Karmienie piersią,a poszerzanie diety dziecka

Wysłane przez renia525 

Karuzela (offline)

15-02-2012 14:07:16

ja tam nie jestem za tym aby przyjmowac jakies apteczne specyfiki, mikro i makro lementow w pozywieniu jest wystarczajaco jesli sie dobrze czlowiek odzywia, a przyjmujac jakies specyfiki mozna tylko zaburzyc te rownowage

Karuzela (offline)

24-02-2012 23:29:07

najlepiej poprostu dbac o zbilansowana diete

Batka_2011 (offline)

11-06-2012 09:05:09

Wrocław
Hej dziewczyny. Jestem tutaj nowa i jakoś narazie próbuję ogarnąć to forum. Weszłam najpierw w ten wątek, bo właśnie ten temat spędza mi sen z powiek. Co książka to co innego i co pediatra to co innego. Nie wspominając o producentach pokarmów dla dzieci.

Karmię piersią i mała prawidłowo przybiera na wadze, je regularnie, mleka w piersiach jej starcza, jest zadowolona i szczęśliwa. Ale daje mi też sygnały, które świadczą, że w zasadzie byłaby gotowa do samodzielnego jedzenia, t.j. zaniknął jej odruch wypychania języczka, wysuwa dolną wargę i obejmuje łyżeczkę, cgwyta rączką ziemniaka, którego mam zamiar zjeść, patrzy na mnie z uwagą gdy jem. Natomiast nie siedzi jeszcze sama a i nie sadzam jej z podparciem, bo mam wrażenie, że jej łamię kręgosłup (dodam, że Alicja skończyła 4 miesiące). I tutaj mam problem, bo z jednej strony chciałabym już dać jej nowy pokarm tylko nie wiem czy to moje tylko pragnienie czy może mała jest już naprawdę gotowa na nowe jedzenie. A z drugiej nie chciałabym dawać bo pierś jej wystarcza, tylko nie wiem czy nie odbieram dziecku szansy poznania nowej rzeczy w momencie w którym jest już na to gotowa. Książki, pediatrzy i producenci mówią naprawdę różnie. Więc pytam również Was, czy warto ? Chciałabym poznać opinie mam, które karmiły piersią i co się działo po podaniu jedzonka ? Czy dziecko już nie chciało piersi ? Czy miały nadmiar pokarmu w piersi ? Czy bolał brzuszek ? (moja córka nigdy nie miała kolki, nie bolał ją brzuszek, nie miała zaparć etc).

Dodatkowo niedługo wracam do pracy i wydaje mi się, że już powinnam wprowadzać nowe pokarmy aby przyzwyczaić dziecko, że za 2 miesiące nie będzie już miało cycka przez 9 godzin tylko butelkę (bądź kubek z dzióbkiem, bądź łyżeczkę) z czymś innym w środku.

Bardzo proszę o wyrażenie opinii. Dzięki!

[link widoczny po zalogowaniu]

Batka_2011 (offline)

11-06-2012 09:07:23

Wrocław
Aha! I jeszcze jedno. Książki i mój pediatra zalecają wprowadzić jako pierwszy pokarm KLEIK RYŻOWY, dopiero potem warzywa i owoce. Natomiast z Waszych postów wynika, że najpierw dawałyście warzywa, potem owoce a dopiero na końcu kleik. Czemu tak ?

Izabela84 (offline)

11-06-2012 11:07:04

Niszczewice
Witaj, Batka.
Zacznę od produktu, który wprowadzić jako pierwszy. Ja polecam warzywa. Chodzi o to, że mleko ma słodki smak, podobnie jak kleik ryżowy czy większość owoców. Podając warzywa "informujesz" dziecko, że jedzenie ma różne smaki. Pierwsze stałe produkty są czymś nowym, często interesującym dla dziecka, dlatego warto je zainteresować innym smakiem, żeby potem nie było problemów z jedzeniem warzyw, bo dziecko będzie preferowało słodki smak.
Z naukowego punktu widzenia na nowe produkty jeszcze za wcześnie (zgodnie z OBECNIE obowiązującymi zasadami żywienia), ale za naszych dziecięcych czasów zupkę warzywną wprowadzało się w drugim m-cu życia dziecka i jesteśmy zdrowi, więc to chyba nie ma jakiegoś kolosalnego znaczenia. Nauka nauką a życie życiem. jeśli wracasz do pracy to rzeczywiście lepiej już teraz przyzwyczaić córcię do nowych smaków i form jedzenia.
Karmić możesz w leżaczku, w pozycji półleżącej, lub z poparciem w postaci poduszki.
Jako pierwsze produkty polecam: papkę ziemniaczaną z olejem, papkę marchewkową z olejem, mus jabłkowy z papką marchewkową lub kleik ryżowy ale nie słodzony.
Gotowane warzywa warto doprawić ziołami (bazylia, ziele angielskie, koperek, majeranek lub inne) - będą miały wyrazistszy smak.
Pozdrawiam i daj znać jak sytuacja się rozwija.

Trzecie urodzinki smiling smiley
Szóste urodzinki smiling smiley
Dziewiąte urodzinki smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 14007, Posty: 1276886, Użytkownicy: 72623.
Ostatnio dołączył/a Aliali.

Statystyki tego forum
Wątki: 2822, Posty: 5029.