ząbkowanie bolące zębybolące zęby

Wysłane przez edzia23 

edzia23 (offline)

14-01-2010 12:45:39

czeladź
karinadziękujemy radośćjak narazie jesteśmy na dobrej drodze do bezbolesnego ząbkowania-oby tak dalejradość
No ale mamy jeszczę długa drogę przed sobą :neutral: bo mamy już[albo dopiero] 3 ząbolkiii radość
Szymon już zorientował się do czego może użyć tych aż 3 sztuk smiling bouncing smiley .....pieronek kochany Mr. Green
[link widoczny po zalogowaniu]

pozdrawiamy gorąccco ;o*

katarina32 (offline)

15-01-2010 09:28:02

Proszę Edzia żartowniś
Macie sporo szczęścia, że u Was przebiega to w miarę bezboleśnie i bezstresowo. Widzę jednak, że u Jmijeczki czwórka okazała się dość problematyczna... U nas najgorsze okazały się dwa pierwsze, przy kolejnych maluszek radził sobie całkiem dobrze, od czasu do czasu dostał tylko lek i spał spokojnie.

edzia23 (offline)

15-01-2010 11:54:44

czeladź
Nam najpierw wychodziły górne jedynki-zanim pokazała się ta pierwsza to maluszek okropnie się namęczył.nie spał,nie chciał jeść i wogóle był ciągle nie w sosie :neutral: A kolejne 2 już szybciutko się pokazały radość
a czy kararinko wiesz może coś na temat dbania o te pierwsze ząbki?czy wystarczy je tylko przemywać przegotowaną wodą?-gdzieś tak czytałam.dziecko ze smoczkie - old style czy są może jakieś inne sposoby na to,żeby już dbać o te perełki

jmijeczka (offline)

15-01-2010 12:22:47

Wlkp
Ja jesli chodzi o zabki. To jak juz sie pojawily zaczelam myc woda i taka szczoteczka silikonowa na palec. Pozniej jak Emilka zaczela mnie gryzc w palec kupilam szczoteczke dla dzieci od 4-24 Oral-B. A od 10 meisiaca, jak tych zabkow bylo juz cos kolo 8 zaczelam myc szczoteczka z pasta nenedent bez fluoru. I tak myjemy do dzisiaj.. pamietajcie ze szczoteczke trzeba wymeiniac.. najlepiej co 2-3 miesiace.

katarina32 (offline)

15-01-2010 13:14:30

edzia23
a czy kararinko wiesz może coś na temat dbania o te pierwsze ząbki?czy wystarczy je tylko przemywać przegotowaną wodą?-gdzieś tak czytałam.dziecko ze smoczkie - old style czy są może jakieś inne sposoby na to,żeby już dbać o te perełki
Oto cytat z wypowiedzi dra Piotra Fudaleja:
"Pierwsze ząbki powinno się przemywać gazą umoczoną w przegotowanej wodzie, by usunąć resztki jedzenia. Maluch powinien też zacząć przyzwyczajać się do szczotki do zębów zaczynając od specjalnej, gumowej szczoteczki dla niemowląt. Po pojawieniu się czterech zębów trzeba już kupić dziecku prawdziwą miękką szczoteczkę i powoli uczyć mycia ząbków dwa razy dziennie.
W dbaniu o zęby ważna jest również dieta malca, która powinna zawierać jak najwięcej warzyw i owoców zastępujących słodycze i chrupki."
Mam nadzieję że wypowiedź Ci się przyda...

edzia23 (offline)

15-01-2010 15:51:00

czeladź
radośćDziękuje ślicznie ;o)radość

Więc narazie zaczniemy przemywać ząbki gazą i wodą przegotowaną smiling smileyMusi pomalutku przyzwyczaić się do nowego codziennego "zabiegu"radość a w między czasie rozejrze się za tą szczoteczką Oral-B radość i pomalutku przestawimy się na nią radość
jmijeczka ta pasta mnie tak zaciekawiła-mogą bezproblemu dzieciaczki ją połykać?No bo z wypluwaniem to dużżży problem radość

jmijeczka (offline)

15-01-2010 16:33:27

Wlkp
edzia - moga.. moje dziecko pierw zjada paste a pozniej daje sobie umyc zeby tongue sticking out smiley

edzia23 (offline)

16-01-2010 10:59:49

czeladź
No to super smiling smiley
wczoraj umyliśmy "ciucie" gazą i wodą przegpotowaną-patrzał na mnie jak na .....radośćniepoważną ale nie wzbraniał się smiling smiley

Anitka91 (offline)

28-04-2010 10:23:49

Elbląg
Mój synus ma 5 miesięcy i 4 tygodnie i 26.04 zauważyłam że mu wyszedł jego pierwszy ząbek bardzo sie ucieszyłam grinning smileygrinning smiley:d

maks (offline)

30-04-2010 20:11:28

Bratian
hej dziewczyny
moj smyk ma 6miesiecy i 2 tygodnie i od tygodnia zaczynaja mu sie wyzynac 1 zabki jest przy tm strasznie marudny w nocy tez sie budzi z krzykiem a w dzien prawie ze nie spi a jak zasnie to i tak zaraz sie z placzem budzi nawet piersi nie chce ssac prosze poradzcie cossad smiley
dajemy nurofen i ibufen teraz tyle ze ten ibufen jest troszke ostrawy imaly nie chce za badzo go brac bo w gardelku go drapie

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5206, Posty: 1287106, Użytkownicy: 72830.
Ostatnio dołączył/a Motylek1989.

Statystyki tego forum
Wątki: 80, Posty: 1522.