Witaminy

Wysłane przez kum_pela 

kum_pela (offline)

04-12-2014 19:03:46

Zambrów
Heja Dziewczyny ! Chcę się doweidzieć jakie witamny i czy w ogole bierzecie, bo slyszalam ze niektorzy lekarze zalecaja dopiero od II trymestru jakeis witaminy a tak tylko kwas foliowy.

[link widoczny po zalogowaniu]

dzidzia11 (offline)

08-12-2014 21:27:35

Ja brałam w ciąży Prenalen Multivit są to witaminy i minerały, pomagają w uzupełnieniu diety przyszlym mamom. smiling smiley dla mnie były ok wiec jak najbardziej polecamsmiling smiley

joanka106259 (offline)

14-01-2015 11:50:19

Lublin
Mój lekarz jest zwolennikiem dostarczania niezbędnych witamin z pożywieniem, ale dieta wtedy musi być naprawdę dobrze przygotowana. W początkowym okresie ciąży jakieś 2-3 pierwsze miesiące nie brałam witamin, bo zwracałam zaraz i nie było sensu. Lekarz stwierdził, że w początkowym okresie ciąży nic się nie dzieje bez witamin, najważnijszy jest kwas foliowy. Potem zaczęłam już brać witaminy najpierw miałam FalvitMama + Pregna DHA, ale gdy zaczęło mi spadać żelazo kupiłam PrenatalDuo, gdyż zawiera większą dawkę żelaza i generalnie innych witamin a w zestawie są też kapsułki z kwasami DHA.

Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

kum_pela (offline)

14-01-2015 14:21:49

Zambrów
moj lekarz tez powiedział ze mam dobre wyniki i nie musze nic łykać ale w 2 trymestrze wiem ze powinno sie zwrocic uwagę na DHA więc to łykam w preparacie mamadha premium ( tak mi zalecil lekarz do kotrego poszlam na 1 wizytę)

[link widoczny po zalogowaniu]

dzemowaaaa (offline)

03-05-2015 12:54:28

Nowa Brzeźnica
Ja aktualnie biorę witaminy ' Mama DHA' smiling smiley

chuda123 (offline)

13-05-2015 20:39:22

Poznań
mój gin preferuje witaminy z owoców, tak więc zadnych suplementów nie łykam smiling smiley

anni (offline)

01-02-2018 23:43:22

Mysłowice
Witaminy z owoców? Nie wystarczą. Lekarz nie am racji. NIe zawieraja wszystkiego co potrzebne kobiecie w ciązy. Np kwasy Omega3 - wybacz ale tego w owocach nie znajdziesz a wpływają na prawidłowy rozwój mózgu u dziecka. Jak sie nie je ryb w naprawdę dużych ilościach to trzeba to suplementować - mnie lekarz zalecił preparat Pregna 250 DHA i to warto brać całą ciąże od pierwszych dni, bo mózg rozwija sie własnie na samym poczateczku. Czyli najlepiej już jak sie planuje to zacząc to brac

mikolajw_90 (offline)

12-02-2018 08:32:26

Tran i witamina D - obowiązkowo w zimę!

lusza (offline)

19-02-2018 10:14:03

Jatutów
mi się najlepiej sprawdzily mama dha premium, tylko 2 tabletki dziennie i są bez żelaza, lekarz mi odradzł branie żelaza, anemii nigdy ni emiałam, a mówil ze jak się bierze nadprogramowo to może nawet sprzyjać cukrzycy ciązowej, na pewno powinno się brać kwas foliowy, ale też dha, witaminę d3, tak jest w zaleceniach polskiego towarzytwa ginekologivnego

jarzebina (offline)

16-08-2018 11:21:36

Leszno
Mollers mama są bardzo dobre, mają skład rekomendowany przez PTG, kwas foliowy, kwasy DHA, witamina D, żelazo, jod i magnez.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5568, Posty: 1381495, Użytkownicy: 73504.
Ostatnio dołączył/a jalappop.

Statystyki tego forum
Wątki: 253, Posty: 2669.