Przesądy na temat ciąży - wasze zdanie

Wysłane przez Molly 

yvonta (offline)

26-09-2011 22:36:32

Oczywiście, że nie wierzyłam w żadne przesądy podczas ciąży i na szczęscie w moim otoczeniu nikt jakoś mnie tym nie denerwował. Jednak bocian siedział sobie w maju nad naszym domkiem nawet mamy zdjęcia (sąsiad) i pod koniec maja okazało się, że będzie nas troje smiling smiley. Nie wiem czy na forum juz ktoś o tym pisał pewnie tak ale jest też taki przesąd, że jeżeli kobieta podczas ciąży udeży się to dziecko w tym miejscu będzie miało znak. Leżałam w szpitalu z dziewczyną która na początku ciąży przez przypadek straciła częśc palca maleńka była śliczna i miała wszystkie paluszki (boskie zresztą). Maiłam też koleżankę, która podczas ciąży wychodowała sobie długie włosy bo obcinac nie wolno, a na kolkę to miała metodę strasznie skąplikowaną, której nie pamiętam dokładnie trzeba było pod jakimś specjalnym drzewem wodęzakopac, która wcześniej stała przy łóżeczku.Jednak ona uważała, że działa i już...

[link widoczny po zalogowaniu]

iczka111 (offline)

03-10-2011 18:32:31

Nowogrodziec
Nie wierzę w żadne przesądy, raczej słucham lekarza i swojego instynktu. Mądrość ludową babć i cioć da się wytłumaczyć - w nieodległych czasach, bez badań prenatalnych i opieki lekarskiej kobiety radziły sobie jak umiały. Próbowały odczarować te dziedziny życia, które je przerażały i zostało do dziś wiele przesądów. Choć niektóre z nich są naprawdę zabawne, to inne mogą przerazić. Dziewczyny uśmiechajcie się jak słyszycie takie rady. Nie ma się czym stresować

iczka111 (offline)

03-10-2011 18:35:56

Nowogrodziec
A jeszcze jedną mam ciekawostkę

To akurat z doświadczenia - moja córcia miała przez trzy miesiące niesamowicie ciężkie kolki - zupełnie nic nie pomagało, a wypróbowałam chyba wszystkie sposoby. Ochrzciliśmy ją i na drugi dzień kolka się już nie pojawiła. Rodzinka mówi, że to chrzest pomógł, lekarz że po prostu minął czas kolek, a ja cieszę się że ustąpiły.

monicca85 (offline)

18-10-2011 13:11:17

Oleśnica
witam,
ja i moja córka bierzemy udział w konkursie pewnie tak samo jak Wy drogie mamy,prosimy o Wasze głosy.
[ebobas.pl]​z_zdjecie/65896
dziekujemy serdecznie

madzik1988 (offline)

22-10-2011 20:47:08

Toruń
MamaKuby masz racje,badzcie soba i niewierzcie w nic takiego! Mi mowili ze mam nie nosic lancuszkow bo dziecko sie urodzi okrecone pepowina i nie scinac wloso bo niby sie urodzi glupie hehe i nic podobnego sie niewydarzylo grinning smiley

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Nikolka dala Nam 3320 gramow szczescie i 56 cm radosci

Damianek dal Nam 3600 gramow szczescia 55 cm radosci

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."

mariaiwa (offline)

24-10-2011 13:52:11

Kraków
Witam, różne rzeczy się słyszy na temat przesądów. Słyszałam ich mnóstwo i nie wiadomo - wierzyć czy nie. Często potwierdzają się te związane ze znamionami u dzieci. Słyszałam, że kobieta nie powinna mieć pomalowanych paznokci podczas porodu, ale dokładnie nie wiem dlaczego. Podobno substancje, które zawiera lakier źle wpływają na maluszka. Ktoś wie więcej na ten temat? Pozdrawiamsmiling smiley

mariaiwa (offline)

24-10-2011 14:12:01

Kraków
Witam!
A propos Pani wypowiedzi, słyszałam ciekawą historię od znajomych, których córeczka miała podobne kolki.
Babcia natychmiast poleciła im wybrać się do pobliskiej znachorki.
Tamta wykonała znany ponoć rytuał przelewania nad głową dzieciątka wosku (stosuje się też jajko) i po powrocie do domu kolka minęła jak ręką odjął...
Co o tym myślicie?

majorka (offline)

31-10-2011 20:25:24

hahaha uśmiałam się czytając te wszystkie przesądy, jak dla mnie najlepszy to ten o przechodzeniu przez kałużę winking smiley

ilo1985 (offline)

01-12-2011 22:40:35

Rodząca nie powinna mieć do porodu pomalowanych paznokci nie z powodu przesądu, a raczej z pobódek medycznych. Chodzi mniej więcej o to, że jak dzieje się coś z rodzącą, to widać to na paznokciach- np. sinieją. A pod lakierem nie widać. W niektórych szpitalach każą zmywać lakier z paznokci przed porodem.

mysia83 (offline)

12-12-2011 11:42:22

Rzeszów
nie wierzę w przesady!
Jestem w 15 tygodniu ciąży a wyprawki nie przygotowuję, tylko dla tego, ze wiem, ze gdyby coś poszło nie tak , to później w domu widziałabym to wszystko co przygotowałam dla maluszka...mam taka zasadę, ze zaczynam od 7 miesiąca wszystko przygotowywaćsmiling smiley
co do tych najróżniejszych przesądów to nie maja sensu np. nie patrz na chore dzieci bo twoje urodzi się chore, mam synka który ma autyzm, to co mam go wyrzucić z domu na dziewięć miesięcy, żeby na niego nie patrzeć?! czysta głupota!
kupienie ubranek w 2 miesiącu ciąży nie spowoduje, ze poronisz!!! co najwyżej ktoś może ci wmówić, że tak jest, żebyś się jeszcze gorzej czułasad smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5104, Posty: 1260838, Użytkownicy: 72553.
Ostatnio dołączył/a marchewkacarrot.

Statystyki tego forum
Wątki: 245, Posty: 2634.