ząbkowanie raz jeszcze...

Wysłane przez megifi 

megifi (offline)

09-02-2011 08:30:19

Trzebinia
witam drogie mamy. mam taki mały problem i chciałam się poradzić już bardziej doświadczonych w tym temacie Mam. Mój prawie 9cio miesięczny synek znowu ząbkuje tzn. wychodzą mu kolejne ząbki. Przy pierwszych 4 nie było w zasadzie żadnych objawów poza marudzeniem i troszkę gorszym snem w nocy. W tej chwili natomiast wychodzeniu kolejnych ząbków towarzyszyła biegunka. oczywiście byliśmy u pediatry; lekarz przepisał syropek na biegunkę, cos osłonowego oraz gastrolit aby dziecko sie nie odwodniło. po dwóch dniach już właściwie było po biegunce (tzn nie było już wodnistych kupek choć pozostały takie rzadsze i maziate) ale ich częstotliwość jest dalej większa niż przed ząbkowaniem. na początku myślałam że coś mu po prostu mogło zaszkodzić albo to jakiś wirus. Ale z każym dniem utrwala mi się przekonanie ze przyczyną tego stanu rzeczy sa wyżynające się ząbki ponieważ pomimo stosowania zaleconej diety (ryż, sucharki, zero surowych owoców, soków itd) nic się nie zmieniło. I teraz moje pytanie do mam które być może też coś takiego przechodziły czy stosowałyście dalej jakąś specjalną dietę dopóki ząbki nie wyszły? czy podawałyście dzieciom normalne takie jedzenie jakie zawsze jadły?

przepraszam za długi post ale chciałam opisać sprawę w miarę dokładnie

there's a monster, livin' under my bed
whisperin' in my ear,
there's an angel, with her hand on my head
she say I got nothin' to fear

Fotelik24 (offline)

10-02-2011 15:50:06

Witaj na forumsmiling smiley Szczerze mówiąc to po przeczytaniu Twojego postu nie wiedziałam,czy aby na pewno przyczyna takiego zachowania jest ząbkowanie,ale teraz nie mam żadnych wątpliwości. Tylko nie wiem co z jedzeniem i dietą.. Na pewno dużo łatwiej dziecko będzie znosiło wszystkie "papki" ,ale bardzo nie lubię ich podawać,be mają mało składników odżywczych.

Koala_Koala (offline)

01-04-2015 11:46:39

Warszawa
stosuj osłonę po prostu, i duzo picia, u nas 4 ząbki poszły na samym gryzaku z akuku, takim co sie go do lodówki wsadza i schladza, nie wiem jak bedzie z nastepnymi, ale tez mam nadzieje, ze bez zadnych rewolucji...

Melaniaa (offline)

29-05-2015 02:02:21

Warszawa
Dokładnie, może lepiej póki co stosować dietę, skoro tez lekarz ją zalecił i poczekać, może szybko przejdzie... Moja córcia boleśnie przechodziła kres ząbkowania, dlatego musialam sięgać po gryzaki i preparaty na dziąsła, najlepsza moim zdaniem jest camilia

Pankracy (offline)

08-06-2015 01:19:13

Białystok
A tak właściwie to z czego wynikają biegunki podczas ząbkowania? Czym różni się Camilia od innych preparatów, bo widzę, że jest często polecana na forach?

Joasiaa26 (offline)

08-06-2015 20:37:12

Białystok
Ja doczytałam, że ich sład to Rumianek pospolity, Szkarłatka oraz Rzewień, więc to pewnie dzięki tym składnikom działanie Camili jest takie skuteczne. A dlaczego u niektórych maluszków wystepuje biegunka to nie mam pojęcia, może to właśnie chodzi o wspomniana dietę ? smiling smiley

Adelajda (offline)

30-06-2015 13:41:32

Tatary
Ja też stosowałam te gryzaki chłodzące, i mała wszystko zniosła w miarę dobrze. Starszy syn miał biegunkę, ale szybko mu przeszła po podaniu leku, więc niestety nie wiem dlaczego Twój synek ma taką dolegliwość....

mery123 (offline)

01-07-2015 18:13:33

Różyce
Zawsze sceptycznie pochodzę do reklam w tv, ale znajoma mi poleciła Camilię. Wypróbowałam u mojego maluszka i jestem zadowolona. Spokojny sen mamy i dziecka smiling smiley

Joasiaa26 (offline)

02-07-2015 19:01:09

Białystok
Ja rónież wolę mieć potwierdzoną informacje od ludzi niz wieżyć tym reklamom szczególnie w tv. A o Camili usłyszałam z polecenia od mojej kuzynki i cioci, bo już chyba trochę na tym rynku jest smiling smiley

Adelaine (offline)

11-07-2015 02:41:38

Warszawa
Mi też znajomi polecili Camilię, do tego poczytałam o niej trochę w internecie i wydawała mi się najlepsza dla mojego dziecka... Nic nie uczula, jest skuteczna i do tego mogę ją stosować kilka rzazy dziennie
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5084, Posty: 1250514, Użytkownicy: 72479.
Ostatnio dołączył/a bigerkinder.

Statystyki tego forum
Wątki: 78, Posty: 1493.