro najtańszy angelcare kosztuje 309 zł [link widoczny po zalogowaniu]

ulinka Sam fakt, że to zadziałało i byłaś wstanie ratować swoje Dziecko przekonuje mnie do tego wydatku. Myślałam jednak, że będzie to wydatek ok 200 zł no ale cóż i tak jestem zdecydowana.

ulinka (offline)

08-07-2010 13:23:55

Gdynia
No to podrożały te monitory bo ja niecały rok temu płaciłam ok 250 zł w sklepie dziecięcym a na allegro były tańsze tylko ja go potrzebowałam od razu i nie chciałam czekać kilku dni na przesyłkę. Kupiłam angelcare bo ten był najtańszy z tych co były w sklepie.

Joanna_81 (offline)

08-07-2010 21:35:42

Kraków
Może w tej hurtowni co będziemy kupować wyprawkę dla Małej będą jakieś tańsze. Może jest większe zainteresowanie tematem i mają też większe obroty więc ceny też podnieśli sad smiley

mamsynka (offline)

09-08-2010 13:15:03

No tanie urządzenie nie jest ale z drugiej strony na dziecku się nie oszczędza. Nie używałam sama ale koleżanka miała, akurat udało jej się okazyjnie kupić po znajomości.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5248, Posty: 1304538, Użytkownicy: 73004.
Ostatnio dołączył/a login32.

Statystyki tego forum
Wątki: 147, Posty: 1248.