Nauka Nocnikowania smiling smiley

Wysłane przez ZasmarkanaMama 

ZasmarkanaMama (offline)

21-09-2010 16:34:11

Gdańsk
Witajcie winking smiley

Mój synek ma 1,5 roku. Chce nauczyć synka robienia na nocnik.
Doskonale wie do czego służy nocnik, sam przynosi, siada i mowi PSISISIS... ale jak tylko jest bez pampersa od razu wstaje z nocnika.. ;/
Macie jakieś rady?

Nasz ślub był 14.02.2009 winking smiley

amie7 (offline)

06-11-2010 14:30:58

Suwałki
Mój synek na nocnik robił kilka razy, a jak tylko podejrzał, że tatuś robi na stojaka to teraz nie ma mowy, że usiądzie na nocnik. Kupiliśmy mu specjalny schodek i siku robi prosto do sedesu... niestety tylko wtedy gdy mama przypomni, że trzeba zrobić. Bez przypominania to cały czas do pampersa, a gdy pieluchy nie założę to w majtki i wcale mu nie przeszkadza, że są mokre.

izka31 (offline)

13-11-2010 19:20:13

Łódź
Mój Szymek za ciny nie chcę robić na nocnik... Ma prawie 21 m-cy. Przynosi sam nocnik, mówi, że bedzie robił sisi i do momentu zdjęcia pieluchy jest niby ok...a potem za nic na swiecie nie chce usiaść!

[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...

Fotelik24 (offline)

16-11-2010 16:07:22

Tutaj liczy się przede wszystkim cierpliwosc i konsekwencja. Można probowac zachęcic dziecko również metodą nagrody,gdzie za wysikanie się do nocnika bez pieluchy,dostanie coś dobrego,przykładowo słodycze. U nas podziałało,chociaż początki były naprawdę trudne... Potem był płacz i obrażanie się,ale w końcu sam załapał o co chodzismiling smiley Wszystko trwało 1,5 miesiąca,ale dzięki teraz nie ma z tym żadnych problemów.

ola_lovela (offline)

17-11-2010 15:34:11

Dziewczyny, nauka korzystania z nocnika - jak same miałyście/macie okazję się przekonać - bywa trudną sztuką. Poniżej znajdziecie kilka rad, które mogą Wam ją ułatwić. Co o nich sądzicie?smiling smiley
- Pozwólcie dziecku pobawić się nocnikiem. Świetnym pomysłem jest, by ulubiona lala czy miś pokazały, jak się z niego korzysta.
- Kupcie specjalną książeczkę edukacyjną odsłaniającą trudną sztukę korzystania z nocnika. Czytajcie ją codziennie. Maluch po jakimś czasie będzie chciał się zachowywać tak samo jak bohater książki.
- Zrezygnujcie z zakładania pieluchy najpierw w domu. Spokojnie tłumaczcie, że gdy maluch poczuje, że chce mu się siku, mama przyniesie mu nocnik.
- Gdy dziecko zrobi siku na podłogę , nie krytykujcie, nie oceniajcie ani nie karzcie malca. Spokojnie wytrzyjcie podłogę i wytłumaczcie dziecku, co powinno zrobić.
- Proponujcie dziecku, by usiadło na nocniku, w momentach w których wydaje wam się, że chce się załatwić, np. gdy zastygło na chwilę w skupieniu.

Mam nadzieję, że trochę pomogłamsmiling smiley

Ola

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-30 11:17 przez Sympatyczna.

minuLuli (offline)

22-11-2010 22:40:11

Xxx
Hmmm a co z dzieckiem, ktore jeszcze nie rozumie?? Julianka ma 11 miesiecy i ksiazeczka edukacyjna odpada, tlumaczenie nie pomaga, bo skad ona moze wiedziec, ze siusiu to nie w pampka ma isc? Pytalam kolezanek i one mowia, ze sadzaly na nocniku juz dzieci 6 miesieczne i ze ja za pozno zaczynam... Tylko jak to zrobic?? Najgorsze jest to, ze moja Mama nauczyla Julianke, ze "siii" znaczy "gorace" np kaloryfer lub szklanke z herbata, wiec mowienie "sisi" tylko ja zmyla...

O jednym dobrym pomysle slyszalam:

posadzic dzidzie zaraz po wstaniu rano na nocnik, bo praktycznie kazdy siusia po wstaniu i jak juz sie uda do nocnika, to pochalic, bic brawo itd.
Probowalam tego, ale jakos nie moge trafic... Posiedzi 5 min, siusiu nie zrobi, zakladam pampka i za chwile widze - zsiusiany grinning smiley

macie jakies rady?

ZasmarkanaMama (offline)

23-11-2010 08:50:34

Gdańsk
Witam winking smiley

Fabian ma 20 miesięcy i nocnik mu nie idzie...;/
Próbowaliśmy wszystkiego.. ale niestety bezowocnie..
więc poszłam za radą koleżanki którey córeczka zaczeła robić na nocnik miesiąc po 2 urodzinkach i u inney też się to sprawdziło, więc przez zimę przeczekamy i zaczniemy nocnikowanie na wiosnę smiling smiley

Nasz ślub był 14.02.2009 winking smiley

kasiag121 (offline)

24-11-2010 15:51:16

Kurcze nie wydaje mi się żeby nocnikowania uczyć tak późno jak dwulatka...Antoś ma rok i trzy miesiące i już od jakiegoś czasu zaprzyjaźniam go z nocnikiem. Co rano siadamy na nocnik,ja mu czytam książeczki a on robi kupkę albo siusiu. Fakt,że czasem zajmuje nam to pół godziny,no ale inaczej się nie da. A od dwóch dni tak od około 17godz.ściągam mu pampersa i biega w majteczkach i w rajtuzkach po domu. Fakt,że w ogóle nie przeszkadzają mu mokre majtki i nie bardzo rozumie co zrobił,ale myślę,że to kwestia paru tygodni(mam nadziejęwinking smiley)

Aguska (offline)

02-12-2010 15:44:31

North East
Nasz Artur ma 2.5 roku i ani nocnik, ani kibelek. Siada na kibel, zadowolony, po chwili schodzi i mowi, ze juz zrobil ale ani kropla nie poleciala smiling smiley do tego klaszcze sobie,cieszy sie i spuszcza wode....tak wiec nadal dalego w polu jestesmy smiling smiley ale nie poddaje sie, wiem, ze kiedys bedzie gotowy i na ten czas czekam. Nic na sile.

jowita (offline)

04-12-2010 21:15:00

Lublin
Kurcze,widzę że to nie taka prosta sprawa! Ja właśnie podjęłam decyzję o zakupie nocniczka smiling smiley hehe,czeka nas nie lada wyzwanie!!!

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5568, Posty: 1430139, Użytkownicy: 73464.
Ostatnio dołączył/a PatrycjaKozubek.

Statystyki tego forum
Wątki: 86, Posty: 1582.