Dwulatek nie lubi warzyw - co robić?

Wysłane przez ptysiowa_mama 

ptysiowa_mama (offline)

08-07-2009 12:56:48

Warszawa
Macie jakieś sposoby na przekonanie dziecka do warzyw? Misiek nie lubi, nie je też większości owoców (lubi banany, winogrona, czasem zje truskawki, ale zmiksowane) ale to mnie mniej martwi, bo pije codziennie rozcienczone soki owocowe... Warzywa są beeeeeeee

toja51 (offline)

08-07-2009 13:57:21

Kraków
Jedynym sposobem jest cierpliwość i podstęp. Trzeba próbować różnych warzyw. Najlepiej zawsze podawać trzy rodzaje w trzech różnych kolorach i czekać, które chwyci. Warto je też od razu drobić (ale nie robić z nich miazgi). Maja ładnie wyglądać. Któreś w końcu posmakują!

Sympatyczna (offline)

10-07-2009 13:18:04

Ptyś lubi biedronki - może jakiś biedronkowy portret z pomidora lub marchewki??

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

iwona1974 (offline)

15-07-2009 21:28:13

gdansk
moj syn ma 2.5 roku
jeszcze w zeszlym roku jADL truskawki i banana a w tym ani rusz nawet jablka przestal jesc
warzywa tylko w zupie zje

[link widoczny po zalogowaniu]

kwiatuszek80 (offline)

13-01-2010 18:29:44

Może warto zrobić marchewkę na słodko, albo kolorowy talerz z różnymi warzywami i lepiej nie wciskaac na siłę tylko czekać az dzieciaczek sam chwyci warzywkosmiling smiley

donia2611 (offline)

10-06-2012 18:58:50

Koziegłowy
Zachęcić można dając odroinę samodzielności.
Podac niekapek oraz własne sztućce aby poczuło się bardziej samodzielne i chetne do rozwoju.
w tym wypadku polecam kubek niekapek firmy NUK z serii easy learnig .Bardzo łatwo dziecko nauczyć do picia z teko kubka, do tego jest on dopasowany do wieku maluchów. Mankamentem jest brak miarki co można zawsze zaradzić Do tego zmienia się on z czasem w zwykły kubek dla starszaka, także rośnie wraz z dzieckiem, wtedy można tez przystąpic do sztućców i tu też mogę polecić firmę NUK, która zachwyciła mnie swoimi maleńkimi widelczykami i łyżeczkami, które posiadają zaokraglone czubki dzięki temu dbają o bezpieczeństwo naszych malców. Maja tez antypoślizgowe rączki i są dostteepne w różnych kolorach.

laska (offline)

20-06-2012 23:26:21

pomorze
Moi synkowie jedli warzywa i surowe, i ugotowane, i usmażone. A od jakiegoś czasu mój 5-latek nie jada marchewki w zupie czy w innym daniu. Mówi, że marchewka najlepiej smakuje surowa. A drugi synek obserwuje starszego brata i czasem też wyjmuje z zupy marchewkę i mówi, że nie lubi! Jak tym dzieciom czasem się coś przestawia z jedzeniem.
A! Młodszy uwielbia ugotowane na parze brokuły lub kalafior. Ale jak te same warzywa podam w zupie czy w daniu innym, to wybiera te warzywa i mówi, że są niedobrezaskoczony. No i bądź tu mądry człowieku z takimi wymyślaniami dzieciwinking smiley

ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

Izabela84 (offline)

21-06-2012 09:57:28

Niszczewice
A mój synek za chwilę skończy 4 latka i nadal nie lubi warzyw. Owoce je, z tym nie mamy problemu. Bardzo lubi kiwi, banany i jabłka, sezonowo je truskawki i brzoskwinie. Bardzo lubi dżemy, więc praktycznie każdy owoc zje. Z warzywami jest bardzo kiepsko, lubi tylko groszek. Dlatego u nas raz w tygodniu jest zupa z groszku. Marchewki z zupy nie zje, tylko ziemniaki wybiera. Ale uwielbia kaszę gryczaną, więc to kolejna rzecz, która jest co tydzień - gulasz z kaszą. Wczoraj zjadł pięknie, tylko marchewkę wybierał, resztę zjadł, nawet mięsko którego też nie je na co dzień. Może kiedyś mu się odmieni winking smiley

Trzecie urodzinki smiling smiley
Szóste urodzinki smiling smiley
Dziewiąte urodzinki smiling smiley

laska (offline)

21-06-2012 21:55:04

pomorze
Izabela ja też wierzę, że moi dwaj synkowie w przyszłości będą zajadać warzywka pod każdą postacią. Bo w sumie mąż i ja, a także wszyscy z naszych rodzin zajadają warzywa.

ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGAsmiling smiley
[ebobas.pl]

2o2_pl (offline)

29-06-2012 13:10:28

Warszawa
Bardzo typowe zachowanie dwulatka, masz szczęście, że Twój synek je owoce, jednak to warzywa są podstawą zdrowej dietysmiling smiley A jak z zupami i sosami? Ponieważ różne smaki sosów i zup są dobrym sposobem na przemycanie różnorodnych warzyw.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5173, Posty: 1278094, Użytkownicy: 72736.
Ostatnio dołączył/a Pusiia.

Statystyki tego forum
Wątki: 123, Posty: 2323.