bakterie w moczu

Wysłane przez porzeczka 

porzeczka (offline)

04-09-2011 12:47:50

Cześć dziewczyny jestem w 29 tyg. ciąży i stwierdzono u mnie liczne bakterie w moczu. Ginekolog przepisał mi urosept i wit. C.
Co brałyście na tę przypadłość i czy jeżeli taki stan się utrzyma do rozwiazania to dzidzia się nie zarazi przy naturalnym porodzie, bo wydaje mi się, że chyba tak.

Anonimowy użytkownik (offline)

09-09-2011 12:54:40

hej Porzeczka

ja wprawdzie nie miałam tego problemu w ciąży,ale chciałam napisać,żebyś bardzo uważała na infekcje dróg moczowych i pilnowała by to całkowicie wyleczyć.gdy urodziłam leżałam na sali z dziewczyną,która w czasie ciąży leczyła taka infekcję,ale jak się później okazało(dopiero po porodzie)nie została ona całkowicie zaleczona.urodziła córeczkę i maluszek niestety od razu musiał przejść tygodniową kurację antybiotykiem.nie wiem co dokładnie dzidzi było,ale był to właśnie efekt tej infekcji.
ale spokojnie,nie było to coś strasznie groźnego dla dzieciatka,ale jednak antybiotyki to nic fajnego.
moja koleżanka na bakterie w moczu tez miała przepisany urosept.
pewnie niewiele pomogłam,ale może chociaż troszkę...

pozdrawiam

maxim16 (offline)

09-09-2011 13:51:11

Łomianki / Warszawa
porzeczka - ja przez całą ciąże miałam i leczoną właśnie uroseptem a także femisept uro, furagin i inne których już nie pamiętam niestety nic mi nie pomagało i do porodu poszłam z bakterią. Gabrysia urodziła się zdrowa i na szczęście nic jej nie było ale też miałam stracha... może Cię to troszkę uspokoi smiling smiley

Gabrysia urodzona 7.09.2010 o godzinie 16:05, waga 4220g, wzrost 57 cm.
Antosia urodzona 3.07.2012 o godzinie 1:14, waga 3695g, wzrost 53 cm.

lipcuffka2012 (offline)

18-01-2012 13:11:27

Legnica
Witam
U mnie stwierdzono bardzo duzo bakterii. najpierw brałam monural( z antybiotykiem dla ciężarnych) ale poprawa była nieznaczna. potem był urosept ale nic nie pomógł. teraz biorę przez 5 dni antybiotyk bioracef i mam nadzieje ze cos pomoże bo zaczynam sie naprawde martwić. Wyczytałam że moja bakteria moze powodować sepse. Ale jestem dobrej mysli.

[link widoczny po zalogowaniu]

basica (offline)

05-03-2012 18:00:53

Andrychów
Ja od poczatku ciązy mam ten sam problem, brałam urosept i femisept uro, ale niewiele to pomogło.
Bakterii przybyło i stało się to nie do wytrzymania ze względu na parcie na pęcherz, nie mogłam w nocy spać.Teraz jestem już po tygodniowej terapii antybiotykiem keflex 500, parcie przeszło szybko czy pomogło na bakterie jutro się dowiem po odebraniu nowych wyników.
Ogólnie lekarz mnie uspokajał że bakterie to powszechan przypadłość- ponad 40% ciężarnych je ma, póki nie są bardzo liczne nie jest to wielki problem. Oprócz antybiotyku wspomagałam się uroseptem, wit C i wodą JANA.

aneczka70 (offline)

06-03-2012 14:47:16

Radzymin
Witam

Ja z bakteriami w moczu tez walczę od początku ciąży.Brałam urosept średnie efekty miałam.Teraz wykupiłam sobie żurawinę w tabletkach i jest poprawa choć bakterie jeszcze bywają.Moja gin mi mówi że w ciąży większość kobiet ma takie problemy i nie jest to tragedia.Gorzej jak by w moczu pojawiało się białko ...

[link widoczny po zalogowaniu][/img][/url]

basica (offline)

06-03-2012 19:45:15

Andrychów
basica
Ja od poczatku ciązy mam ten sam problem, brałam urosept i femisept uro, ale niewiele to pomogło.
Bakterii przybyło i stało się to nie do wytrzymania ze względu na parcie na pęcherz, nie mogłam w nocy spać.Teraz jestem już po tygodniowej terapii antybiotykiem keflex 500, parcie przeszło szybko czy pomogło na bakterie jutro się dowiem po odebraniu nowych wyników.
Ogólnie lekarz mnie uspokajał że bakterie to powszechan przypadłość- ponad 40% ciężarnych je ma, póki nie są bardzo liczne nie jest to wielki problem. Oprócz antybiotyku wspomagałam się uroseptem, wit C i wodą JANA.

Odebrałam wyniki, jest lepiej chociaż bakterie nadal są, ale mniej...
chyba jestem na ich towarzystwo skazana

aneczka70 (offline)

26-03-2012 14:48:35

Radzymin
Witam

Dziś odebrałam wyniki moczu i krwi.Delikatna poprawa nastąpiła.Biorę dalej urosept.Wcześniej zakończyłam kurację żurawiną

[link widoczny po zalogowaniu][/img][/url]

dziadova (offline)

04-04-2012 19:50:58

Katowice
Bakcyle w moczu pokazały mi się dosć licznie od razu po potwierdzeniu ciąży (7tc). Na kolejnym badaniu moczu wyszły już nieliczne, a najświeższym razem ich nie było. Na pocieszenie powiem, że obyło się nawet bez wspomagania lekami -codziennie wypijałam około 3 litrów wody z dolanym sokiem z cytryny i drobnoustroje wymiękły (sposób podsłuchany wśród ciężarówek rozmawiających w poczekalni).

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5119, Posty: 1266314, Użytkownicy: 72596.
Ostatnio dołączył/a kasiaaa1999.

Statystyki tego forum
Wątki: 246, Posty: 2639.