Noworodek - jak uniknac zadlawienia podczas snu na plecach?

Wysłane przez greep 

greep (offline)

31-07-2017 01:13:25

Dub
Mamy kilkudniowego malucha i taki problem: Boimy sie ze podczas snu, lezac na plecach, maluch moze zwymiotowac i sie zadlawic...

Na razie ktos caly czas nad nim czuwa i 2 razy zdarzylo sie, ze zwymiotowal, ale na dluzsza mete, ciezko zeby caly czas ktos na niego patrzyl.
Czy macie jakies sposoby na to zeby mozna bylo odetchnac (przespac sie razem z maluchem), jednoczesnie nie bojac sie ze podczas snu sie zadlawi?

Jedyne na co wpadlismy to zeby podczas snu przekrecic mu glowe na jedna strone a z drugiej podlozyc jakis koc cos wyzszego zeby nie mogl jej wyprostowac ani obrucic na druga strone.
W ten sposob nawet jak zwymiotuje, to wszystko spadnie na ubranie i w lozeczko i nie ma opcji zeby sie zadlawil.

Niestety cos takiego moze nie byc wygodne dla malucha (takie blokowanie ruchow glowy), a moze wrecz w jakis sposob szkodzic???? (chociaz przy kazdym snie zmienialibysmy strone w ktora odwrocona jest glowa).

Z gory dziekujemy za wszystkie porady

mamusia111 (offline)

29-04-2018 23:14:43

Książęcy Las
Hej, to częsty problem, szczególnie jak ma się ulewające dziecko (jak ja smiling smiley). Wydaje mi się, że nie jest dobre, by blokować główkę dziecka na jedną ze stron bez wskazań lekarskich (np. przy asymetrii się to robi, mój synek miał takie zalecenie od neurologa).
My mammy łóżeczko dostawne Chicco Next2Me Dream i mamy tam opcję nachylenia materacyka. I z tego korzystamy. Przyznam, że śpię spokojniej, bo po pierwsze mały jest blisko mnie, ale nie boję się, że jest z nami w łóżku i go przygniotę winking smiley po drugie ma główkę wyżej niż resztę ciała i nie ulewa mi w nocy i nie boję się zakrztuszenia. No i przede wszystkim wiem, że go usłyszę cokolwiek się będzie działo i będę mogła zareagować szybko.
Jeśli myślisz o kupieniu łóżeczka, to bardzo polecam. Jeśli nie - możesz kupić poduszkę klin, którą się wkłada pod materacyk smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4795, Posty: 1163387, Użytkownicy: 71428.
Ostatnio dołączył/a limonka112.

Statystyki tego forum
Wątki: 117, Posty: 2288.