sztućce

Wysłane przez mamajaga 

mamajaga (offline)

27-09-2009 00:59:52

kraków
hej dziewczyny... Kamiś zepsuł ostatnio 2 łyżeczki bawiąc się nimi w PIASKOWNICYsmiling smileymoja nieuwaga... w każdym razie myślałam o kupnie takich [link widoczny po zalogowaniu] , niby pisze, że odpowiednie dla dzieci od 12miesięcy, Kamiś ma prawie półtora roczku. Boję się tylko o jego ząbki bo plastikowe sztućce gryzie non stop. Co myślicie?

jmijeczka (offline)

27-09-2009 20:15:02

Wlkp
Fajne. Moja corka ma rok i wlasnie zamierzam jej kupic takie. Nie chce jesc juz z lyzeczki wiec pora na widelec.. grinning smiley

zebrrra (offline)

27-09-2009 21:04:23

Ale fajne te sztućce. U nas jeszcze za wcześnie na myślenie o tym, ale myślę, że Wy możecie już spróbować. Jak się okaże, że jeszcze nie czas, zawsze można wrócić do plastiku.

Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.

— Alighieri Dante

erka (offline)

19-11-2009 22:37:31

International
Ja się chyba też już na takie zdecyduję, moje Kluseczki nadal jedzą plastikowymi, ale widelczyk i nozyk też tam są (kupiłam taką paczkę sztućców IKEA i powiem wam, ze jestem bardzo mile zaskoczona - zapłaciłąm może 6 zł za całą paczkę i jest oksmiling smiley dokupiłam nawet tależyki i miseczki do kąpletu - cena podobnasmiling smiley

...

mamajulii (offline)

10-01-2010 16:59:38

a ja kupiła córeczce metalowe z Ikei-3 szt 10zł :nożyk widelec i łyżka z kolorowymi uchwytami(niebieski,zielony i pomarańczowy)
sprawdzaja się Super.Wcześniej mieliśmy takie plastikowe z Canpola ale 2 razy przy widelcu wyłamały sie ząbki!Więc chyba nie są do końca bezpieczne!

Angelikangel (offline)

13-01-2010 10:11:22

Bielsko - Biała
My mamy takie [link widoczny po zalogowaniu] .
Ale wolalabym jednak metalowe,bo na ten widelczyk trudno jest cokolwiek nabic np paroweczki.

[link widoczny po zalogowaniu]
Moje malutkie szczęście...

Lenka (offline)

27-01-2010 20:31:28

Gorzów
mamajaga
hej dziewczyny... Kamiś zepsuł ostatnio 2 łyżeczki bawiąc się nimi w PIASKOWNICYsmiling smileymoja nieuwaga... w każdym razie myślałam o kupnie takich [link widoczny po zalogowaniu] , niby pisze, że odpowiednie dla dzieci od 12miesięcy, Kamiś ma prawie półtora roczku. Boję się tylko o jego ząbki bo plastikowe sztućce gryzie non stop. Co myślicie?

Zawsze możesz spróbować dać mu te metalowe - zobaczysz czy będzie je gryzł. Nożyk wydaje mi się trochę ostry. My mamy takie: [link widoczny po zalogowaniu]
Nóż jest inny, chyba bardziej bezpieczny. Za to średnio jestem zadowolona z łyżeczki, mogłaby być nieco głębsza.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-27 20:32 przez Lenka.

donia2611 (offline)

10-06-2012 18:56:11

Koziegłowy
Ostatnio uzywamy z Ksawerkiem (9m) sztućców firmy NUK, dostępne sa od 8 miesiąca, maja nie wielkie rozmiary tak więc są dobrym rozwiązaniem dla małych dzieci i ich pierwszych kontaktów z samodzielnym jedzeniem. Ponadto posiadają antypoślizgowe uchwyty co jest bardzo wazne i dla nas i dziecka. Widelczyk ma zaokrąglone ząbki co też chroni zgryz ale ja narazie jeszcze nie używam widelczyka, za to łyżeczkę w 100%polecam. Dostępne sa w różnych kolorkach.

Amaranth (offline)

19-11-2012 21:22:16

Piekary Śl.
Mój Synuś odkąd skończył 10 miesięcy wcina normalnymi sztućcami-wychodzi mu to piękniesmiling smiley

Poza tym gdy używaliśmy tych z tworzywa miałam wrażenie, że są jakoś dziwnie wyprofilowane..pomijam rączki-które często mają tak wymyślne kształty, że ciężko na jedzeniu się skupić, ale mam na myśli np. głębokość łyżeczki, krawędzie...

Zwykłe sztućce nie zrobią dziecku krzywdysmiling smiley

TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28

Amaranth (offline)

19-11-2012 21:24:48

Piekary Śl.
Poza tym, czy ma jakiś sens sprawdzanie od którego miesiąca są sztućce ???!!! Czy coś się stanie 6 miesięcznemu dziecku, jeśli zje łyżeczką dla 8-miesięcznego ???
A od jakiego miesiąca są metalowe sztućce ??? smiling smiley

TYMOTEUSZ 01.02.2011 waga 3600g wzrost 59 godz. 8:40
MAGDALENA 31.03.2013 waga 3450g wzrost 56 godz.23:28

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5568, Posty: 1430129, Użytkownicy: 73464.
Ostatnio dołączył/a PatrycjaKozubek.

Statystyki tego forum
Wątki: 124, Posty: 2353.