ODPARZENIA I POTOWKI

Wysłane przez julkuba 

julkuba (offline)

24-02-2010 17:53:46

Jaworzno,Czeska Republika
Witamsmiling smileyMoj 7 dmio tygodniowy Kubus mial jakis czas potowki na szyi,ale teraz ma cala szjke czerwona tak jakby byla odparzona i ciagle miedzy faldkami ma mokresad smiley sasiadka mi powiedziala zeby to przemywac rumiankiem i zasypywac talkiem ale nie pomaga.Poradzcie co z tym robic jest na to jakis domowy sposob?

[link widoczny po zalogowaniu]
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

jmijeczka (offline)

24-02-2010 21:37:29

Wlkp
Mąka ziemniaczana, kapiele w krochmalu, alantan plus w masci, utrzymywac suchosc, dobrze wycierac. Jak sa rany smarowac Tormentiolem.

edzia23 (offline)

25-02-2010 13:46:54

czeladź
My mieliśmy równiez taki problem-az powstawały ślimate rany- podsypywałam mąka ziemniaczana właśnie a kiedy juz nie było ranek smarowałam Bepanthenem Plus,potem zwykłym Bepanthenem(maść).Ale mąka naprawde super smiling smiley

groszek (offline)

28-06-2010 21:13:12

Warszawa
Zgadzam się z wami - mąka ziemniaczana jest idealna na takie historie. Polecam też maść nagietkową, która świetnie łagodzi i leczy wszelkie dolegliwości skórne.

kozaczek52 (offline)

13-07-2010 16:04:08

Kraków
moje dziecko ma potowke teraz przez te upaly i bylam z nia u lekarza i mam podawac kalcium i fenistil w kroplach i jej pomaga smiling smiley

jmijeczka (offline)

13-07-2010 22:32:57

Wlkp
Chyba wiekszosc dzieci ma/niestety moze miec potowki w tym upale.. mimo przewiewnych sukienek moja mala tez ma na plecach.. dwie kapiele w Krochmalu + wapno = znika bardzo ladnie..

jowita (offline)

17-07-2010 22:36:52

Lublin
Moja Natalka jest okropnie zsypna! Szyjka,barki i brzuszek. Posypuję ją mąką ziemniaczaną póki co ale nadal bardzo się drapie! A jak dozować ten krochmal? Oczywiście jeśli kąpię niunię w wannie. Dziś koleżanka poradziła mi żeby do wody dodać szklankę mleka ale jakoś mnie to nie przekonuje,próbowałyście?

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

misia2608 (offline)

20-07-2010 16:55:56

Zamość
Witam wszystkie mamygrinning smiley Jak moja córka miała odparzona pupcie(reakcja na zmiane pampersów)smarowałam sudocremem i posypywałam mąką ziemniaczaną,lecz to nie pomogło wiec udałam się do pediatry,która poleciła mi clotrimazol,posmarowałam pupcie 2 razy i wszystko poznikałogrinning smiley Jeśłi chodzi o potówki to jak dla mnie najlepsza jest kąpiel w krochmalugrinning smiley

misia2608 (offline)

20-07-2010 16:59:38

Zamość
Jeśli chodzi o dawkę to ja robiłam 3 łyżki stołowe na litr wody,a potem wlewałam to do wanienki napełnionej do połowy wodąsmiling smiley

jowita (offline)

21-07-2010 23:16:31

Lublin
Kupiłam w aptece nadmanganian potasu. Pomógł już po pierwszej kąpielismiling smiley Ale Natalka nie chciała się pluskać w różowej wodzie....

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5088, Posty: 1253133, Użytkownicy: 72501.
Ostatnio dołączył/a Natusia121.

Statystyki tego forum
Wątki: 78, Posty: 1493.