Odżywianie przed i w czasie ciąży

Wysłane przez lady_blue 

lady_blue (offline)

05-08-2009 09:42:51

Południowa Wielkopolska
Bardzo ważna jest dieta kobiety nie tylko w czasie ciąży lecz także nasza dieta, którą stosujemy zanim dojdzie do zapłodnienia.

W czasie początkowym ciąży ( 8 tygodni) organizm matki wykorzystuje rezerwy witaminowo mienaralne jakie posiada.

Kiedy jest ich brak może to w znacznym stopniu wpłynąć na rozwój płodu. Ważny jest sposób prababek : jeść za dwoje i to nie tylko pod względem objętości lecz również wartości odżywczych pokarmów jakie spożywamy i zawartości witaminowo- białkowej

[link widoczny po zalogowaniu]

moje aniołki [*][*]

[ebobas.pl]

sswierczak2 (offline)

16-10-2009 14:36:16

Bydgoszcz
Nie bardzo zwracałam wagę na to co jem w ciąży, jadłam tyle ile mi się chciało i to na co miałam ochotę. Podobno organizm sam daje nam znak czego potrzeba, stąd te zachcianki. Jadłam ostre potrawy, czosnek i pod koniec ciąży piłam napoje gazowane bo nie mogłam wytrzymać tak chciało mi się bąbelków. Mała urodziła się zdrowiutkasmiling smiley Uważam, że nie ma co przesadzać.
pozdr

Agunia26 (offline)

26-01-2010 14:12:45

Niemcy
ja zazywam kwas foliowy i cynk i niewiem czy mam jszcze jakies witaminy brac

ssylwia (offline)

07-02-2010 22:16:08

Kraków/Wieliczka
Ja niestety często piję colę w ciąży, wiem że nie powinno się, ale strasznie mnie kusi, mam tylko nadzieję że to nie wpłynie niekorzystnie na moje dziecko.

mlod_aga (offline)

04-03-2010 18:58:42

Lublin
ja jadłam w trakcie ciąży wszystko na co tylko miałam ochotęwinking smiley pod koniec strasznie objadałam się karpatkąsmiling smiley

mlod_aga

monikadzido1986 (offline)

20-05-2010 19:19:44

groszek (offline)

14-06-2010 10:08:40

Warszawa
Myślę, że ważne aby w czasie ciąży nie jeść "sztucznośći" tzn chipsów, kolorowych napojów i wszystkiego co zawiera GLUTAMINIAN SODU lub inne wzbogacacze smaku, które są zwykłą trucizną. Ja bardzo tego pilnowałam i urodziłam zdrowiuteńkiego synka, który nie ma alergii i innych przypadłości.

alebazi (offline)

22-11-2010 20:23:07

Raciborz, München
a ja jem wszystko...czego mi sie chce wsumie
na poczatku pilam kawe terz coli mi sie chce nieziemsko..zreszta ogolnie bombelkismiling smiley
moja lekarka mowi,ze tego czega nam sie chce tzn ze organizm tego potrzebuje...
ja biore zelazo i magnez ale pozatym - nie dajmy sie zwariowac
nie ma przeciez co przesadzac

mirkaa (offline)

19-06-2011 22:09:48

---------
Ja też jestem zdania, że nie należy przesadzać. Po prostu jeść to, na co ma się ochotę. Organizm sam podpowiada czy to od czasu do czasu chipsy, cola czy kilo jabłek. Wiadomo alkohol, kawa i papieroski odpadają.

Carolajna (offline)

13-07-2011 07:44:07

Krk
Jem wszystko na co mam ochotęsmiling smileycieszy mnie to ze zachcianki mam na owoce i warzywasmiling smiley także zdrowosmiling smiley

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243636, Użytkownicy: 72437.
Ostatnio dołączył/a Klaudynx.

Statystyki tego forum
Wątki: 40, Posty: 354.