SKAZA ŁOJOTOKOWA

Wysłane przez monikaao20 

monikaao20 (offline)

05-03-2010 11:53:32

Legnica
Witam wszystkich serdecznie. Mam problem z moją 5 miesieczna coreczka. Od 2 miesiecy na jej glowce pojawila sie pomarańczowa skorupka,codziennie przemywałam corci glowke przygotowana wodą,po osuszeniu oliwkowałam i zakladalam czapeczkę (nie pomoglo), wybieralam sie kilka razy do pediatry,ktora ciagle nie wiedziala co to jest mowiąc- BYĆ MOŻE SKAZA... Przepisywała maści(Tribiotic,Elecom i Cutibazę) One takze nie skutkowały, jedynie Elecom po 3dniach skutkował, a potem skorupka znow sie pojawiala. Przedwczoraj udałam sie do dermatologa, ktory na wejsciu powiedzial ze to skaza łojotokowa, nie wiele sie dowiedzialam na ten temat,a lekarz byl troszeczke nie mily i niechetnie odpowiadal na moje pytania... Wydal recepte na mieszankę z oleju rzepakowego (niestety nie moge doczytac sie 3 skladnikow), lekarz powiedzial zebym smarowala glowke dziecka. Nic innego nie powiedzial i mam problem, bo nie wiem ile razy dziennie ją smarować,na razie smaruje na noc i zakladam czapeczkę. Czy ktoś z was spotkal sie z taką zmianą skorną u maluszka? Bardzo prosilabym o kilka informacji na ten temat. Z gory dziekuje smiling smiley

Sympatyczna (offline)

05-03-2010 12:41:22

Monika - to zapewne jakaś odmiana zwykłej ciemieniuchy... zwykle takie zmiany mają fizjologiczne podłoże i mijają z wiekiem... pozostaje więc smarować i wyczesywać - moim zdaniem 2 razy dziennie wystarczy, ale możesz w aptece dopytać smiling smiley... to i tak nie zniknie dopóki mała nie wyrośnie, smarowanie jedynie złagodzi przebieg...

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

monikaao20 (offline)

05-03-2010 14:00:03

Legnica
Dziekuję za odpowiedź smiling smiley Myślę,że rano i wieczorem to najbardziej odpowiednie pory do smarowania i wyczesywania smiling smiley Mam nadzieje,że szybko minie,bo ładnie to to nie wygląda! Pozdrawiam
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5265, Posty: 1312502, Użytkownicy: 73051.
Ostatnio dołączył/a golachkatarzyna607.

Statystyki tego forum
Wątki: 148, Posty: 1251.