wyprawka

Wysłane przez elestrin 

elestrin (offline)

16-08-2012 17:19:28

Warszawa
Witajcie!
Jestem dopiero w 3. (a może już w trzecim!) miesiącu ciąży. Zaczynam powoli myśleć o wyprawce, ale jak wchodzę do jakiegoś sklepu, to conajwyżej bólu głowy dostaję winking smiley
Jakieś porady? Co kupowałyście? I gdzie? Jakieś dobre sklepy, albo produkty?
Jakby co to jestem z Warszawy.
Pozdrawiam

dziadova (offline)

17-08-2012 11:48:03

Katowice
Ciężko mi powiedzieć, jak niektóre rzeczy będą się sprawdzały na gotowym dziecku, ale gdzie kupowałam mogę napisać, a nuż pomoże winking smiley Jeśli idzie o ceny, to tańszego zwykłego łóżeczka niż w Ikea prawdopodobnie się nie uświadczy, a nie odbiega pod względem wykończenia od modeli, które w innych sklepach są droższe o stówkę. Całkiem przyzwocie i duży wybór) jest też jeśli idzie o materace. Szczerze, to poszłam za ciosem i mam też stamtąd prześcieradła, pseudoprzewijak (tj. to takie ceratowe z dmuchanymi bokami), wanienkę, kocyk i ręczniki. Tutaj nie gwarantuję, że nie da się kupić taniej, choć wydaje mi się, że nie jest źle, a jakość wykonania ,,na oko" dobra i oznaczkowane jako bezpieczne.
Kosmetyki (i materiały higieniczne typu waciki, patyczki i wkładki laktacyjne) kupowałam w markecie, ale mam zawodowego bzika (jestem chemikiem), więc przy każdym produkcie czytałam skład. Pewnie sporo tym sposobem zaoszczędziłam, bo przyznam, że po lekturze ulotek reklamowych chętnie rozdawanych kobietom w ciąży już prawie byłam skłonna uwierzyć, że tylko Nivea i Johnson sprzyjają małym dzieciom, a tu nie, składy znacznie tańszych mydełek, kremów i chusteczek niemal w ogóle się nie różnią.
Z pieluchami to sprawa dyskusyjna. Ponieważ się nie znam, powiem tylko, że nie szalałam i wzięłam wszystkie flanele i tetry od rodziców i teściów (a co, jak sobie nie dam rady, zawsze przydadzą się jako ścierka/ręcznik/podkładka pod przewijanego dzieciaka) i dokupiłam pieluchy Dada w Biedronie, bo akurat była na nie jakaś wielka promocja.
Przy innych rzeczach starałam się już szukać dobrze wyposażonego i nieprzesadnie drogiego sklepu z artykułami dla dzieci. Właściwie to znalazłam przez Allegro (wyszukałam trzy produkty w swoim mieście z możliwością odbioru osobistego i przy dwóch zdublował się sprzedawca, a przy trzecim też znalazł gdzieś w pułapie niskiej ceny). Potem się tam wybrałam, no i jako, że pierwszy dzieć, to zasięgnęłam opinii o różnych produktach (np. foteliku, butelce, smoczku, karuzeli nad łożko, napojch napędzających laktację, gaciach poporodowych dla siebie i takich tam winking smiley Od razu przy okazji kupiłam tam parę ubranek.
Reszta była, przyznaję ze wstydem, nabywana kompulsywnie, no bo ,,a wezmę też coś dla mojego małego szkrabika jak już wylazłam na zakupy" smiling smiley
Aha, no i rodzina też nas trochę (zwłaszcza ubrankami) ,,dopieściła" winking smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

adonaja (offline)

17-08-2012 11:53:35

Elestrin, polecam Ci Baba Jagę, tym bardziej, że jesteś z warszawy. Super sprawa i jaka wygoda!
Pozdrawiam

mamik (offline)

26-09-2012 22:26:44

Warszawa
masz jeszcze sporo czasu, zeby wszystko skompletowacsmiling smiley lista rzeczy jest spora, zwlaszcza jak to Twoj pierwszy dzidzius - lozeczko, wozek, fotelik samochodowy, monitor oddechu (jesli chcesz sie na cos takiego zdecydowac), ubranka, pieluchy, wanienka, termometr, kosmetyki etc.

poza tym jeszcze rzeczy do porodu. fajne listy sa na [link widoczny po zalogowaniu]

jesli chodzi o sklepy, to najlepiej i najtaniej przez internet. mozesz sobie obejrzec "na zywo" rozne artykuly w stacjonarnych sklepach, a potem porownac ceny w internecie - czesto jest zdecydowanie korzystniej, nawet uwzgledniajac koszty przesylki.

katka (offline)

16-01-2015 10:58:00

Witam
Przede wszystkim gratuluję ciąży i już niebawem spotkania z maluszkami... Sama spędziłam na ebobasowym forum obie swoje ciąże smiling smiley
Chciałabym zaprosić na zakupy w mojej firmie, mam wyprawki okołoporodowe dla mamy do szpitala, noworodka i niemowlaka oraz markowe kosmetyki w świetnych cenach bez marż sklepowych. Ceny wprost z serwisu Allegro. Mimo niskich cen i tak dodaję jeszcze gratisy...
Cała oferta na www.kosmed-hurt.pl poprzez mailowe zamówienie lub na OLX [link widoczny po zalogowaniu] lub na Allegro [link widoczny po zalogowaniu] Wszystko nowe i oryginalne, wystawiam paragony lub faktury. Bezpieczne zakupy. Polecam i zapraszam! A wszystkim przyszłym mamo życzę szczęśliwego rozwiązania!

[link widoczny po zalogowaniu]
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5087, Posty: 1252201, Użytkownicy: 72498.
Ostatnio dołączył/a Mamassita.

Statystyki tego forum
Wątki: 244, Posty: 2629.