Przesądy na temat ciąży - wasze zdanie

Wysłane przez Molly 

Kasia1989 (offline)

29-05-2012 13:04:29

Gniezno
Naprawdę idzie się uśmiać z tego wszystkiego ale mnie też nie ominęło to wszystko. Nie wierzę w to wszystko na szczęście z naszymi rodzinkami też nie jest źle. Jedyne co mnie irytuję to to że nie chcą mi pofarbować włosów bo synuś urodzi się rudy. No i jak się przestraszę lub oparzę to mam się nie chwytać za swoje ciało bo znamię maluszek będzie miał w tym miejscu, a to dlatego że teściowa chwyciła się za ramię i mój partner ma znamię. A ciuszków mamy już mnóstwo, bardzo wcześnie zaczęliśmy kupować.

[link widoczny po zalogowaniu]

BeataS (offline)

30-05-2012 19:43:33

Ja absolutnie nie wierzę w przesądy. Na szczęście mnie nikt takimi nie obsypywał, a jeśli już to sporadycznie i w żartach, nawet tego nie pamiętam. O większości nawet nie słyszałam. Zgagę w ciąży miałam a synek nie miał bujnej czupryny, pod kablami czy drabiną przechodziłam i pępowiną nie był owinięty. Łóżeczko kupiłam miesiąc przed porodem a dotarło 2 tygodnie po porodzie, co prawda wózek mieliśmy od samego początku (po kuzynce synka więc dlaczego by nie brać?) i Szymek urodził się 11 dni wcześniej ale do 2 tygodni wcześniej jest dopuszczalne i "donoszone" ale dlatego urodziłam wcześniej bo już od 33tyg. ciąży miałam rozwarcie i nie oszczędzałam się od początku tak jak powinnam i jest dziecko zdrowe. Pierwsze ciuszki kupiłam w 4 miesiącu ciąży a sporo już miałam zaklepane u kuzynki, włosy obcinałam i różne takie tam a synek zrodził się zdrowiutkigrinning smiley I jak tu wierzyć w te mity?
Jedyne co może się sprawdziło to to że jak się je ostre rzeczy to będzie chłopak - ja tak miałam, ale nie koniecznie ten fakt musiał wskazywać na płeć dziecka, po prostu zbieg okoliczności i tyle.

sandra1987 (offline)

09-06-2012 19:19:14

Bytom/Dublin
Ja ostatnio uslyszalam ze nie powinno sie malowac paznokci.... na czerwonosmiling smiley

Prosimy o glosiki:
Beniu na tropie wiosnysmiling smiley
[ebobas.pl]

mamagosia (offline)

15-06-2012 12:06:37

na północ od Warszawy :)
a mi się najbardziej podoba, że kobieta w ciąży nie może zmywać naczyń bo jak zaleje brzuch wodą to dziecko będzie pijakiem smiling smiley zawsze to mówię mężowi jak mi się nie chce zmywać smiling smiley

sandra1987 (offline)

15-06-2012 16:37:23

Bytom/Dublin
mamagosia musze to zapamiatacsmiling smiley

Ostatnio znowu zostalam okrzyczana przez staruszke, ze farbuje wlosysmiling smiley chwile pozniej tak jej sie spieszylo, zeby zajac najlepsze miejsce w autobusie (pustym z reszta, wiec miejsc bylo duzo) ze staranowala mnie swoim super wozkiem na zakupysmiling smiley cud, ze sie nie przewrocilamsmiling smiley

Prosimy o glosiki:
[ebobas.pl]

19justys93 (offline)

03-08-2012 22:06:47

Dzierżoniów
Witam. smiling smiley co do przesądów w niektórych przypadkach się sprawdzają. Mi każdy mówił że będę miała dziewczynkę bo urodę mi zabrało, byłam cała w krostach i nogi mi nie puchly. I rzeczywiście. smiling smiley mam dziewcznkę. smiling smiley mała zaczęła 4 miesiąc. smiling smiley

19justys93 (offline)

04-08-2012 20:45:07

Dzierżoniów
Witajcie ja też w to nie wierzyłam jak mówili mi np. nie przechodz pod sznurkami albo żebym ściągnęła łańcuszek i branzoletke bo w tych miejscach dziecko będzie miała owinięte pepowina i może się udusic. I rzeczywiście mała przy porodzie była obwinieta wokół rączki i szyji. Znamię znów ma tylko w miejscu gdzie ja miałam ranę po oparzeniu się.

sandra1987 (offline)

04-08-2012 22:38:07

Bytom/Dublin
Justys ja cala w pryszczach a u mnie chlopczyk bedziesmiling smiley Od poczatku mialam problemy z cera itpsmiling smiley a tutaj jajka juz na 5ciu usg potwierdzonewinking smiley

Prosimy o glosiki:
[ebobas.pl]

magdalena123 (offline)

12-08-2012 17:18:27

Przemyśl
Ha ha... nieźle można się uśmiać z tych "mądrości ludowych".

19justys93 miałaś krostki w ciąży bo powodowały to zmiany hormonalne w Twoim organizmie, a nie fakt, że nosisz pod serduszkiem córeczkę, która rzekomo zabrała Ci urodę. winking smiley

Ja słyszałam jeszcze o takim zabobonie - jesli matka chce mieć dzidziusia z kręconą czupryną to musi koniecznie pogłaskać barana. tongue sticking out smiley Haha..
Albo, że nie można farbować włosów w ciąży bo dziecko urodzi się rude. To już jest według mnie szczyt głupoty i chamstwa zarazem. Tak jakby dzieci z rudymi włoskami były gorszego gatunku. :/ Dodam tylko, że kolor włosów jak i inne cechy są przypisane genetycznie już w chwili zapłodnienia i żadne farbowanie włosów u matki nie zmieni nagle takiej cechy u dziecka jak kolor włosków. smiling smiley
Dziwi mnie fakt, że młode kobiety wierzą w takie dziwactwa i opowiadają o tym, bo starszym babciom to już się nie dziwię.

Metalizacja dziecięcych bucików, smoczków... Wyjątkowa pamiątka na lata.
Więcej na: [link widoczny po zalogowaniu]

marcelina87 (offline)

26-11-2012 11:41:08

Świętoszów
Ja z kolei mam już straszną ochotę zacząć zakupy ciążowe, ale jakby wszyscy mnie dookoła hamują tymi zabobonami grinning smiley Zamiast tego zakupy robi moja mama i ciągle dzwoni z informacją co nowego i gdzie dorwała smiling smiley Jestem w 19 tygodniu smiling smiley Pozdrwaim!
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5104, Posty: 1260679, Użytkownicy: 72552.
Ostatnio dołączył/a ana89_89.

Statystyki tego forum
Wątki: 245, Posty: 2634.