PIERWSZA CIĄŻA Nadajesz się na chrzestną/ego

Wysłane przez Nuki20 

Nuki20 (offline)

01-05-2017 00:03:31

Kraków
Hej winking smiley
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamygrinning smiley

Mam 25lat i jestem w 3/4 miesiącu ciąży. To moja pierwsza ciąża a termin jest ustalony na 23.10.2017r.

Bardzo się denerwuje ponieważ nie wiem za wiele a ponad to pracuje jako barmanka średnio 4dni w tygodniu po prawie 11h. Szef o niczym nie wie. Potrzebuje tej pracy bo muszę zarabiać taka mam sytuację. O tym jak bardzo "posunieta" czasowo jest moja ciąża dowiedziałam się stosunkowo niedawno.
Warunki są różne jak to w barze. Pracuje na dniówki. Jednak boje się iż może to zachodzić dziecku bo ciągle na nogach tylko z jedną przerwą...HELP!
Doradźcie doświadczone mamy.

kamlab (offline)

02-05-2017 19:40:01

Goczałkowice-Zdrój
Poradź się lekarza. ja jestem w 4 miesiącu i pracuje po 12 godzin czasem zdarza się że kilka dni z rzędu. Na razie nie ma przeciwwskazań ale ja już czuje się kiepsko tyle godzin w pracy, a jaką masz umowę?winking smiley jeżeli masz opłacane składki chorobowe to uciekaj na L4, jest 100% płatne i pociągnij do końca ciążysmiling smiley

kamlab (offline)

02-05-2017 19:47:51

Goczałkowice-Zdrój
A i jeżeli mogę Ci coś doradzić to słuchaj po prostu swojego organizmu jeżeli czujesz że masz dość to tak po prostu jest, nie zwalaj na gorszy dzień tylko odpocznijtongue sticking out smiley
Ja pierwszą ciążę poroniłam teraz jestem już dość daleko i końcem miesiąca uciekam na L4 choćby się waliło i paliło, nie warto jeśli ktoś pracuje po 8 godzinek, od pon do piątku gdzieś np. w biurze to zupełnie inaczej przechodzi ciążę w pracy niż osoba która siedzi 10 czy 12 godzin. Ja w centrum handlowym łapie wszystkie infekcje, klima plus chorzy ludzie, trochę jak w przychodnigrinning smiley a człowiek nawet z gorączką musi wstać ubrać się i iść do pracy na te 12 godzin, więc po namowach tatusia i rodziny doszłam do wniosku że jest to bez sensu bo czuję że mój organizm protestuje i to konkretniesmiling smiley

Nuki20 (offline)

04-05-2017 00:12:11

Kraków
Dzięki za odp.
Problem w tym ze hmm to umowa zlecenie z czego umowę widziałam tylko raz na oczy i teoretycznie juz dawno mi sie skończyła. Tam nikt się tym nie przejmuje.
O chorobowe musiałam sama prosić aby mi płacili a o L4 nie ma mowy bo składki mam podobno płacone dopiero od 2 miesięcy sad smiley
No i prędzej mnie zwolnią niż puszczą na chorobowe :|
Daje rade bo muszę, jednak 11h to za dużo. Dość mam juz tych nerwów i huku w którym się kiszę większość dnia.
Podziwiam za prace po 12h kilka dni pod rząd.
Ja przez pierwsze dwa miesiące wyrabiałam po 210h w ciagu miesiąca.

kamlab (offline)

05-05-2017 13:13:31

Goczałkowice-Zdrój
Ja tez mam umowe zlecenie, po trzech miesiacach skladek mozesz isc na L4 :-) tylko dowiedz sie "niby z czystej ciekawosci" ktorego robia przelew do zusu :-) jezeli pojdzie trzecia składka chorobowa to zus normalnie wyplaci L4 a jak narazie postaraj sie jakos spokojnie ten miesiąc dociagnac :-) byc moze razem będziemy na chorobowym hihi :-)

kamlab (offline)

05-05-2017 13:16:30

Goczałkowice-Zdrój
A oni o chorobowym moga sie dowiedziec dopiero jak przyniesiesz L4:-) wiem ze to mie ładnie ale sila wyzsza, musisz zwrócić uwagę na siebie a nie na innych :-) tylko pamietaj ze L4 mozesz wziasc jezeli trwa umowa, dowiedz sie jak jest dokladnie z twoja umową :-)

kamlab (offline)

05-05-2017 13:20:01

Goczałkowice-Zdrój
A na kiedy masz termin? :-)

mishka (offline)

20-05-2017 19:22:37

Gdańsk
Cześć dziewczyny! smiling smiley mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona. Mam 26 lat i to też moja pierwsza ciąża winking smiley

julia_niem (offline)

20-05-2017 19:27:53

odpowiedzcie tak serio... boicie się troszkę? kupka

kamlab (offline)

20-05-2017 19:39:07

Goczałkowice-Zdrój
Jak cholera :-) jeszcze czeka mnie cesarska :-\ najbardziej boje sie ze cos z dziedziną bd nie tak bo to dopiero poczatek 5 miesiaca :-)
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4509, Posty: 1120452, Użytkownicy: 69955.
Ostatnio dołączył/a MeggiGirl.

Statystyki tego forum
Wątki: 236, Posty: 2575.