moczenie nocne

Wysłane przez millaa 

millaa (offline)

13-03-2012 18:08:34

Nie mówiłam o tym nikomu, myślę, że to dobre miejsce na uzyskanie odpowiedzi na mój problem. Corcia moja ma 5.5 roku . Jakis czas temu zaczęła się moczyć i tak mi jej szkoda bo boi sie wstac rano ,ukrywa to. A dodam , że żadnej krzywdy dziecku nie robimy. Nie wiem czy udać sie z tym do specjalisty czy czekać aż minie . nie jest to co naoc ale bywało , że cztery dni z rzędu się moczyła. Nie wiem może macie podobne problemy i jakoś z tym sobie poradziliście.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 18:55 przez Sympatyczna.

mamsynka (offline)

19-03-2012 11:17:09

Ja bym się nie ociągała tylko wybrała się do lekarza. Powyżej pięciu latek sikanie do łóżeczka to jest problem. A jak często się to jej zdarza, bo rozumiem, że wcześniej nie moczyła łóżeczka tak?

millaa (offline)

24-03-2012 18:51:42

No właśnie wcześniej nie moczyła się tylko jakieś dwa miesiące temu jej sie to zdarzyło. Mysłałam że to jeden raz, a tu niestety 2-3 razy w tyg. Czytałam juz różne rzeczy na ten temat. Mówią żeby się nie denerwować, ze to naturalne, że to taki okres dorastania. Podobno wiele dzieci tak ma.

laska (offline)

29-03-2012 12:02:28

pomorze
millaa może to i normalne, bo naprawdę niektóre dzieci nauczą się już nie moczyć, a potem to jakoś samo wraca i dziecko się moczy. Może z tego wyrośnie i potrzebuje tylko czasu. Ale może to jakieś problemy zdrowotne. Mojej znajomej córka ma już 7 lat i zdarzy się w ciągu dnia nawet, że zmoczy się, ale ona ma jakieś właśnie problemy zdrowotne. Jakieś bakterie w moczu ma co rusz. Może przebadaj córcię pod tym kątem czy w moczu czegoś nie będzie?

ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]

mamsynka (offline)

20-04-2012 11:25:54

laska, tu masz rację. I ja znam historię, gdy dziecko miało problemy z zakażeniem pęcherza. Rodzice nic nie podejrzewali, bo dziecko nie moczyło łóżka każdej nocy a czasem zdarzało się też zmoczyć w dzień. Idź do lekarza upewnij się, że nie ma żadnych podejrzeń, że to jakiś problem. A poczytaj sobie w sieci porady, fajne są niektóre pomysły jak wspólnie wspierać dziecko w tym czasie.

laska (offline)

07-05-2012 16:42:37

pomorze
millaa i jak tam? Byłaś u lekarza z córcią?

[ebobas.pl]

millaa (offline)

21-05-2012 22:12:31

Byłam u lekarza, porobiłam badania na wszelki wypadek tez USG i na całe szczęście wszystko dobrze. Lekarz polecił obserwować dziecko, podpytać Panie w przedszkolu czy nie zaobserwowały nic niepokojącego. Zaczęłam po prostu dawać jej pieluchy na noc. Jeszcze jej się zdarza. Ale głowa spokojniejsza jużsmiling smiley

laska (offline)

22-05-2012 22:26:48

pomorze
millaa czyli jest wszystko ok. A to, że czasem się zsiusia, to może wtedy jej to przejdzie niedługo. Trzymam kciuki!

[ebobas.pl]

mamsynka (offline)

28-05-2012 14:38:18

milaa pamiętaj by dziecko miało komfort psychiczny, jeśli tylko zaobserwujesz jakieś złe emocje u dziecka to staraj się od razu działać. Są specjalne terapeutyczne opowiadania, może będą pomocne. I daj znać jak problem minie. Ku pocieszeniu informacja statystyczna:"98% dzieci przestaje moczyć się w nocy do 15 roku życia." Powodzenia!

dziadova (offline)

18-07-2012 08:58:55

Katowice
Ja niestety lałam w łóżko kilka razy w ciągu nocy do 10-go roku życia. Wprawdzie samo przeszło (u specjalisty nie byłam), ale nie wspominam sytuacji dobrze. Postarajcie się nie robić z tego wielkiego halo, nie radzić się szeptem rodziny i nie opowiadać komu innemu niż domownicy w obecności dziecka, bo wówczas sprawa urasta w jego oczach do rangi najważniejszej sprawy w życiu (i bardzo skutecznie burzy poczucie własnej wartości). Pielucha na noc to nie tragedia i tak jak z grypą trzeba pić syrop, tak w tym wypadku trzeba jej użyć.

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5136, Posty: 1269007, Użytkownicy: 72662.
Ostatnio dołączył/a Paulinkan.

Statystyki tego forum
Wątki: 80, Posty: 1505.